Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Hunedoara / Deva

Reply
 
Thread Tools
Old 13-11-07, 00:46   #316
ssergynio

Stage 4
 
ssergynio's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 193
Default Re: Provocari

da asa i fast r.sonik are dreptate k unii au devenit cam rautaciosi cu ciprian ,dak asta e dorinta lui ....,dar oricum tre sa tii cont cipri k intrafic poti jongla dar gandeste te ce fac cei printre care jonglezi ,multi se pot speria ,de ex eu candva luasem o curba in orastie u frana de mana (in drift),degeaba eu am stiut ce si cum unde ma incadrez iar celalalt avea loc berechet k el tot sa speriat si a venit dupa mine sa mi zica k a avut un accident cu masina noua si l am speriat ,deh omul avea si el dreptatea lui tre sa te gandesti si la ceilalti colegi de trafic ,si sa nu mi spui k nu o sa te tenteze sa o calci si k nu vei fi nevoit sa tai calea cuiva ,....,si mie imi placea sa las totul in urma in trafic si multam lui D-zeu k de cand am permisul nu am avut nici un accident (Doamne feri si de acum incolo),dar am lasat o si eu mai moale in urma maturizari la volan si inca mai e,...loc,...).Intr un fel poate inteleg dorinta ta de afirmare de ati etala abilitatile dar k tine poate sunt mai multi ,din punctul asta de vedere ,doar k ei ar dorii so faca in curse legale sau chiar in vreun rally" ,..............
__________________
the drifter
ssergynio is offline   Reply With Quote
Old 13-11-07, 08:41   #317
ciprian_diamond

Stage 2
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 62
Default Re: Provocari

Salut ssergynio! Da ai dreptate. Sunt pe deplin de acord cu tine. Dar cand provoci pe cineva sau accepti o astfel de provocare te gandesti la toate riscurile, nu numai la victorie. Fiecare raspunde de ceea ce face in trafic.Daca sperii pe cineva taindu-i calea este riscul tau ! Poate sa te urmareasc, ca nu poti sa stii pe cine sperii (eu am patit-o !).

Drum bun si multi kilometrii fara evenimente rutiere !
ciprian_diamond is offline   Reply With Quote
Old 22-11-07, 20:30   #318
F.R.Sonic


Stage 5
 
F.R.Sonic's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 4,074
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[4Tuning International]
[Opel]
[SUBARU]
Exclamation Re: Provocari

Continuati discutile despre drift la Discutzii...povesti, noutatzi din zona HD/DEVA Danke!!!!
F.R.Sonic is offline   Reply With Quote
Old 05-06-08, 22:36   #319
ajaccio

Stage 3
 
ajaccio's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 116
Default Provocari :)

Sper ca e voie daca nu,moderatorii sa stearga topicul.

Masina mea clio II 1.4 16v.Astept propuneri
ajaccio is offline   Reply With Quote
Old 05-06-08, 22:39   #320
HD87DGR

Stage 5
 
HD87DGR's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 745
Default Re: Provocari :)

https://forum.4tuning.ro/233-hunedoara-deva/25359-provocari.html oops, este deja u topic pentru asa ceva
HD87DGR is offline   Reply With Quote
Old 05-06-08, 22:47   #321
ajaccio

Stage 3
 
ajaccio's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 116
Default Re: Provocari :)

Quote:
Originally Posted by HD87DGR View Post
https://forum.4tuning.ro/showthread.php?t=25359 oops, este deja u topic pentru asa ceva
Ok , initial nu gasisem topicul
ajaccio is offline   Reply With Quote
Old 05-06-08, 22:48   #322
HD87DGR

Stage 5
 
HD87DGR's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 745
Default Re: Provocari :)

Lasa ca ne descurca FRS ......
HD87DGR is offline   Reply With Quote
Old 06-06-08, 00:37   #323
F.R.Sonic


Stage 5
 
F.R.Sonic's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 4,074
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[4Tuning International]
[Opel]
[SUBARU]
Default Re: Provocari

v-am descurcat
ajaccio pune si tu cati cai..ce modificari..cate cipuiri sa suferit??!!
F.R.Sonic is offline   Reply With Quote
Old 06-06-08, 08:39   #324
Kedy
AfterDark Racing Member


Stage 5
 
Kedy's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3,847
Member of:
[AfterDark Racing]
[FORD]
[DACIA]
[4Tuning International]
Default Re: Provocari

Quote:
Originally Posted by F.R.Sonic View Post
v-am descurcat
ajaccio pune si tu cati cai..ce modificari..cate cipuiri sa suferit??!!
Un filtru sport de la K&N care deja si-o luat zborul, deh consuma prea mult
Kedy is offline   Reply With Quote
Old 06-06-08, 09:44   #325
ajaccio

Stage 3
 
ajaccio's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 116
Default Re: Provocari

Pai sa le zic sa nu le zic operatiile
Masina e stock..am avut un kit de admisie K&N dar dupa 2 luni de folosire l-am dat jos ca imi tragea aer cald si de multe ori imi tragea mai rau la turatii joase..si asta era pe timp de iarna.Aveam planuri si cu o remapare dar nu se merita.
__________________
HD-07-NKC
ajaccio is offline   Reply With Quote
Old 06-06-08, 10:16   #326
sNap7
Honda Driver

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,566
Member of:
[Honda]
Default Re: Provocari

Quote:
Originally Posted by ajaccio View Post
Pai sa le zic sa nu le zic operatiile
Masina e stock..am avut un kit de admisie K&N dar dupa 2 luni de folosire l-am dat jos ca imi tragea aer cald si de multe ori imi tragea mai rau la turatii joase..si asta era pe timp de iarna.Aveam planuri si cu o remapare dar nu se merita.
Pai trebuia sa-l pui in partea de jos a motorului, sau sa-i faci o coloana de aer pana in gura filtrului. Multi fac greseala asta, cred ca daca isi pun un filtru sport deja zboara masina, dar uita ca trebuie pus intr-un loc bun.
__________________
Dura lex, sed lex!
sNap7 is offline   Reply With Quote
Old 06-06-08, 11:08   #327
ajaccio

Stage 3
 
ajaccio's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 116
Default Re: Provocari

Quote:
Originally Posted by sNap7 View Post
Pai trebuia sa-l pui in partea de jos a motorului, sau sa-i faci o coloana de aer pana in gura filtrului. Multi fac greseala asta, cred ca daca isi pun un filtru sport deja zboara masina, dar uita ca trebuie pus intr-un loc bun.
Pai kitul era gandit bine...la cat de inghesuit e motorul il scotea undeva langa far cam pe unde respira si filtrul stock.I-am facut si gura de aerisire pe langa capota dintr-un tub de aluminiu usor dar mare diferenta nu a fost.Mergea mai bine in ture dar mai prost la reprize.Asta am citit si pe un site din anglia si vad ca aveau dreptate baietii de pe acolo.
ajaccio is offline   Reply With Quote
Old 06-06-08, 12:47   #328
BAD-GUY

Stage 5
 
BAD-GUY's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 774
Default Re: Provocari

Quote:
Originally Posted by ajaccio View Post
Pai kitul era gandit bine...la cat de inghesuit e motorul il scotea undeva langa far cam pe unde respira si filtrul stock.I-am facut si gura de aerisire pe langa capota dintr-un tub de aluminiu usor dar mare diferenta nu a fost.Mergea mai bine in ture dar mai prost la reprize.Asta am citit si pe un site din anglia si vad ca aveau dreptate baietii de pe acolo.
Stai ca nu inteleg,aia e cel mai important "sa mearga bine in ture" ,pierzi prea putin la plecare,recuperezi dupa aia si per total e un avantaj ,si de la filtru pana la galeria de admisie ce ai folosit?vechiul tub de plastic al masinii?
__________________
I shall not fear death when it finally greets me.

Last edited by BAD-GUY; 06-06-08 at 12:49.
BAD-GUY is offline   Reply With Quote
Old 06-06-08, 12:54   #329
ajaccio

Stage 3
 
ajaccio's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 116
Default Re: Provocari

Quote:
Originally Posted by BAD-GUY View Post
Stai ca nu inteleg,aia e cel mai important "sa mearga bine in ture" ,pierzi prea putin la plecare,recuperezi dupa aia si per total e un avantaj ,si de la filtru pana la galeria de admisie ce ai folosit?vechiul tub de plastic al masinii?
Pai tocmai deaia ii zice "Kit" adica pe langa filtru de aer are si tubul pana la galerie de admisie,tub mai gros decat cel stock.Deci nu am folosit vechiul tub.In schimb nota 10 pentru sunet.
ajaccio is offline   Reply With Quote
Old 06-06-08, 12:57   #330
BAD-GUY

Stage 5
 
BAD-GUY's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 774
Default Re: Provocari

Quote:
Originally Posted by ajaccio View Post
Pai tocmai deaia ii zice "Kit" adica pe langa filtru de aer are si tubul pana la galerie de admisie,tub mai gros decat cel stock.Deci nu am folosit vechiul tub.In schimb nota 10 pentru sunet.
Si tot de plastic e?Sau ce material?

Ideea e ca trebuie sa izolezi filtru + tubulatura de caldura motorului,adica tubu de la filtru la galerie sa fie din aluminiu sau ideal inox,si eventual montanta o placa de aluminiu intre motor si filtru.

Last edited by BAD-GUY; 06-06-08 at 13:00.
BAD-GUY is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -