Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - Oferte Extinse Firme > PROMOTII pe 4TuningRO

PROMOTII pe 4TuningRO PROMOTII si REDUCERI acordate de firmele de tuning celor care spun "Am citit pe 4Tuning"

Reply
 
Thread Tools
Old 17-02-08, 09:12   #181
baubau racing

Stage 4
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 181
Default Re: Performance Zone - magazin tuning cu o oferta extinsa de componente si accesorii

Daca le iau pe cele de la jamex imi va trebui prezoane nu piulite.Prezoane pt. ca punind 10mm intre roata si butuc cele existente devin scurte.Celelalte de 15mm am vazut in poza ca au altfel de prindere , vin deja cu prezoane iar ele se prind direct cu piulite pe prezoanele existente.Corecteaza-ma daca gresesc.Da-mi detalii iar daca e asa si voi putea pune de 15mm spatiul permitind voi lua din acelea daca nu cele de 10mm.
Merci.
baubau racing is offline   Reply With Quote
Old 17-02-08, 15:21   #182
tarnafes

Stage 5
 
tarnafes's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,049
Member of:
[Nissan]
Default Re: Performance Zone - magazin tuning cu o oferta extinsa de componente si accesorii

Quote:
Originally Posted by Alex_VTR View Post
Arcuri pt Xsara 2001 2.0HDi zi-mi si cat o coboara si daca ai pe stoc sau daca poti sa aduci ...te rog....10x
Alex vei primi raspuns luni cand ajung la birou.
tarnafes is offline   Reply With Quote
Old 17-02-08, 15:26   #183
tarnafes

Stage 5
 
tarnafes's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,049
Member of:
[Nissan]
Default Re: Performance Zone - magazin tuning cu o oferta extinsa de componente si accesorii

Quote:
Originally Posted by baubau racing View Post
Daca le iau pe cele de la jamex imi va trebui prezoane nu piulite.Prezoane pt. ca punind 10mm intre roata si butuc cele existente devin scurte.Celelalte de 15mm am vazut in poza ca au altfel de prindere , vin deja cu prezoane iar ele se prind direct cu piulite pe prezoanele existente.Corecteaza-ma daca gresesc.Da-mi detalii iar daca e asa si voi putea pune de 15mm spatiul permitind voi lua din acelea daca nu cele de 10mm.
Merci.
Salut.Cele care se prind cu prezoanele existemnte au piulite pentru prezoanele de pe fuzeta.Sistemul tau de prindere in prezon nu piulita permit lucrul acesta dar nu cred ca se poate ascunde prezonul in distantier.Banuiesc ca trebuie sa modifici capul la prezon sau sa le prinzi cu suruburi.Apoi poti folosi prezoanele existente ale flansei si sa le strangi cu piulite.
Nu stiu daca mam facut suta la suta inteles.
Pentru distantierele de 10cm nu am prezoane din pacate.Si daca tot trebuie sa modifici sau sa achizitionezi alte prezoane ti le recomand pe cele de 15 mm fiind foarte calitative.
Dami luni un telefon sa iti explic exact.
tarnafes is offline   Reply With Quote
Old 17-02-08, 16:29   #184
Alex_VTR

Stage 4
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 248
Member of:
[Street Zone]
Default Re: Performance Zone - magazin tuning cu o oferta extinsa de componente si accesorii

Quote:
Originally Posted by tarnafes View Post
Alex vei primi raspuns luni cand ajung la birou.
ok ideea e ca daca le ai s-au poti sa aduci repede as vrea sa le iau sa am timp sa le pun pana in martie...10x
Alex_VTR is offline   Reply With Quote
Old 17-02-08, 17:56   #185
giany_TM

Stage 5
 
giany_TM's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,762
Default Re: Performance Zone - magazin tuning cu o oferta extinsa de componente si accesorii

Salutari mar interesa un bloow valve dar sa fie pe membrana nu pe piston ,si care poate sa deschida si la presiuni mici nu neaparat reglabil si un bosst -controler toate astea pentru un civic turbo ,as vrea un pret estimativ si daca se pot trimete pentru TM ms mult .
__________________
giany_TM is offline   Reply With Quote
Old 17-02-08, 18:32   #186
CobraArt

Stage 5
 
CobraArt's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 2,026
Member of:
[DACIA]
[2 Roti]
Default Re: Performance Zone - magazin tuning cu o oferta extinsa de componente si accesorii

Arata-mi si mie ce husa+cap de schimbator ai pe albastru.Pe site am vazut,dar nu mi dau seama mai de nimic din poza.
CobraArt is offline   Reply With Quote
Old 17-02-08, 19:45   #187
tarnafes

Stage 5
 
tarnafes's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,049
Member of:
[Nissan]
Default Re: Performance Zone - magazin tuning cu o oferta extinsa de componente si accesorii

Quote:
Originally Posted by giany_TM View Post
Salutari mar interesa un bloow valve dar sa fie pe membrana nu pe piston ,si care poate sa deschida si la presiuni mici nu neaparat reglabil si un bosst -controler toate astea pentru un civic turbo ,as vrea un pret estimativ si daca se pot trimete pentru TM ms mult .
Salut.Boost controler manual la 80 usd.
Valva BOV am pe piston doar dar majoritatea sunt reglabile si le poti "slabi" suficient sa deschide si la presiuni foarte mici.De la 129 usd.
tarnafes is offline   Reply With Quote
Old 18-02-08, 00:46   #188
_BmF_

Stage 3
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 82
Default Re: Performance Zone - magazin tuning cu o oferta extinsa de componente si accesorii

ceau nu te supara pt mx-6 93-97 se pot adece ceva arcuri sau mai bine si cu telescoape si la ce pret...ms anticipat astept raspuns pe privat
__________________
Proud owner of a diesel....razi tu razi da eu macar am ceva
_BmF_ is offline   Reply With Quote
Old 18-02-08, 03:40   #189
giany_TM

Stage 5
 
giany_TM's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,762
Default Re: Performance Zone - magazin tuning cu o oferta extinsa de componente si accesorii

Ms de info ce ar trebui sa fac sa ajung in posesia pieselor?banuiesc ca se poate aranja prin curierat rapit?,as vrea daca se poate poze cu obiectele in cauza ,MUTUMESC va ROG.
giany_TM is offline   Reply With Quote
Old 18-02-08, 13:02   #190
tarnafes

Stage 5
 
tarnafes's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,049
Member of:
[Nissan]
Default Re: Performance Zone - magazin tuning cu o oferta extinsa de componente si accesorii

Quote:
Originally Posted by Alex_VTR View Post
ok ideea e ca daca le ai s-au poti sa aduci repede as vrea sa le iau sa am timp sa le pun pana in martie...10x
Coilovers V-maxx ptr masina ta 344 euro
Suspensie sport V-maxx completa 317 euro.
Trebuie sa dai un avans de 30% in cazul in care te hotarasti si timpul de livrare este de maxim 2 sapt.
Daca nu ma insel ai arcuri doar pe fata si pe spate punte cu amortizoare ? Ca la peugeot ?
tarnafes is offline   Reply With Quote
Old 18-02-08, 13:05   #191
tarnafes

Stage 5
 
tarnafes's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,049
Member of:
[Nissan]
Default Re: Performance Zone - magazin tuning cu o oferta extinsa de componente si accesorii

Quote:
Originally Posted by _BmF_ View Post
ceau nu te supara pt mx-6 93-97 se pot adece ceva arcuri sau mai bine si cu telescoape si la ce pret...ms anticipat astept raspuns pe privat
Salut.Trebuie sa imi spui motorizarea masinii.
tarnafes is offline   Reply With Quote
Old 18-02-08, 13:13   #192
tarnafes

Stage 5
 
tarnafes's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,049
Member of:
[Nissan]
Default Re: Performance Zone - magazin tuning cu o oferta extinsa de componente si accesorii

Quote:
Originally Posted by giany_TM View Post
Ms de info ce ar trebui sa fac sa ajung in posesia pieselor?banuiesc ca se poate aranja prin curierat rapit?,as vrea daca se poate poze cu obiectele in cauza ,MUTUMESC va ROG.
Salut.Daca te decizi imi trimiti adresa si vei primi marfa a doua zi prin curierat rapid cu plata ramburs.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	boost control albastru.JPG
Views:	45
Size:	91.4 KB
ID:	456597   Click image for larger version

Name:	bv1.JPG
Views:	50
Size:	15.3 KB
ID:	456599  
tarnafes is offline   Reply With Quote
Old 18-02-08, 13:18   #193
tarnafes

Stage 5
 
tarnafes's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,049
Member of:
[Nissan]
Default Re: Performance Zone - magazin tuning cu o oferta extinsa de componente si accesorii

Quote:
Originally Posted by CobraArt View Post
Arata-mi si mie ce husa+cap de schimbator ai pe albastru.Pe site am vazut,dar nu mi dau seama mai de nimic din poza.
Salut.Husa burduf este albastra normala si nuca este rotunda cu insertie de piele albastra,nu stiu ce alt detaliu sa iti dau daca nu te lamuresti din poza.
tarnafes is offline   Reply With Quote
Old 18-02-08, 20:06   #194
Alex_VTR

Stage 4
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 248
Member of:
[Street Zone]
Default Re: Performance Zone - magazin tuning cu o oferta extinsa de componente si accesorii

Quote:
Originally Posted by tarnafes View Post
Coilovers V-maxx ptr masina ta 344 euro
Suspensie sport V-maxx completa 317 euro.
Trebuie sa dai un avans de 30% in cazul in care te hotarasti si timpul de livrare este de maxim 2 sapt.
Daca nu ma insel ai arcuri doar pe fata si pe spate punte cu amortizoare ? Ca la peugeot ?

dap....numai fata zi-mi pret numai la arcuri...10x
Alex_VTR is offline   Reply With Quote
Old 19-02-08, 12:00   #195
tarnafes

Stage 5
 
tarnafes's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,049
Member of:
[Nissan]
Default Re: Performance Zone - magazin tuning cu o oferta extinsa de componente si accesorii

Quote:
Originally Posted by Alex_VTR View Post
dap....numai fata zi-mi pret numai la arcuri...10x
81 euro cu tot cu tva.
tarnafes is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -