Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 16-01-11, 12:49   #1
Alex10

Stock
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 5
Default NU MAI ALIMENTATI DE LA „PETROM” si "OMV"

NU MAI ALIMENTATI DE LA „PETROM” si "OMV" !!! Apel catre romanii carora le pasa! Este singura solutie de spargere a monopolului carburantilor. Lovind intr-unul singur, acesta va avea doua solutii: sa intre in faliment sau sa scada pretul, declansand in acest fel concurenta pe piata. Dupa ce pretul va scadea suficient de mult la aceasta companie, vom alimenta doar de aici fortand si pe ceilalti sa scada pretul. Parerea mea ca este cea mai buna solutie din cate s-au vehiculat. Haideti sa o incercam ca nu ne costa nimic. Imprastiati acest mesaj in ce mod puteti!
Alex10 is offline   Reply With Quote
Old 16-01-11, 13:25   #2
Daci

Stage 5
 
Daci's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 549
Default Re: NU MAI ALIMENTATI DE LA „PETROM” si "OMV"

In luna februarie 2011 s-a hotarat sa nu mai alimentam de la OMV-Petrom-PetromV. Eu sunt conformat de prin 2003 cu Petromu' si de prin 2007 cu OMV-u'.
Daci is offline   Reply With Quote
Old 16-01-11, 17:31   #3
badea_laurentiu88
Renault Driver

Stage 5
 
badea_laurentiu88's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 536
Member of:
[RENAULT]
Default Re: NU MAI ALIMENTATI DE LA „PETROM” si "OMV"

rareori alimentam de la ei dar acu kiar nu voi mai alimenta deloc, cel mai aproape de unde stau eu e lukoil, iar acasa e mai departe dar tot de la lukoil bag ca la petrom am inteles ca baga apa in ea.
badea_laurentiu88 is offline   Reply With Quote
Old 16-01-11, 17:47   #4
Andreea13
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Andreea13's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,114
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
Default Re: NU MAI ALIMENTATI DE LA „PETROM” si "OMV"

toate au apa in ele , stai linistit.
Andreea13 is offline   Reply With Quote
Old 22-01-11, 21:26   #5
aligator21

Stock
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 1
Default Re: NU MAI ALIMENTATI DE LA „PETROM” si "OMV"

Sunt de acord sa nu mai alimentam de la OMV si de la Petrom V. astia de la OMV oricum au cel mai mare pret la carburanti cred.... si fura si la pomba.

va dau exemplu concret la OMV-ul de pe Timisoara din Bucuresti. Eu am Matiz din 2005, rezervorul meu are 35 de litri.. eu am facut de multe ori plinul la masina atunci cand eram pe "rosu" si imi intra 33-34 de litri maxim de ani de zile fac asta... dar vreau sa zic ca atunci cand bag de la OMV -ul de pe timisoara imi intra aproape 37 de litri in conditiile in care rezervorul meu are capacitatea de 35 .. si mai am in el 1-2 litrii atunci cand alimentez...

asa ca fara OMV.. pana cand o sa faca cea mai ieftina benzina si motorina si pana cand n-o sa mai fure la pompa
aligator21 is offline   Reply With Quote
Old 12-03-11, 10:41   #6
W R S

Stage 5
 
W R S's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 347
Member of:
[AUDI]
Default Re: NU MAI ALIMENTATI DE LA „PETROM” si "OMV"

Pe mine m`au furat Petrom la motorina am bagat de 60 lei, m`am luat de ei ,si m`au asigurat ca e de la frig si ca acul se va ridica intr-un final, s-a ridifcat 1 mm de atunci am trecut pe MOL
__________________
->Reparatii Turbosuflante 0754.455.425
W R S is offline   Reply With Quote
Old 12-03-11, 13:26   #7
Snoopy

Stage 5
 
Snoopy's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 522
Member of:
[Moderators]
[No Limits racing team]
Default Re: NU MAI ALIMENTATI DE LA „PETROM” si "OMV"

Sunt pentru!! De luna aceasta nu mai alimentez la OMV-PETROM! totusi ar trebui mai multa publicitate acestei initiative pe care eu unul o consider buna in contextul actual. O zi buna!
Snoopy is offline   Reply With Quote
Old 12-03-11, 16:44   #8
RA_2fast4u
Ford Driver

Stage 5
 
RA_2fast4u's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 2,611
Member of:
[FORD]
[FOTO]
Default Re: NU MAI ALIMENTATI DE LA „PETROM” si "OMV"

Quote:
Originally Posted by Andreea13 View Post
toate au apa in ele , stai linistit.
nu vorbiti prosti nu baga nimeni apa in nimic. Zilele trecute imi povestea un profesor de combustibili ca a luat monstre de la toate benzinariile si caracteristicile sunt asemanatoare. Singurele unde se vedea o diferenta seminficativa au fost de la ceva benzinarii no name, de prin ceva sate. Si pe langa asta, fiecare producator isi verifica constant produsele, si de asemenea verifica concurenta, si daca cumva se depisteaza ceva in neregula, hop apare o sesizare anonima.

Cum naiba credeti ca baga ei apa? in primul apa nu se amesteca cu combustibilii!! si in al 2-lea rand cine naiba credeti ca merge cu galeata si o arunca in benzina. nu fiti copii.
RA_2fast4u is offline   Reply With Quote
Old 12-03-11, 18:53   #9
IULY-CLA

Stage 5
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 943
Default Re: NU MAI ALIMENTATI DE LA „PETROM” si "OMV"

EU ALIMENTEZ DIN IANUARIE DE LA LUK-OIL,,,,,LA SFARSIT DE SAPTAMANA AU REDUCERI LA COMBUSTIBIL FATA DE PETROM SI RESTU
IULY-CLA is offline   Reply With Quote
Old 13-03-11, 11:13   #10
AndreiKMK

Stage 3
 
AndreiKMK's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 131
Default Re: NU MAI ALIMENTATI DE LA „PETROM” si "OMV"

Quote:
Originally Posted by Alex10 View Post
NU MAI ALIMENTATI DE LA „PETROM” si "OMV" !!! Apel catre romanii carora le pasa! Este singura solutie de spargere a monopolului carburantilor. Lovind intr-unul singur, acesta va avea doua solutii: sa intre in faliment sau sa scada pretul, declansand in acest fel concurenta pe piata. Dupa ce pretul va scadea suficient de mult la aceasta companie, vom alimenta doar de aici fortand si pe ceilalti sa scada pretul. Parerea mea ca este cea mai buna solutie din cate s-au vehiculat. Haideti sa o incercam ca nu ne costa nimic. Imprastiati acest mesaj in ce mod puteti!
Daca tu ai impresia ca ei o sa ajunga intr-o stare deplorabila in cazu in care cativa oameni de pe 4tuning care baga motorina/benzina de 1 milion maxim , o sa se reorienteze catre alte pompe , te inseli.
Aveti idee ce se intampla in Libia? informati-va. De exemplu pretul motorinei va fii de ~6 lei in cateva luni de zile. Totul este stabilit din timp , nimic nu este la intamplare.

Un simplu exemplu.Am trecut ieri pe langa OMV , cu gandul de a da putin cu vapul pe masina. Langa mine , parcheaza la pompa un G Klass 55 AMG. A alimentat omu de 4.5milioane de lei. Din astfel de clienti isi castiga ei banii.

Numai bine ,
Andrei


PS: Bagi de la Lukoil in cazu in care chiar nu iti iubesti masina. Crede-ma pe cuvant.

Last edited by AndreiKMK; 13-03-11 at 11:18.
AndreiKMK is offline   Reply With Quote
Old 13-03-11, 13:25   #11
Snoopy

Stage 5
 
Snoopy's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 522
Member of:
[Moderators]
[No Limits racing team]
Default Re: NU MAI ALIMENTATI DE LA „PETROM” si "OMV"

Si concluzia ta este sa stam si sa inghitim pretul de 6 lei in vara...7 lei in iarna si asa mai departe?
Snoopy is offline   Reply With Quote
Old 13-03-11, 13:31   #12
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: NU MAI ALIMENTATI DE LA „PETROM” si "OMV"

@ Andrei - de ce sa te credem pe cuvant in legatura cu Lukoil ? Lucrezi in domeniu ? Ai studii in domeniu ? Ne poti prezenta o analiza a calitatii carburantului ? Hmm...sau mai bine sa te credem pe cuvant ?

Carburantul Lukoil este ok, niciodata nu a facut figuri cand am bagat de acolo.
__________________
www.ozcarwash.ro - detailing profesional in Craiova
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 13-03-11, 15:36   #13
Snoopy

Stage 5
 
Snoopy's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 522
Member of:
[Moderators]
[No Limits racing team]
Default Re: NU MAI ALIMENTATI DE LA „PETROM” si "OMV"

Sunt multi oameni carora nu le pasa...poate sunt mai fericiti .Dar daca nu ne-ar interesa pe nimeni ce sar alege?

http://www.gandul.info/news/se-intam...nzinei-8057982


Bulgarii se pare ca au luat o mica initiativa. Pretul combustibilului se vede in toate preturile...alimente servicii etc..
Snoopy is offline   Reply With Quote
Old 13-03-11, 21:16   #14
IULY-CLA

Stage 5
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 943
Default Re: NU MAI ALIMENTATI DE LA „PETROM” si "OMV"

Domnilor eu pana anu trecut am alimentat numai la petrom si cite o data am avut si surprize cu calitatea benzinei .....din ianuarie cand au inceput protestul la benzina m-am mutat la luk-oil ,am avut surprinderea ca calitatea bnzinei e la fel de buna ca la petrom cand nu se umbla la calitatea ei
IULY-CLA is offline   Reply With Quote
Old 13-03-11, 22:29   #15
AndreiKMK

Stage 3
 
AndreiKMK's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 131
Default Re: NU MAI ALIMENTATI DE LA „PETROM” si "OMV"

Ok. sa o luam pe rand.

Personal alimentez de la MOL , deci particip la dorinta generala.

Ideea este ca , conflictele si revoltele din Libia si cel mai probabil urmatoarele conflicte din Arabia Saudita sunt principala cauza a scumpirii carburantilor. Aceste 2 surse produc 10% din NECESARUL DE TITEI LA NIVEL MONDIAL. Pe scurt , se cam inchide robinetul din partea aia => cantitate mai mica de titei => scumpirea carburantului la nivel mondial.
AndreiKMK is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -