Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 26-12-10, 16:27   #541
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Haideti ca se poate, orice este posibil, eu unul ma gandeam sa vorbim si cu taximetristii.
MihaiCsl is offline   Reply With Quote
Old 26-12-10, 16:28   #542
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

!!!! daca am bloca noi in viitorul apropiat o BENZINARIE undeva pe CENTURA ??? ca iese JALE ca numai are nimeni acces ???
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 26-12-10, 16:30   #543
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Quote:
Originally Posted by MihaiCsl View Post
Haideti ca se poate, orice este posibil, eu unul ma gandeam sa vorbim si cu taximetristii.
cam greut dar sa vedem ce iese in viitor !!

au fost persoane ca .....nu au benzina sa vina la BOICOT ...etc...ca e prea departe unde neam strans in BUCURESTI (zici ca mergeam la PLOIESTI) !!!

DIN CE IN CE MAI BINE , ca din ce in ce mai rau neam satura !!!
__________________

anvelope IARNA import Germania Elvetia 13"-22" tel: 0768 885511 , 0762 333322
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 26-12-10, 16:34   #544
ClaudyuNSL
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
ClaudyuNSL's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,391
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

incet incet incepe sa se miste ceva.....ieri o benzinarie azi doua ...se pare ca merge treaba....dar totusi eu cred ca se poate si mai mult de 20 de masini ce ziceti....40-50 blocand Petrom Baneasa sau Petrom A1....
ca sa se simta ceva trebuie blocata o benzinarie mare care este tranzitata de f multi clienti zi de zi...
__________________

A.C.S NO SPEED LIMIT ROMANIA
ClaudyuNSL is offline   Reply With Quote
Old 26-12-10, 16:40   #545
roby wws

Stage 5
 
roby wws's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 1,170
Member of:
[Opel]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

vreau sa va spun ca aseara la o petrecere de craciun unde am fost prezent ptr cateva ore,m-am intalnit cu un deputat cu care am avut ocazia sa schimb cateva vb,si vreau sa va spun ca am fost uimit de rasp dat de el la aceasta problema:"crezi mah baietas crezi ca cu o floare se face primavara.Cati au fost 10 -20 de tantari care au facut zumzet?Sincer cand am auzit de acest protest,mi-am facut ceva calcule(el fiind la putere akum),dar cand am fost informat de nr multimii,m-am concentrat pe altele mult mai importante".
si alt lucru care mi l-a spus a fost ca deja ei nu se mai preocupa asa mult la protestele astea din capitala ca lor nu le creeaza nici un dezavantaj,doar daca se creaza un tipar atunci a spus ca va acorda atentie problemei...deci luati aminte cei din celelalte parti ale tari...
deci din discutia cu omul am inteles doar atat,fiecare isi apara propriile interese(mi-a dat ex ca el a trecut mereu in tabara invingatoarePSD,independent si akum PDL),si numai daca ii crezi lui probleme va lua atitudine si va discuta problema...
ahhhh si omul mi-a mai spus secretul succesului(cel putin politic):abordare,promovare,determinare...dec i nu sumtem condusi de oameni prosti ci doar de oameni lacomi...

deci haideti sa o facem la nivel national si sa facem un precedent din ce au facut santos si ceilalti din buc;si sa ii lovim unde ii doare:care stiti oameni de la puterea si ce afaceri au,postati aici poate ne gasm o modalitate de boicot si sa ii facem sa puna problema in discutie daca vor sa mai faca bani...

si as vrea sa postati aici doar solutii si sugestii,ca am inteles ca fiecare are partea lui de dreptate,dar toti suntem loviti de aceiasi problema...deci doar solutii si sugestii va rog respectos...

p.s:santos poate in trimiti si mie un contact de al tau sa te contactez in caz de vre'o nelamurire,ca am ceva in minte.
__________________
Acvarii si acesorii din stoc sau pe comanda
Next step:coming sone
roby wws is offline   Reply With Quote
Old 26-12-10, 17:07   #546
criminales

Stage 5
 
criminales's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 739
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

un prieten de al meu reporter in iasi ,avea un prieten de mic copil care ajunsese in sri si la o cafea acum 8 ani reporterul ii zice celui de la sri frate as face o brigada sa ii elimin pe toti astia din guvern care fura ....
anul acesta, in mai cel de la sri il invita la o cafea si ii zice "Nu ai de gind sa faci ceia ce ziceai acum 8 ani ? reporterul mirat ii zice ce sa fac ? cel de la sri ii zice faza aia cu eliminatul celor de la guvern si reporterul ii zice pai tie ce iti pasa esti de la sri ce te doare capu pe tine
si ii zice cel de la sri
frate o sa fie vai si amar de capul nostru daca ai unde sa pleci din tara pleaca ca mie mila ce o sa fie in tara la noi
si la o luna omu a plecat si mia sugerat sa fac acelasi lucru

nu vedeti au esit profesori au esit pensionarii nu ii intereseaza eitot fac ce vor
nu ati vazut am mincat de foame si de nervi citeva litere sunt analfabet
dar stie acel coleg ce inseamna" teoria conspiratiei " " societatea de consum " manipularea maselor paiin loc sa arate ce se intimpla ca au esit unii si au facut trateaza cu indiferenta si arata nevoile guvernului
de ce acel cameraman care sa aruncat in guverm e pazit de spp
FRATILOR NU ATI INTELES MESAJUL OMULUI
ca sa saturat de trait in tara asta si o face pentru tara nu ca omu are copilu lui acea boala cumplita colegul de mai sus are mare dreptate suntem redusi la tacere si ne place asa sa ni se puna pumnul in gura si noi ca fraierii stam si inghitim
criminales is offline   Reply With Quote
Old 26-12-10, 17:17   #547
ROAD EMPIRE
Dacia Driver

Stage 5
 
ROAD EMPIRE's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,563
Member of:
[DACIA]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Acum a fost stirea pe realitatea !!!! Bravo si respect pe mai departe,hai ca incep sa se miste lucrurile.
ROAD EMPIRE is offline   Reply With Quote
Old 26-12-10, 17:21   #548
ionutzmi

Stage 5
 
ionutzmi's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,847
Member of:
[Opel]
[SKODA]
[MERCEDES]
Default Re: Boicot Benzinărie , 26.12.2010 , ora 15.00 , Fântâna Mioriţa

deocamdata DA dak se organizeaza ceav la nivel local particip si eu
ionutzmi is offline   Reply With Quote
Old 26-12-10, 17:23   #549
69RUP

Stage 5
 
69RUP's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 426
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Pentru cei ce nu au prins stirea

69RUP is offline   Reply With Quote
Old 26-12-10, 17:26   #550
roby wws

Stage 5
 
roby wws's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 1,170
Member of:
[Opel]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

tocmai ce am primit un mesaj in care mi se zice daca nu cumva mie frica de ce am scris si ce sustin
fratilor treziti-va ca nu au ce ne face,numai daca greseti platesti
sa va dau cateva ex:nimeni nu poate sa iti zica cata benzina ai voie sa bagi la pompa sau cat sa stai la pompa(in regulamnetul de oridine interioara nu se stipluzeaza nimic in aceasta privinta)si firma de paza trebuie sa vina doar ca sa supravegheze situatia ptr a se evita anumite conflicte,ei nu au voie sa te goneasca de la poma sau sa te oblige in orice fel sa pleci ori altele atat timp cat nu faci scandal,eci stai cu pompa in mana cat vrei,stai in magazin cat vrei sa te hotarasti daca vrei si un bradulet...si nici angajati statiei nu au voie sa iti impuna anumite lucruri care se leaga de actiunea de 'pompare"...in caz contrar vb de abuz si discriminare(vb fff serios m-am decumentat).
alt exemplu este cu actiunea de protest:nimeni nu are ce iti face daca tu de ex poti un tricou imprimat cu poza guvernului si scrisul "aici traiesc hotii",plimbandute prin fata cladiri guvernului.daca cineva te forteaza sa numai faci aceea actiune sau sa iti scoti acel tricou intra din nou sub incidenta legii

deci fara frica ca nu au ce ne face,atat timp cat totul se desfasoara in mod civilizat si ordonat
roby wws is offline   Reply With Quote
Old 26-12-10, 17:29   #551
sirAdrian

Stage 4
 
sirAdrian's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 188
Member of:
[VW]
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

Frumos!
Se pare ca avem si noi o sansa, aici in Brasov, cu televiziunea locala.
Sa vedem ce va fi...
sirAdrian is offline   Reply With Quote
Old 26-12-10, 17:33   #552
criminales

Stage 5
 
criminales's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 739
Default Re: PROTEST - 24.12.2010 ora 14:00 - Pta Victoriei -

https://www.youtube.com/watch?v=lJJ85...eature=related
se poate nu dam inapoi
se poate face
putem reusi dar sa fim uniti
criminales is offline   Reply With Quote
Old 26-12-10, 17:42   #553
YamahaR6

Stage 2
 
YamahaR6's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 66
Default Re: Boicot Benzinărie , 26.12.2010 , ora 15.00 , Fântâna Mioriţa

Quote:
Originally Posted by EvLSant0S View Post
daca nu ne strangem destui azi.
stergem tot
topicuri
pe facebook
youtube
tot
ca inseamna ca suntem noi nebuni,si cei ce stau acasa au dreptate. si gata
Hmm...sper sa reusiti ceva..Eu acum cativa ani am strans cateva zeci de masini in Rm-Valcea si am protestat impotriva taxei auto..n`am obtinut decat o intrevedere cu prefectu` si cam atat..in rest...ZERO...Suntem un numar prea mic de nemultumiti ca sa schimbam ceva ce deja este batut in cuie.
As chema toate televiziunile,as baricada sala in care se aduna sa voteze legi si i`as lua pe rand intr`un show televizat..cate case au avut?cate au?ce bani?ce contracte?ce firma are fiu`so sau fie`sa pe volan?etc...un fel de judecata ``golaneasca`` in direct cu pedepse date de popor..Off...Unde sunt vremurile lu` Tepes...???!!!
YamahaR6 is offline   Reply With Quote
Old 26-12-10, 17:45   #554
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Boicot Benzinărie , 26.12.2010 , ora 15.00 , Fântâna Mioriţa

hotarati urmatorul event, ora si data
si faceti event pe facebook.
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 26-12-10, 17:46   #555
Bik3rBoy

Stage 5
 
Bik3rBoy's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,238
Default Re: Boicot Benzinărie , 26.12.2010 , ora 15.00 , Fântâna Mioriţa

Quote:
Originally Posted by ionutzmi View Post
deocamdata DA dak se organizeaza ceav la nivel local particip si eu
Daca vrea sa faca cineva un thread si pe comunitatea din cluj. Poate ne strangem si noi...
Bik3rBoy is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -