Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - Oferte Extinse Firme > PROMOTII pe 4TuningRO

PROMOTII pe 4TuningRO PROMOTII si REDUCERI acordate de firmele de tuning celor care spun "Am citit pe 4Tuning"

Reply
 
Thread Tools
Old 04-02-08, 17:06   #166
tarnafes

Stage 5
 
tarnafes's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,049
Member of:
[Nissan]
Default Re: Performance Zone - magazin tuning cu o oferta extinsa de componente si accesorii

Quote:
Originally Posted by McChrysT View Post
Fa-mi te rog o oferta completa cu toate tipurile, marcile si modelele de Filtre aer performante (ev. sport) + specificatiile si preturile - care se pot monta pe un Ford Fusion 1.4 TDCi, model 2004.

Multumesc anticipat!


P.S. Stiu ca BMC, Green, K&N si Pipercross fac filtre ptr Fusion, dar poate mai sunt si altii.
Salut.Ai pe site la noi o gama larga de filtre de aer.
www.performancezone.ro
Daca iti place vreun model poti face comanda online.
tarnafes is offline   Reply With Quote
Old 05-02-08, 08:06   #167
McChrysT

Stage 2
 
McChrysT's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 25
Default Re: Performance Zone - magazin tuning cu o oferta extinsa de componente si accesorii

Quote:
Originally Posted by tarnafes View Post
Salut.Ai pe site la noi o gama larga de filtre de aer.
www.performancezone.ro
Daca iti place vreun model poti face comanda online.
Aaa... pai daca este doar dupa placut, atunci e simplu!

M-am uitat pe www.performancezone.ro, aveti acolo 13 modele de filtre aer, unele chiar imi plac, dar... nu trebuie sa se si potriveasca???

Si eu care am pierdut ore in sir sa ma "documentez" ce filtre "merg" montate pe masina mea in functie de motorizare, in asa fel incat sa nu fiu obligat sa fac modificari in compartimentul motor...

Iata ce am gasit:

BMC Panel Air Filters
Product code: BMC-309/20


Green Replacement Air Filters
Product code: GN-P950366


Pipercross Panel Air Filters
Product code: PP1680


K&N Replacement Air Filters
Product code: 33-2840


K&N 57i Induction Kits
Product code: 57-0557

...cu mentiunea ca ultimele doua, nu stiu din ce motiv, pe site-urile pe care m-am uitat eu, apar ca disponibile doar ptr Fiesta cu motor de 1.4 TDCi, desi Fusionul are exact acelasi motor!!!
McChrysT is offline   Reply With Quote
Old 05-02-08, 13:36   #168
tarnafes

Stage 5
 
tarnafes's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,049
Member of:
[Nissan]
Default Re: Performance Zone - magazin tuning cu o oferta extinsa de componente si accesorii

McChrysT alea sunt filtre aer direct fit.Cea ce avem noi pe stoc se monteaza eliminand cutia filtrului si puse in capul furtunului care intra in cutie.Dimensiunea de intrare a filtrului este de 76.In cazul in care al tau e mai mic avem reductii.
tarnafes is offline   Reply With Quote
Old 05-02-08, 13:59   #169
Drroqhy
R volution Member

Stage 5
 
Drroqhy's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 722
Member of:
[Toyota]
[R volution]
[MERCEDES]
Default Re: Performance Zone - magazin tuning cu o oferta extinsa de componente si accesorii

Salut!
Vreau si eu sa-mi montez filtru sport cu tot cu furtune, pe un Chrysler Sebring, chiar sa schimb locu unde se afla pentru a putea trage aer rece. As vrea sa stiu cat ma costa un kit intreg si daca efectuati si montarea iar daca nu poate stiti dumneavoastra vreun service care sa se ocupa cu montarea.
__________________
>-DRIFTERS DO IT SIDEWAYS-<
Drroqhy is offline   Reply With Quote
Old 05-02-08, 17:17   #170
tarnafes

Stage 5
 
tarnafes's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,049
Member of:
[Nissan]
Default Re: Performance Zone - magazin tuning cu o oferta extinsa de componente si accesorii

Quote:
Originally Posted by Drroqhy View Post
Salut!
Vreau si eu sa-mi montez filtru sport cu tot cu furtune, pe un Chrysler Sebring, chiar sa schimb locu unde se afla pentru a putea trage aer rece. As vrea sa stiu cat ma costa un kit intreg si daca efectuati si montarea iar daca nu poate stiti dumneavoastra vreun service care sa se ocupa cu montarea.
Salut.Vino maine la magazin cu masina sa vedem ce loc ai si unde vrei sa montezi filtrul.Apoi iti pot face un calcul cu cat te costa.
tarnafes is offline   Reply With Quote
Old 09-02-08, 11:31   #171
Alex_VTR

Stage 4
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 248
Member of:
[Street Zone]
Default Re: Performance Zone - magazin tuning cu o oferta extinsa de componente si accesorii

o supapa bov gasim la un dieselache...2.0HDi Citroen e numele lui....
Alex_VTR is offline   Reply With Quote
Old 10-02-08, 16:44   #172
tarnafes

Stage 5
 
tarnafes's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,049
Member of:
[Nissan]
Default Re: Performance Zone - magazin tuning cu o oferta extinsa de componente si accesorii

Quote:
Originally Posted by Alex_VTR View Post
o supapa bov gasim la un dieselache...2.0HDi Citroen e numele lui....
Din pacat pentru diesel nu.
tarnafes is offline   Reply With Quote
Old 11-02-08, 18:06   #173
Drroqhy
R volution Member

Stage 5
 
Drroqhy's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 722
Member of:
[Toyota]
[R volution]
[MERCEDES]
Default Re: Performance Zone - magazin tuning cu o oferta extinsa de componente si accesorii

Quote:
Originally Posted by tarnafes View Post
Salut.Vino maine la magazin cu masina sa vedem ce loc ai si unde vrei sa montezi filtrul.Apoi iti pot face un calcul cu cat te costa.
Maine vreau sa trec pe la voi sa ma lamuriti cu pretu... dar cand am introdus coordonatele pe un GPS imi arata ca sunteti undeva prin buftea ... poate ma puteti lamuri si pe mine cum sa ajung
Drroqhy is offline   Reply With Quote
Old 11-02-08, 21:05   #174
tarnafes

Stage 5
 
tarnafes's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,049
Member of:
[Nissan]
Default Re: Performance Zone - magazin tuning cu o oferta extinsa de componente si accesorii

Quote:
Originally Posted by Drroqhy View Post
Maine vreau sa trec pe la voi sa ma lamuriti cu pretu... dar cand am introdus coordonatele pe un GPS imi arata ca sunteti undeva prin buftea ... poate ma puteti lamuri si pe mine cum sa ajung
Omule pe bucurestii noi inspre laromet (capatul lui 6) spre 2 cocosi,o ti tot drept,treci de centura,apoi intersectia cu chitila,e o benzinarie luckoil acolo si imediat e magazinul nostru e o vila cu un baner portocaliu si o sigla luminoasa cu piese auto.E chiar vis-a-vis de politie.Ma poti suna maine cand esti pe drum sa te indrum.
tarnafes is offline   Reply With Quote
Old 12-02-08, 17:27   #175
ambro
Subaru Driver

Stage 2
 
ambro's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 57
Member of:
[SUBARU]
Default Re: Performance Zone - magazin tuning cu o oferta extinsa de componente si accesorii

Quote:
Originally Posted by tarnafes View Post
Da.Am vorbit cu Marian si o sa o primesti odata cu suspensia lui.
Salut, se mai aude ceva cu flansa mea pt SSQV?
ambro is offline   Reply With Quote
Old 12-02-08, 20:57   #176
tarnafes

Stage 5
 
tarnafes's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,049
Member of:
[Nissan]
Default Re: Performance Zone - magazin tuning cu o oferta extinsa de componente si accesorii

Quote:
Originally Posted by ambro View Post
Salut, se mai aude ceva cu flansa mea pt SSQV?
Salut.Ai pm.
tarnafes is offline   Reply With Quote
Old 12-02-08, 21:03   #177
tarnafes

Stage 5
 
tarnafes's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,049
Member of:
[Nissan]
Default Re: Performance Zone - magazin tuning cu o oferta extinsa de componente si accesorii

Short shifter Audi A3.
95 usd pe stoc la magazinul nostru.
www.performancezone.ro
Dan Gresoi 0721464436 / 0788393071
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	short shifter a3_2.JPG
Views:	61
Size:	106.6 KB
ID:	451664  
tarnafes is offline   Reply With Quote
Old 16-02-08, 18:13   #178
baubau racing

Stage 4
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 181
Default Re: Performance Zone - magazin tuning cu o oferta extinsa de componente si accesorii

Sal! Ma intereseaza si pe mine daca ai distantiere de 10-12mm si prezoane pt. evo8 5x114.3.Un pret daca se poate.
baubau racing is offline   Reply With Quote
Old 16-02-08, 19:03   #179
tarnafes

Stage 5
 
tarnafes's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,049
Member of:
[Nissan]
Default Re: Performance Zone - magazin tuning cu o oferta extinsa de componente si accesorii

Quote:
Originally Posted by baubau racing View Post
Sal! Ma intereseaza si pe mine daca ai distantiere de 10-12mm si prezoane pt. evo8 5x114.3.Un pret daca se poate.
Salut.
Distantiere T-max 8mm 4 buc 50 usd
http://www.performancezone.ro/index....&productId=103

Distantiere Jamex 10mm 2 buc 100usd
http://www.performancezone.ro/index....&productId=104

Distantiere 1.5 / 2 cm 247 usd set 4 buc
http://www.performancezone.ro/index....&productId=255

Piulite roti racing 50 usd set 25 buc
http://www.performancezone.ro/index....&productId=262
tarnafes is offline   Reply With Quote
Old 16-02-08, 19:52   #180
Alex_VTR

Stage 4
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 248
Member of:
[Street Zone]
Default Re: Performance Zone - magazin tuning cu o oferta extinsa de componente si accesorii

Arcuri pt Xsara 2001 2.0HDi zi-mi si cat o coboara si daca ai pe stoc sau daca poti sa aduci ...te rog....10x
Alex_VTR is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -