Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Hunedoara / Deva

Reply
 
Thread Tools
Old 06-10-10, 08:28   #16
Kedy
AfterDark Racing Member


Stage 5
 
Kedy's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3,847
Member of:
[AfterDark Racing]
[FORD]
[DACIA]
[4Tuning International]
Default Re: Rovinieta o problema pentru tot romanu

Azi dimineata o fost la Antena 1 o tanti de la CNADN ceva directoare pe acolo si a zis ca nu se mai taxeaza taxa de drum in combustibil, doar ca noi nu stim ca nu s-a ieftinit combustibilul. Tanti o venit sa ne explice cum sta treaba cu noua rovineta electronica, asa ca i-am trimis si eu un mail, cu urari de dulce.
__________________
Kedy is offline   Reply With Quote
Old 06-10-10, 12:06   #17
nesscar

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 725
Member of:
[VW]
Default Re: Rovinieta o problema pentru tot romanu

Quote:
Originally Posted by Kedy View Post
Azi dimineata o fost la Antena 1 o tanti de la CNADN ceva directoare pe acolo si a zis ca nu se mai taxeaza taxa de drum in combustibil, doar ca noi nu stim ca nu s-a ieftinit combustibilul. Tanti o venit sa ne explice cum sta treaba cu noua rovineta electronica, asa ca i-am trimis si eu un mail, cu urari de dulce.
Kedy nu scade nimeni nimica is niste hotii... Oricum tin sa te contrazic un pic motorina s-a ieftinit de la 4,71 la 4,61 nu stiu cum(oricum nu e de la taxa de drum clar) de dar e un inceput sper sa ajungem iara la pragul de acum un 1 jumate cand benzina (pe vremea aia aveam benzinar) era 2,9 litru poate ta domnu sa scada
__________________



Repar spoilere auto,camioane,carene scutere,motociclete,atv-uri preturi fara concurenta
Dezmembrez Golf 1 Diesel - 1983
Citroen Saxo Benzina - 2000
Opel astra F Benzina - 1994
Ford Mondeo 2.5 V6 - 1997
Vw golf - 2004 1900 SDI
nesscar is offline   Reply With Quote
Old 11-02-11, 08:21   #18
ondin

Stage 5
 
ondin's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,981
Member of:
[VW]
Default Re: Rovinieta o problema pentru tot romanu

clar ii problema rovignieta asta daca nu o ai si circuli cu masina pe unde nu trebuie, e plin acum de camere de la RAR si aia stau numai la tv si se uita.
un coleg a luat amenda pentru ca i-au pocit aia numarul la masina in peco si a luat vreo 2 amenzi una dupa alta.
normal ca avand rovignieta se va anula dar numai prin instanta, timp pierdut.
__________________
VW - Das Auto - Golf - H.H. The black beast.
Are you GTI enough?

Smile or die sofer premiat
Stiu ca sunt rau, dar excelez in asta, deci sunt bun
Atentie la motociclisti in trafic.Pot sa dea peste voi.
فولكس فاجن هي أروع سيارة
ondin is offline   Reply With Quote
Old 20-02-11, 22:31   #19
NCDHD

Stage 4
 
NCDHD's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 191
Default Re: Rovinieta o problema pentru tot romanu

vineri am trecut cu masina de firma spre Ilia si inapoi, cand am ajuns acasa am observat ca a expirat comedia, nu stiti cam cat este amenda si catdureaza pana soseste?
__________________
NCDHD is offline   Reply With Quote
Old 20-02-11, 22:46   #20
SpYk3
Dacia Driver

Stage 5
 
SpYk3's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,076
Member of:
[DACIA]
Default Re: Rovinieta o problema pentru tot romanu

400 ROn

250 Amenda + 150 contravaloarea rovignetei
SpYk3 is offline   Reply With Quote
Old 25-02-11, 13:25   #21
ondin

Stage 5
 
ondin's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,981
Member of:
[VW]
Default Re: Rovinieta o problema pentru tot romanu

Nu stiti daca exista un site unde sa vezi daca mai este valabila rovignieta asta electronica sau nu, fie dupa numarul de inmatriculare sau serie sasiu, eventual sa te anunte pe mail daca urmeaza sa expire, cum am vazut ca se lauda unele firme care au dreptul sa incheie astfel de vigniete online?
ondin is offline   Reply With Quote
Old 07-01-12, 00:08   #22
nesscar

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 725
Member of:
[VW]
Default Re: Rovinieta o problema pentru tot romanu

A trecut mai bine de un an de cand eu am deschis postul cu Rovigneta si da... nu e nimica schimbat... aceleasi mizerii de drumuri si poduri in care sunt condamnat sa imi rup masina zi dupa zi dar noi Romanii suntem mandrii de noi ca suntem LOPATARI si facem ceva... asa se zice ca chiar facem ceva... pai nu fratilor, NU FACEM NIMICA stam la caldurica si comentam legile care se dau sau urmeaza sa se dea aia facem)


PS: am facut treaba buna si cu benzina ne-am adunat 100 de indivizi cu masini si ne-am dat in spectacol cumparand benzina... adica noi vrem sa ii facem sa lase pretul dar noi ne intalnim si mergem cate 100 sa cumparam benzina)=)) dar e bine se simte ceva in 06-10-10 benzina era 4,61 acuma... e aproape 6 lei ) progres ce sa spun ... pretul pe baril in lume scade la noi litru creste Doamne am o mandrie si anume ca pot spune ROMANIA TE IUBESC)=)) *** am mintit)
nesscar is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -