Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Hunedoara / Deva

Reply
 
Thread Tools
Old 22-01-11, 10:37   #991
sisu_alinn

Stage 4
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 202
Default Re: Help Thread

Quote:
Originally Posted by ondin View Post
Ei le elibereaza doar contra cost, apoi sunt altii care te prind si te amendeaza, respectiv cei de la politia rutiera.


Respectivii sa o ........ =)) , Multumesc pt ajutor.
sisu_alinn is offline   Reply With Quote
Old 24-01-11, 18:05   #992
ondin

Stage 5
 
ondin's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,981
Member of:
[VW]
Default Re: Help Thread

Pai asa este in capitalism.



Nu stiti de ce dispare rapid antigelul dintr-un opel astra H produs de prin 2005?Cam in 3 saptamani de la maxim ajunge la minim, si asta acum iarna. Nici vara la 40 grade celsius nu era permis asa ceva, daramite acum in plina iarna.
__________________
VW - Das Auto - Golf - H.H. The black beast.
Are you GTI enough?

Smile or die sofer premiat
Stiu ca sunt rau, dar excelez in asta, deci sunt bun
Atentie la motociclisti in trafic.Pot sa dea peste voi.
فولكس فاجن هي أروع سيارة
ondin is offline   Reply With Quote
Old 24-01-11, 18:51   #993
= FLO =

Stage 2
 
= FLO ='s Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 46
Default Re: Help Thread

Pompa de apa merge ok , se ridica temperatura apei repede ??? Schimba termostatul , poate e motat aiurea si e blocat verifica l , verifica si capacul vasului are o supapa mica ; vezi sa lucreze cum trebuie
= FLO = is offline   Reply With Quote
Old 24-01-11, 21:01   #994
Kedy
AfterDark Racing Member


Stage 5
 
Kedy's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3,847
Member of:
[AfterDark Racing]
[FORD]
[DACIA]
[4Tuning International]
Default Re: Help Thread

Quote:
Originally Posted by ondin View Post
Pai asa este in capitalism.



Nu stiti de ce dispare rapid antigelul dintr-un opel astra H produs de prin 2005?Cam in 3 saptamani de la maxim ajunge la minim, si asta acum iarna. Nici vara la 40 grade celsius nu era permis asa ceva, daramite acum in plina iarna.
Posibil sa aibe un por pe undeva(radiator, calorifer, vas de expansiune, furtune) si sa piarda lichidul pe acolo
Kedy is offline   Reply With Quote
Old 24-01-11, 22:32   #995
ondin

Stage 5
 
ondin's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,981
Member of:
[VW]
Default Re: Help Thread

Quote:
Originally Posted by = FLO = View Post
Pompa de apa merge ok , se ridica temperatura apei repede ??? Schimba termostatul , poate e motat aiurea si e blocat verifica l , verifica si capacul vasului are o supapa mica ; vezi sa lucreze cum trebuie
E un model cam tampit fara indicator de temperatura apa in bord si nu are nici macar computer de bord sa vezi acolo, poate sa si fiarba motorul pana se blocheaza ca nu vezi la masina asta nimic cand mergi cu ea.
ondin is offline   Reply With Quote
Old 24-01-11, 22:39   #996
ondin

Stage 5
 
ondin's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,981
Member of:
[VW]
Default Re: Help Thread

Quote:
Originally Posted by Kedy View Post
Posibil sa aibe un por pe undeva(radiator, calorifer, vas de expansiune, furtune) si sa piarda lichidul pe acolo
S-au uitat la reprezentanta la ea pe dedesupt, pe dinauntru, normal ca nu au desfacut sa vada exact tot circuitul, doar inspectie vizuala si au zis ca este super uscat, nu sunt pierderi vizibile pe niciunde si totusi masina asta consuma in continuare antigel ca si lichidul de spalare parbriz.


Eu ma gandesc sa nu fie garnitura de chiuloasa sau alte complicatii deoarece cine merge cu masina asta nu o iarta deloc, vede multa forja masina, si de aia am zis sa va intreb si pe voi, daca este utilizatorul de vina sau producatorul, pana nu zic cei de la reprezentanta ca '' asa face toate d-le'' sau/si ''las-o ba ca merge si asa, mai completezi acolo 2l de antifreeze lunar si gata ''.
ondin is offline   Reply With Quote
Old 24-01-11, 23:13   #997
r27kul
4Rally

Stage 5
 
r27kul's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,651
Member of:
[Colectionar Machete]
[VW]
[4Rally]
[FOTO]
Default Re: Help Thread

Asa patesc si eu cu Polo din 2000, doar iarna si nu stiu ce are. O singura data am prins cand a curs ceva antigel pe zapada si cred ca a fost pe la cutia termostat , e de plastic si are garnitura. Am bagat ceva solutie de astupat porii in antigel, de aia lichida-vascoasa, nu nisip de ala al tub si acum nu mai pierd.
__________________
Colin McRae forever!
http://r27kul.blogspot.com
r27kul is offline   Reply With Quote
Old 25-01-11, 09:30   #998
Kedy
AfterDark Racing Member


Stage 5
 
Kedy's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3,847
Member of:
[AfterDark Racing]
[FORD]
[DACIA]
[4Tuning International]
Default Re: Help Thread

Quote:
Originally Posted by ondin View Post
S-au uitat la reprezentanta la ea pe dedesupt, pe dinauntru, normal ca nu au desfacut sa vada exact tot circuitul, doar inspectie vizuala si au zis ca este super uscat, nu sunt pierderi vizibile pe niciunde si totusi masina asta consuma in continuare antigel ca si lichidul de spalare parbriz.


Eu ma gandesc sa nu fie garnitura de chiuloasa sau alte complicatii deoarece cine merge cu masina asta nu o iarta deloc, vede multa forja masina, si de aia am zis sa va intreb si pe voi, daca este utilizatorul de vina sau producatorul, pana nu zic cei de la reprezentanta ca '' asa face toate d-le'' sau/si ''las-o ba ca merge si asa, mai completezi acolo 2l de antifreeze lunar si gata ''.


Nu cred ca e garnitura, daca era garnitura fierbea repede motorul si o dadea urgent apa afara iti dadeai seama.
Kedy is offline   Reply With Quote
Old 25-01-11, 10:03   #999
ondin

Stage 5
 
ondin's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,981
Member of:
[VW]
Default Re: Help Thread

@r27kul - posibil sa fie si aici un termostat blocat, sper sa aiba timp la reprezentanta si pricepere sa vada exact cauza.
@ kedy - daca garnitura face asa urat inseamna ca nu-i nici ea de vina.
asa face toate, e clar.
ondin is offline   Reply With Quote
Old 25-01-11, 13:50   #1000
sandor406
Dacia Driver

Stage 5
 
sandor406's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,493
Member of:
[DACIA]
Default Re: Help Thread

Quote:
Originally Posted by ondin View Post
@r27kul - posibil sa fie si aici un termostat blocat, sper sa aiba timp la reprezentanta si pricepere sa vada exact cauza.
@ kedy - daca garnitura face asa urat inseamna ca nu-i nici ea de vina.
asa face toate, e clar.
la dacia mea un timp am vazut ca tot scade nivelul din borcan! eu m-am uitat si nu am vazut daca pierde cumva pe undeva la furtune sau radiator! si asa am mers 2 luni, complectam cam jumat de litru dupa fiecare 2 saptamani! si dupa aceea m-am uitat la radiator, pt ca am bagat masina in garaj si am observat unde lasa "urme"antigelul, si era de la radiator, are o fisura, si asta e, trebe sa ii fac ceva!
__________________
sandor406 is offline   Reply With Quote
Old 14-02-11, 09:29   #1001
sNap7
Honda Driver

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,566
Member of:
[Honda]
Default Re: Help Thread

O problema care am descoperit-o zilele astea. Daca deschid usile din telecomanda se deschid lateralele dreapta si portbagajul; daca deschid usile din cheie, in yala din usa soferului, se deschid lateralele dreapta si usa soferului si portbagajul.
Ce-ar putea sa fie ? Eu ma gandeam ca sunt actuatorii... dar de ce se deschid in ordinea asta ?
__________________
Dura lex, sed lex!
sNap7 is offline   Reply With Quote
Old 14-02-11, 11:21   #1002
stilostilo

Stage 5
 
stilostilo's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 701
Member of:
[4Rally]
[SKODA]
Default Re: Help Thread

@sNap7 , ai fost pe la interalarm cumva ?
da mai multe detalii, ce alarma ai, sau ai inchidere centralizata din fabrica ....?
stilostilo is offline   Reply With Quote
Old 14-02-11, 19:58   #1003
sNap7
Honda Driver

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,566
Member of:
[Honda]
Default Re: Help Thread

N-am fost la interalarm
Am inchiderea din fabrica...
sNap7 is offline   Reply With Quote
Old 25-02-11, 02:05   #1004
VIRUSDEVA

Stage 4
 
VIRUSDEVA's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 249
Default Re: Help Thread

care se pricepe la instalat inele angel eyes pe golf 4 ?
VIRUSDEVA is offline   Reply With Quote
Old 04-03-11, 15:24   #1005
davides

Stage 5
 
davides's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 549
Member of:
[VW]
Default Re: Help Thread

deci care ma ajuta cu informatii despre unde as putea reconditiona o janta ... e julita un pic pe vreo 3-4 spite ... Multumesc !
davides is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -