Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Hunedoara / Deva

Reply
 
Thread Tools
Old 04-06-08, 10:36   #166
sNap7
Honda Driver

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,566
Member of:
[Honda]
Default Re: Probleme politice

Quote:
Originally Posted by marku5 View Post
Credema pe cuvant ca stiu destul de multe despre ce se intampla la nivelul lor si nu vreau sa le comentez aici.Nu am spus nici o aberatie sau ceva de genu,totul e realitate.
Dar nici nu am zis ca ai fi spus o aberatie, doar ca nu-l prea agreez pe respectivul Molot
sNap7 is offline   Reply With Quote
Old 04-06-08, 10:46   #167
marku5
VW Driver


Stage 5
 
marku5's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 439
Member of:
[Fiat]
[AfterDark Racing]
[VW]
[4Tuning International]
Default Re: Probleme politice

Sincer eu nu agreez pe nici un mafiot de la conducere,majoritatea sunt batrani comunisti dar asta e,traim dupa legile lor care le dau peste noapte.numai in RO un om plateste 250 de taxe,unde se duc toti acesti bani?Ca rezultate sunt 0.Ganditi-va ca numai rovineta o platim in benzina,taxa cand o cumperi in concluzie o platesti de 2 ori.deja sunt 2 taxe,ca sa nu mai vorbim cand inmatriculezi o masina platesti taxe la toate institutiile statului.si toate astea datorita mafiotilor comunisti care au procente din fiecare.
marku5 is offline   Reply With Quote
Old 04-06-08, 14:26   #168
SpYk3
Dacia Driver

Stage 5
 
SpYk3's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,076
Member of:
[DACIA]
Default Re: Probleme politice

una peste alta eu merg cu PNL ..altcineva?
SpYk3 is offline   Reply With Quote
Old 04-06-08, 20:39   #169
r27kul
4Rally

Stage 5
 
r27kul's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,651
Member of:
[Colectionar Machete]
[VW]
[4Rally]
[FOTO]
Default Re: Probleme politice

Se pare ca a inceput deja campania pentru turu doi:ce am auzit eu din sursa sigura,acolitii lu' Schiau umblau pe la inceputu saptamanii prin parcu' pensionarilor cu "suc gratis"si incercau sa-i convinga sa voteze pentru ei,denigrandu-l in acelas timp pe Hada.Eu oricum nu cred ca este vreo unu din ei mai rasarit, insa cu siguranta au castigat cateva voturi cu actiunea asta(Tata nu vota cu Schiau !!!!! )
__________________
Colin McRae forever!
http://r27kul.blogspot.com
r27kul is offline   Reply With Quote
Old 05-06-08, 21:09   #170
adrian78bmw

Stage 5
 
adrian78bmw's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 4,437
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[BMW]
Default Re: Probleme politice

ba robi da taica tau nu era cu psd?
adrian78bmw is offline   Reply With Quote
Old 05-06-08, 23:32   #171
HD87DGR

Stage 5
 
HD87DGR's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 745
Default Re: Probleme politice

apropo de psd, astia au promis in campanie ca vor sa faca kartodrom la hunedoara
Oare cand o sa pupam si noi asa ceva?
HD87DGR is offline   Reply With Quote
Old 06-06-08, 08:54   #172
Kedy
AfterDark Racing Member


Stage 5
 
Kedy's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3,847
Member of:
[AfterDark Racing]
[FORD]
[DACIA]
[4Tuning International]
Default Re: Probleme politice

Quote:
Originally Posted by HD87DGR View Post
apropo de psd, astia au promis in campanie ca vor sa faca kartodrom la hunedoara
Oare cand o sa pupam si noi asa ceva?
Vise, astia au firme de constructii pot face si daca nu sunt la putere ce ii opreste? La fel si cu investitiile in sport(Echipa de fotbal de divizia 1, Strand etc) - promisiuni electorale nimic mai mult.

P.S. Presedintele de la Corvinul 2005 dl Boboutan Dan(candidat la postul de consilier local din partea PSD) o dus echipa in divizia a III a cand a fost in opozitie credeti ca daca ajunge la putere se schimba ceva? Sa nu uitam ca, Corvinul a vandut jucatori asta-vara de 1 milion de Euro, bani suficienti pt mentinerea echipei in divizia a II a. Asta daca nu apareau ceva Lexus-uri prin oras si ceva casute de vacanta pe la FRONTUL II.
__________________
Kedy is offline   Reply With Quote
Old 06-06-08, 15:30   #173
CBY

Stage 4
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 240
Default Re: Probleme politice

Quote:
Originally Posted by HD87DGR View Post
apropo de psd, astia au promis in campanie ca vor sa faca kartodrom la hunedoara
Oare cand o sa pupam si noi asa ceva?
niciodata . nu e destul ca din 4 in 4 ani pun astia flori si marcheaza drumurile ?!?! altceva ce mai vrei )
CBY is offline   Reply With Quote
Old 06-06-08, 17:50   #174
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default Re: Probleme politice

Ba fratilor nu-l votati pe Hada ca ma faceti de rusine la lucru. Cica a fost ieri la televizor si nici nu stia sa vorbeasca, mi-au spus colegii din Deva si Simeria.
__________________
xxdadixx is offline   Reply With Quote
Old 06-06-08, 22:01   #175
BAD-GUY

Stage 5
 
BAD-GUY's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 774
Default Re: Probleme politice

Quote:
Originally Posted by xxdadixx View Post
Ba fratilor nu-l votati pe Hada ca ma faceti de rusine la lucru. Cica a fost ieri la televizor si nici nu stia sa vorbeasca, mi-au spus colegii din Deva si Simeria.
Eh lasa ca nu el o sa conduca orasul,e cea mai buna alegere la momentul actual,gandeste-te cate proiecte au fost refuzate de Schiau sau catzi investitori,care binenteles si-au gasit locul in Deva.
__________________
I shall not fear death when it finally greets me.
BAD-GUY is offline   Reply With Quote
Old 06-06-08, 22:05   #176
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default Re: Probleme politice

ce investitori? Real? Practiker? Alea-s proiecte? A venit ceva firma mare sa dea bani la oameni? Vin numa sa le ia banii. Si Lisa plateste mai bine ca SEWS.
xxdadixx is offline   Reply With Quote
Old 06-06-08, 22:31   #177
SpYk3
Dacia Driver

Stage 5
 
SpYk3's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,076
Member of:
[DACIA]
Default Re: Probleme politice

nu stiu voi cate stiti...probabil mai multe sau mai putine ca mine....
Hai sa-mi divulg identitatea...
Bun sunt membru PNL de vreo 2 luni
Am aflat o gramada de chestii dinainte sa fiu membru.Tot ce mi s-a zis a fost cate se poate de adevarat.
Din ce imi aduc aminte acum se numara si chestia cu investitorii.
Sa va zic cum sta treaba:
Domnu schiau( al nostru actual primar) nu a facut nimic.
Unii zica ca a facut multe cum ar fi : curatenie,iluminat etc.Chestia e ca toate aceste proiecte sunt de pe vremea lui Nea Maris,schiau doar a pus in aplicare proiectele.
Inca o chestie:la scoala am facut parte dintr-un proiect Comenius(schimb experiente elevi etc.)era vorba sa ne sustina cu bani si alte chestii.Ia ghiciti cati bani am luat ? ,nimic normal,dar cand a fost vorba de merite si-a asumat el tot.Lic 3(unde inca mai sunt elev pentru o saptamana ,doua) e singura scoala europeana din HD (in jud nush cate sunt 3,5 nu stiu sigur)cine si-a asumat meritele pentru chestia asta? Nea Schiau desigur...numai noi stim cat am muncit si schimb de elevi pe banii noastri,dar nah....
Oricum Nea Schiau s-ar putea sa ramana primar deoarece multi il asociaza pe Hada cu pocaitii,(el nefiind doar taicaso) + ca partidele astea mai mari PSD si PC mi se pare s-au aliat cu Schiau.Multa lume zice ca nu stie sa vorbeasca.Mi se pare normal dupa nush cati ani a stat in state sa nu mai cunoasc bine limba( si unii dintre noi am pati asa ,poate chiar toti).Ca un mic amanunt daca stam sa ne gandim bine Hada a avut undeva la 20 mld ROL bani de campanie...si a facut o campanie frumoasa,nu ca si Schiau cu injurii aduse la adresa lui Hada etc.
Oricum imi cer scuze pentru cei care se simt ofensati ,sau fac parte din alt partid politic si nu sunt de acord cu ce am zis eu.
Si scuze pentru ditamai postul.
Astept opinii ,fie bune fie rele
-----------------------------------
later Edit...uitasem un mic amanunt ,am sarit de la o chestie la alta mai sus:
Mai bine de 50% din marii investitori (actuali)din Deva...au fost trimisi de Mircia la Hunedoara...si stiti ce raspuns au primit cand au intrebat daca pot investii in HD? unul aproximativ ca acesta : "Cat imi dai sa-ti faci supermarket la mine in oras" ,mi se pare normal la asemenea raspuns sa mergi acolo unde poate nu e moca ,dar e mai ieftin.

Last edited by SpYk3; 06-06-08 at 22:33.
SpYk3 is offline   Reply With Quote
Old 06-06-08, 23:21   #178
r27kul
4Rally

Stage 5
 
r27kul's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,651
Member of:
[Colectionar Machete]
[VW]
[4Rally]
[FOTO]
Default Re: Probleme politice

Da te-or indoctrinat bine
r27kul is offline   Reply With Quote
Old 06-06-08, 23:36   #179
SpYk3
Dacia Driver

Stage 5
 
SpYk3's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,076
Member of:
[DACIA]
Default Re: Probleme politice

Quote:
Originally Posted by r27kul View Post
Da te-or indoctrinat bine
nu chiar nu m-au indoctrinat ...nu prea am participat la actiuni si chestii...am vazut cu ochii mei
SpYk3 is offline   Reply With Quote
Old 06-06-08, 23:54   #180
F.R.Sonic


Stage 5
 
F.R.Sonic's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 4,074
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[4Tuning International]
[Opel]
[SUBARU]
Default Re: Probleme politice

Mama spyke ai vorbit ca un om mare ) eu probabil nu merg la vot de data asta ca nu as sti cu cine sa votez, sincer... deci cine iasa sa fie sanatos si sa-l ajute Doamne Doamne sa nu falimenteze orasu!
__________________

F.R.Sonic is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -