Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 01-06-09, 19:18   #136
tm8bnz

Stage 5
 
tm8bnz's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,584
Member of:
[Moderators]
[RR]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: 2 Faster More Show - Baia Mare, 31 Mai 2009

Eu ma bucur ca sunt atati plangaciosi care ameninta ca nu mai vin la curse ! EXACT de voi ne putem lipsi pt a putea fi profesionalism.Cei cu masini puternic preparate nu se vaieta,pt ca ei valoreaza din start munca lor peste cifrele scrie pe hartie,prin urmare nu este nevoie sa isi inlature adversarii prin contestatii (exclus greselile de incadrare ce pot aparea)

Cu alte cuvinte : mai putini mai bine ! Cei ce nu inteleg exact la ce ma refer inseamna ca sunt cusanti de agrement...pt voi sunt liniutele tip knockout cu startul dat din maini !
__________________
Driving a race car is like sex,all men think they're good at it ! ... Jay Leno
tm8bnz is offline  
Old 01-06-09, 19:37   #137
Claudell

Stage 2
 
Claudell's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 37
Default Re: 2 Faster More Show - Baia Mare, 31 Mai 2009

Vreau sa-mi spuneti si mie care a fost masina aia "jeff" de la grupa VIP ca nu imi pot da seama.Apropo desi sunt fanul # 1 BMW,vreau sa va spun ca Evo din ce a venit din Bucuresti pur si simplu este racheta . ms
Claudell is offline  
Old 01-06-09, 19:57   #138
R3volution1988

Stage 2
 
R3volution1988's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 67
Default Re: 2 Faster More Show - Baia Mare, 31 Mai 2009

Quote:
Originally Posted by tm8bnz View Post
Eu ma bucur ca sunt atati plangaciosi care ameninta ca nu mai vin la curse ! EXACT de voi ne putem lipsi pt a putea fi profesionalism.Cei cu masini puternic preparate nu se vaieta,pt ca ei valoreaza din start munca lor peste cifrele scrie pe hartie,prin urmare nu este nevoie sa isi inlature adversarii prin contestatii (exclus greselile de incadrare ce pot aparea)

Cu alte cuvinte : mai putini mai bine ! Cei ce nu inteleg exact la ce ma refer inseamna ca sunt cusanti de agrement...pt voi sunt liniutele tip knockout cu startul dat din maini !
mda...nush ce intelegi u prin plangaciosi ...da din moment ce te califici...intre primi 8 si astepti runda knock out pana seara la 7 si la ora 7 sa-ti zica ca sa terminat se ia doar dupa timpii de la linile de dimineatza...si pe langa asta TBO nu avea ce cauta la grupa A1...repet a batut timpii grupei C...daca nu intelegi nici acuma inseamna ca ai o problema...sau tie iti convine ca ai 200 de caluti si te dai cu ceilalti ce au 65...adika esti "fiul lui tata" si nu ai venit degeaba de nush unde sa concurezi...aiurea...
R3volution1988 is offline  
Old 01-06-09, 19:59   #139
R3volution1988

Stage 2
 
R3volution1988's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 67
Default Re: 2 Faster More Show - Baia Mare, 31 Mai 2009

Quote:
Originally Posted by manta_bog View Post
u cu ce masina ai fost revolution??
am fost cu MM-07-WRC...clio alb
R3volution1988 is offline  
Old 01-06-09, 20:05   #140
manta_bog

Stage 1
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 17
Default Re: 2 Faster More Show - Baia Mare, 31 Mai 2009

spune sa stim si noi care era TBO?
manta_bog is offline  
Old 01-06-09, 20:07   #141
R3volution1988

Stage 2
 
R3volution1988's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 67
Default Re: 2 Faster More Show - Baia Mare, 31 Mai 2009

astai renaultu...ce trebuia sa fie macar pe 3...avand in vedere timpii...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_3005.jpg
Views:	79
Size:	66.5 KB
ID:	945212  
R3volution1988 is offline  
Old 01-06-09, 20:08   #142
R3volution1988

Stage 2
 
R3volution1988's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 67
Default Re: 2 Faster More Show - Baia Mare, 31 Mai 2009

Costel din arad...cu un golf 2 ...
R3volution1988 is offline  
Old 01-06-09, 20:15   #143
manta_bog

Stage 1
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 17
Default Re: 2 Faster More Show - Baia Mare, 31 Mai 2009

Quote:
Originally Posted by R3volution1988 View Post
Costel din arad...cu un golf 2 ...
apoi chiar ca sa dus ala
shi u ai tras bine
manta_bog is offline  
Old 01-06-09, 20:16   #144
R3volution1988

Stage 2
 
R3volution1988's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 67
Default Re: 2 Faster More Show - Baia Mare, 31 Mai 2009

Oricum ii multumesc lui Ionut Pintea [Mff] pt organizare...sa descurcat foarte bine...eu personal sunt foarte multumit...nu il cunosc personal deci nu am cum sa fiu subiectiv...sincer parerea mea e ca vina o poarta altii...Bravo Mff...
R3volution1988 is offline  
Old 01-06-09, 20:17   #145
abarth

Stage 5
 
abarth's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 375
Member of:
[4Rally]
[Mitsubishi]
Default Re: 2 Faster More Show - Baia Mare, 31 Mai 2009

Quote:
Originally Posted by tm8bnz View Post
Eu ma bucur ca sunt atati plangaciosi care ameninta ca nu mai vin la curse ! EXACT de voi ne putem lipsi pt a putea fi profesionalism.Cei cu masini puternic preparate nu se vaieta,pt ca ei valoreaza din start munca lor peste cifrele scrie pe hartie,prin urmare nu este nevoie sa isi inlature adversarii prin contestatii (exclus greselile de incadrare ce pot aparea)

Cu alte cuvinte : mai putini mai bine ! Cei ce nu inteleg exact la ce ma refer inseamna ca sunt cusanti de agrement...pt voi sunt liniutele tip knockout cu startul dat din maini !
Sti care e lucrul mai grav?cand nu recunosti un lucru cand si tu esti convins ca e asa cum zic altii!si nu e doar unu care ai putea zice ca e deplasat .eu mi-am spus parerea pentru ca cred ca am dreptul asta si m-as bucura tare mult daca s-ar invata ceva din greseli si ar fi data viitoare mai bine dar cu atitudinea asta imi pare rau sa o spun dar nu prea cred.
Si sa nu uiti ca de pe ''prosti''ca noi v-at scos banii. Si stai linistit ca nu esti singurul dintre noi care a fost la diferite evenimente de genul asta sau rally si noi astia care ne plac liniile din mana vedem pentru prima data masini pregatite.Eu iti respect masina,dar nu cred ca esti in masura sa vorbesti de masinile altora pentru ca nu e frumos ...eu nu vorbeam neaparat de rezultate ci de evenimentul in sine care fie ca recunosteti fie ca nu a fost de tot rahatu!. Dar e mult mai usor sa spui ''cu cat mai putini cu atat mai bine''decat sa recunosti si pe viitor sa imbunatatesti lucrurile care nu au mers iar ca si final ''Felicitari pentru eveniment''!si daca tu crezi ca a fost ok nu imi ramane sa zic decat Tineti-o tot asa!
abarth is offline  
Old 01-06-09, 20:21   #146
R3volution1988

Stage 2
 
R3volution1988's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 67
Default Re: 2 Faster More Show - Baia Mare, 31 Mai 2009

eu cand am facut cu baracuda...am ratat a doua ... emotii vroiam sa vad care pe care ...si se pare ca am ratat sa vad diferentele...nici acum nu stim care pleaca si care nu avand in vedere ca suntem colegi de club era fara suparare...Oricum Bravo CTR...o facem lata la Satu Mare...(daca nu or fi din astia cu timpi adusi de acasa).Felicitari oricum intregi echipe CTR...
R3volution1988 is offline  
Old 01-06-09, 20:21   #147
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Thumbs up Re: 2 Faster More Show - Baia Mare, 31 Mai 2009

Quote:
Originally Posted by tm8bnz View Post
Eu ma bucur ca sunt atati plangaciosi care ameninta ca nu mai vin la curse ! EXACT de voi ne putem lipsi pt a putea fi profesionalism.Cei cu masini puternic preparate nu se vaieta,pt ca ei valoreaza din start munca lor peste cifrele scrie pe hartie,prin urmare nu este nevoie sa isi inlature adversarii prin contestatii (exclus greselile de incadrare ce pot aparea)

Cu alte cuvinte : mai putini mai bine ! Cei ce nu inteleg exact la ce ma refer inseamna ca sunt cusanti de agrement...pt voi sunt liniutele tip knockout cu startul dat din maini !
CORRRRRECT !

Eu am concurat in clasa "C" cu un G4 GTI si pot sa spun ca mi se par ok timpii chiar daca nu ma aflu pe locurile de top... Ceea ce mi-a placut foarte mult a fost faptul ca se simtea in aer cat de stransa a fost competitia si ma refer la fiecare categorie in parte ; se poate observa si din timpii afisati. Ex. : la clasa "C" unde si eu m-am dat, nu este nici o secunda diferenta intre locul 1 si 10 ! Mi-au placut surprizele de dupa start la fiecare categorie Cand toata lumea "stia" cine pe cine va face, deodata apareau surprizele... La fel s-a intamplat si cand s-a dat bnz-ul Oponentul avea ceva pregatit impotriva bnz-ului pentru o faza petrecuta in SM inca de anul trecut dar nu a fost sa fie nici de data asta ; poate data viitoare.....
Concluzia : nu exista organizare perfecta dar exista organizare in care s-a investit timp, bani si sudoare iar asta a fost o astfel de organizare ! Faptul ca a existat un decalaj in program se mai intampla "si la case mai mari"... Sunt sigur ca nu pentru a batjocori concurentii s-a produs decalajul si sunt sigur ca banii de bilete nu au intrat in buzunarul organizatorilor ca aeroportul nu a fost gratis si nici ambulanta, cum nici firma de paza si nici reclama de dinaintea event-ului si nici aparaturile folosite etc... si cine stie cate si mai cate ....
P.S. ma distreaza cei ce vorbesc de profesionalism dar nu dau dovada de spirit competitional, de echipa ... la fel si cei ce vorbesc de furt pe fatza etc... Eu daca aveam nevoie disperata de locul I si cupa si diploma si tot tacamul nu mergeam la BM ci organizam o "cursa" in noapte cu 5 "oponenti pe masura" si-mi dadeam eu premiile singur ca sa ma pot lauda in spatele blocului DAR eu nu de asta am avut nevoie ci de adrenalina provocata de concurentza acerba, ceea ce am si primit si in fond si la urma urmei, vorba aceea : "FIE CA CEL MAI BUN SA CASTIGE!" Nu stiu ALTZII cum vad treburile
szambi77 is offline  
Old 01-06-09, 20:24   #148
R3volution1988

Stage 2
 
R3volution1988's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 67
Default Re: 2 Faster More Show - Baia Mare, 31 Mai 2009

Bravo abarth...scurt si la subiect...da nu ai cu cn...ii roman 100%...vb aia laso bah ca merge asa ,ne-am obisnuit cu ea...
R3volution1988 is offline  
Old 01-06-09, 20:28   #149
R3volution1988

Stage 2
 
R3volution1988's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 67
Default Re: 2 Faster More Show - Baia Mare, 31 Mai 2009

Quote:
Originally Posted by szambi77 View Post
CORRRRRECT !

Eu am concurat in clasa "C" cu un G4 GTI si pot sa spun ca mi se par ok timpii chiar daca nu ma aflu pe locurile de top... Ceea ce mi-a placut foarte mult a fost faptul ca se simtea in aer cat de stransa a fost competitia si ma refer la fiecare categorie in parte ; se poate observa si din timpii afisati. Ex. : la clasa "C" unde si eu m-am dat, nu este nici o secunda diferenta intre locul 1 si 10 ! Mi-au placut surprizele de dupa start la fiecare categorie Cand toata lumea "stia" cine pe cine va face, deodata apareau surprizele... La fel s-a intamplat si cand s-a dat bnz-ul Oponentul avea ceva pregatit impotriva bnz-ului pentru o faza petrecuta in SM inca de anul trecut dar nu a fost sa fie nici de data asta ; poate data viitoare.....
Concluzia : nu exista organizare perfecta dar exista organizare in care s-a investit timp, bani si sudoare iar asta a fost o astfel de organizare ! Faptul ca a existat un decalaj in program se mai intampla "si la case mai mari"... Sunt sigur ca nu pentru a batjocori concurentii s-a produs decalajul si sunt sigur ca banii de bilete nu au intrat in buzunarul organizatorilor ca aeroportul nu a fost gratis si nici ambulanta, cum nici firma de paza si nici reclama de dinaintea event-ului si nici aparaturile folosite etc... si cine stie cate si mai cate ....
P.S. ma distreaza cei ce vorbesc de profesionalism dar nu dau dovada de spirit competitional, de echipa ... la fel si cei ce vorbesc de furt pe fatza etc... Eu daca aveam nevoie disperata de locul I si cupa si diploma si tot tacamul nu mergeam la BM ci organizam o "cursa" in noapte cu 5 "oponenti pe masura" si-mi dadeam eu premiile singur ca sa ma pot lauda in spatele blocului DAR eu nu de asta am avut nevoie ci de adrenalina provocata de concurentza acerba, ceea ce am si primit si in fond si la urma urmei, vorba aceea : "FIE CA CEL MAI BUN SA CASTIGE!" Nu stiu ALTZII cum vad treburile
da dar aia nu mai e competie fratilor cand vine unu cu o capra si altu cu un bivol...scz...nu vb nime de premi...ca am destula hartie acasa si destule vaze pt flori...dar nu-i frumos...dintratata mai bn faceam cu R5-u de la timisoara...
R3volution1988 is offline  
Old 01-06-09, 20:29   #150
R3volution1988

Stage 2
 
R3volution1988's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 67
Default Re: 2 Faster More Show - Baia Mare, 31 Mai 2009

vb aia io descult ...si u cu nike-uri...plm
R3volution1988 is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -