Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Hunedoara / Deva

Reply
 
Thread Tools
Old 07-11-07, 16:50   #301
chillii

Stage 5
 
chillii's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 465
Member of:
[Honda]
Default Re: Provocari

daca ai fi avut type-r ai fi murit deja + cati ai mai lua cu tine nush depinde,in fine poti zice cami plac intrecerile pe pc la fel de mult ca viata,mersu pe propriile picioare si multe altele,am 21 ani nush cum miar sta intrun scaun cu rotine dar credema ca nu sunt curios,ii frumos sa mergi tare dar trebe sa mergi si cu cap.punct. iar pls nu mai da cu presupusu despre altii , te pot trece eu de RAR dar fiind asa un pilot necontrolat ma mai gandesc p.s abia ashteapta bad guy sa discute alt accident FIR INTINS , poate am sa te prind odata pe circuitul tau(hd-deva) te asigur ca o sati pice oglinzile
__________________
ctr

Last edited by chillii; 07-11-07 at 16:52.
chillii is offline   Reply With Quote
Old 07-11-07, 21:55   #302
HD-21-ARD

Stage 4
 
HD-21-ARD's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 270
Default Re: Provocari

)))))))
HD-21-ARD is offline   Reply With Quote
Old 07-11-07, 22:46   #303
CBY

Stage 4
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 240
Default Re: Provocari

Quote:
Originally Posted by chillii View Post
daca ai fi avut type-r ai fi murit deja + cati ai mai lua cu tine nush depinde,in fine poti zice cami plac intrecerile pe pc la fel de mult ca viata,mersu pe propriile picioare si multe altele,am 21 ani nush cum miar sta intrun scaun cu rotine dar credema ca nu sunt curios,ii frumos sa mergi tare dar trebe sa mergi si cu cap.punct. iar pls nu mai da cu presupusu despre altii , te pot trece eu de RAR dar fiind asa un pilot necontrolat ma mai gandesc p.s abia ashteapta bad guy sa discute alt accident FIR INTINS , poate am sa te prind odata pe circuitul tau(hd-deva) te asigur ca o sati pice oglinzile
...iar ciprian diamond daca iar dai post reply cu "toti se gandesc la viteza " te asigur ca nu .... nu toti au permis de o zi ... iar chillii te asigur eu ca se descurca in trafic chiar si cu o Dacia mai veche de 90
...... si fara turbo
__________________
cby
CBY is offline   Reply With Quote
Old 08-11-07, 07:52   #304
ciprian_diamond

Stage 2
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 62
Default Re: Provocari

Quote:
Originally Posted by chillii View Post
daca ai fi avut type-r ai fi murit deja + cati ai mai lua cu tine nush depinde,in fine poti zice cami plac intrecerile pe pc la fel de mult ca viata,mersu pe propriile picioare si multe altele,am 21 ani nush cum miar sta intrun scaun cu rotine dar credema ca nu sunt curios,ii frumos sa mergi tare dar trebe sa mergi si cu cap.punct. iar pls nu mai da cu presupusu despre altii , te pot trece eu de RAR dar fiind asa un pilot necontrolat ma mai gandesc p.s abia ashteapta bad guy sa discute alt accident FIR INTINS , poate am sa te prind odata pe circuitul tau(hd-deva) te asigur ca o sati pice oglinzile
Sunt perfect de acord cu tine .Oricand se poate intampla un accident , dar eu nu doresc o cursa de viteza. Tocami de aceea am ales ora de varf ! E vorba de indemanare, fler, precize (oricine poate sa duca pedala pana la podea, dar conteaza si cum controlezi masina)...daca as fii dorit viteza alegem noapte ....asa vom merge ziua.

Imi pare rau daca te-ai simtit atacat cu vre-un post de-al meu anterior.

Masina ta e super. Imi place mult. Tot respectu' ! Sa o stapanesti sanatos si sa ai grija de ea.
ciprian_diamond is offline   Reply With Quote
Old 08-11-07, 08:28   #305
danyutz

Stage 4
 
danyutz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 238
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Provocari

ba nu vreau sa fiu rau, dar te cunosc, zi si mie cu ce vrei tu sa concurezi pe distanta asta, cu r32'u?
danyutz is offline   Reply With Quote
Old 08-11-07, 10:39   #306
HD-21-ARD

Stage 4
 
HD-21-ARD's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 270
Default Re: Provocari

Amu cu toate ca nu mai am permis de 9 LUNI , eu cred ca daca se face o astfel de intrecere oricum apesi pedala.........
doar e INTRECERE , e mul mai periculos decat noaptea
nu e vorba de indemanare e vorba de inconstienta.......
asta e parerea mea , o declar , sustin si semnez...... (pt. cunoscatori)
acu sa vad cine ma contrazice si cine imi da dreptate
HD-21-ARD is offline   Reply With Quote
Old 08-11-07, 12:01   #307
danyutz

Stage 4
 
danyutz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 238
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Provocari

inconstienta, de ce? cand te gandesti la asa ceva, cand pui cap la cap treaba, te gandesti si la riscurile care implica o astfel de intrecere, pui si raul in fata ... i mean, asa ar face unul intreg la cap .. defapt, unul intrg la cap n-ar face deloc so, nu trebuie sa fii inconstient sa te dai pe o distanta predefinita ...
__________________
danyutz is offline   Reply With Quote
Old 08-11-07, 12:29   #308
sNap7
Honda Driver

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,566
Member of:
[Honda]
Default Re: Provocari

Eu nu inteleg ciprian de ce ii acuzi pe cei carora le sta capul doar la viteza pentru ca ceea ce vrei tu este exact acelasi lucru.
Vrei o cursa intre Deva si Hunedoara la ora de varf, iar castigator este cel care ajunge primul, nu ? Asta inseamna cel care merge cu viteza cea mai mare si se descurca si cel mai bine..

I-ai spus lui chillii ca daca ai avea o masina de 130 cp l-ai provoca si pe el la cursa asta; daca e o cursa de indemanare ce conteaza cati cai putere are masina ? tu sustii ca nu e de viteza, atunci inseamna ca puterea masinii nu are nicio relevanta, doar indemanarea, nu ?

Ceea ce vrei tu este exact o cursa de viteza si in plus riscul e si mai mare pentru ca e o ora de varf, cand soseaua este aglomerata. Trebuie sa il sustin pe Dudu si sa iti spun si eu ca este pura inconstienta mai ales ca dacia are stele euroncap in minus..
Poti incerca o cursa pe silvas sau pe baraj, e cam acelasi fel de inconstienta dar in cazul in care clachezi o patesti numai tu, nu lovesti inca o masina pe langa a ta.
__________________
Dura lex, sed lex!
sNap7 is offline   Reply With Quote
Old 08-11-07, 12:33   #309
bunilla

Stage 4
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 237
Default Re: Provocari

lasa-l ba Snap ca e EROU... e CEL mai BUN SOFER !!! nici nu i s-o uscat cerneala pe permis .... LOLOZAUR
bunilla is offline   Reply With Quote
Old 08-11-07, 13:47   #310
chillii

Stage 5
 
chillii's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 465
Member of:
[Honda]
Default Re: Provocari

nu trebuie sa respectzi mashinile oamenilor ci faptu ca inca nu ia discutat bad guy la sectzia de accidente,iar vorba lu EMPEROR ashteapta si tu sa se ushte bine cerneala pe carnet apoi schimba mashina ) si citeshte acol de 2 ori ce zice snap ca le zice bine....numa bine si cautama cand vrei sa treci de RAR
chillii is offline   Reply With Quote
Old 08-11-07, 22:35   #311
Big-G

Stage 2
 
Big-G's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 36
Default Re: Provocari

Quote:
Originally Posted by ciprian_diamond View Post
Repet ! Este cineva cu o Dacie mai veche de 90 (fara turbo ) ) care sa accepte o provocare pe ruta Hunedoara - Simeria sau Hundedoara - Deva la ora de varf (14-16) ?
Ba baiatu.....ai o problrma??? Eu zic sa iti vezi de treaba si sa accepti tu provocarea de a iesi pe starada cu masina ta si sa lasi lume sa se ocupe de treburi serioase pe forumul asta, legate de treburi cu muti "CAI" nu cu multa dorintza de afirmare pe lista de la politie a inconstientiilor.....
Big-G is offline   Reply With Quote
Old 08-11-07, 23:05   #312
F.R.Sonic


Stage 5
 
F.R.Sonic's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 4,074
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[4Tuning International]
[Opel]
[SUBARU]
Default Re: Provocari

Ba hai ca deja uni suntem cam rautaciosi!!
Daca e dorinta omului ce aveti cu el? poate cineva o sa ii accepte provocarea.. o sa accepte riscul asta nebun!
Eu unu nu as face asa ceva dar totusi cine sunt eu sa-l critic????(cu toti ne asumam riscuri in trafic si mai conducem imprudent intr-un fel sau altu' )
Doar sa ne spui cand ai dat de cineva pt provocare sa nu incurcam traficu
Numa bine si spor la provocat!!!
F.R.Sonic is offline   Reply With Quote
Old 09-11-07, 08:59   #313
ciprian_diamond

Stage 2
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 62
Default Re: Provocari

Mda. Aveti dreptate cu parte in care spuneti ca sunt inconstient. Nici nu pretind ca sunt normal. Nici nu mi-ar place sa fiu normal si sa ma identific cu multimea.

Dar, daca mai citeste vre-un inconstient acest forum, provocare ramane.

Multumesc Chili de propunere. Am sa te cat cand va trebuii sa merg la RAR.
ciprian_diamond is offline   Reply With Quote
Old 09-11-07, 09:44   #314
HD-21-ARD

Stage 4
 
HD-21-ARD's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 270
Default Re: Provocari

inconstienta nu are legatura cu a fi sau a nu fi normal , are legatura cu maturitatea , cu simtul raspunderii , sa pui sau sa nu pui viata altora in pericol , asa doar pentru distrctia personala....
Declar , sustin si semnez........ parerea mea....
HD-21-ARD is offline   Reply With Quote
Old 09-11-07, 17:26   #315
chillii

Stage 5
 
chillii's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 465
Member of:
[Honda]
Default Re: Provocari

fast sonic cati cai ai?te provoc pe 402 m cu lupo 1.2 T diesel automatic dar schimb cu el ca dsg-ul ca isi ia ture greu) mere ?
chillii is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -