Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Hunedoara / Deva

Reply
 
Thread Tools
Old 03-10-10, 04:05   #1
nesscar

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 725
Member of:
[VW]
Default Rovinieta o problema pentru tot romanu

Domnilor nu stiu ce credeti voi insa eu sunt de parere ca rovinieta este o taxa abuziva si ilegala la noi in tara asta de cacat PUNCT. Rovinieta la noi in tara este obligatorie pe drumuri nationale, europene si autostrazi pe cand in alte tari se cere doar pentru autostrazi, alt motiv pentru care nu as plati rovinieta ar fi acela ca noi nu avem drumuri asfaltate si strazi ''normale'' cum au nemtii de exemplu in plus noi avem taxa de drum si in benzina si motorina... pai domnule boc datiar dumnezeu copii roboti si sa nu ai bani de baterii ce facem, noi drumuri nu avem , autostrazi facem in 2 ani 10 km pe cand franta sau elvetia fac cate 150 200 km pe an daca nu mai mult, unguri azi maine ajung cu autostrada la noi la granita pe cand noi nu avem nimic facut unde dumnezeu vrei sa duci tara asta??? speram din tot sufletul sa dispari si tu si basescu din guvernu asta inpreuna cu anca boagiu... Ar trebui facut ceva cu taxa asta ca deja nu se mai poate ne fura pe fata .

PS incepand de ieri au montat camere care detecteaza electronic numaru de inmatriculare si vede daca e sau nu platita deci ce ne facem ....??
__________________



Repar spoilere auto,camioane,carene scutere,motociclete,atv-uri preturi fara concurenta
Dezmembrez Golf 1 Diesel - 1983
Citroen Saxo Benzina - 2000
Opel astra F Benzina - 1994
Ford Mondeo 2.5 V6 - 1997
Vw golf - 2004 1900 SDI
nesscar is offline   Reply With Quote
Old 03-10-10, 07:33   #2
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default Re: Rovinieta o problema pentru tot romanu

Ce sa facem, spargem camerele
xxdadixx is offline   Reply With Quote
Old 03-10-10, 08:10   #3
Kedy
AfterDark Racing Member


Stage 5
 
Kedy's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3,847
Member of:
[AfterDark Racing]
[FORD]
[DACIA]
[4Tuning International]
Default Re: Rovinieta o problema pentru tot romanu

Eu nu mai am din Mai si nici nu o sa o mai platesc. Nivi impozitul nu l-am platit anul asta, nu merita pe la mine prin cartier rupi masina, sa nu mai vb de HD-Santuhalm drum pe care l-au facut la pret de autostrada si acum l-au facut la standarde e drum comunal.
__________________
Kedy is offline   Reply With Quote
Old 03-10-10, 11:22   #4
blackjack

Stage 5
 
blackjack's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 681
Member of:
[DACIA]
Default Re: Rovinieta o problema pentru tot romanu

degeaba ... astia trebe impuscati ca altfel nu scapam de ei ...
blackjack is offline   Reply With Quote
Old 03-10-10, 14:12   #5
ondin

Stage 5
 
ondin's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,981
Member of:
[VW]
Default Re: Rovinieta o problema pentru tot romanu

Plateste si nu cerceta, acesta este sloganul de acum al guvernantilor.
ondin is offline   Reply With Quote
Old 03-10-10, 23:18   #6
nesscar

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 725
Member of:
[VW]
Default Re: Rovinieta o problema pentru tot romanu

ce o sa facem? o sa fie ca si camerele de la cluj de radar am prins de aveau ciorapi pusi pe ele sau erau dube parcate in fata... ceva trebuie facut. Nu mi ar fi ciuda daca am aveam drumuri si as vedea in 2009 banii de pe rovinieta sau dus pe autostrada x sau pe tronsonul de autostrada y acesta este garantat 15 ani si gata, dar cand drumurile sunt din ce in ce mai rele noi romanii de rand cu ce ne alegem cu banii dati si o hartie alba... nu se mai poate dar nimeni nu face nimica NIMIC. Rusine ca tara asta are potential si ar putea fi mai mult, mult mai mult decat topurile in care romania e pe locu 1 la saracie, somaj, violuri, talharii, contrabanta, coruptie si mai stiu eu ce. Sa ne fie rusine noua ca stam cu mana in san si nu facem nimica boc si basescu ar trebui exterminati ca ceausescu ... pacat ca pe vremea lui eram o tara cu industrie si agricultura proprie mai mult de atat noi eram cei care exportam ciocolati, grau, fier si multe altele.... acuma dam tot ce e bun la bani de nimica si luam inapoi la de 3 ori mai mult .

Last edited by nesscar; 03-10-10 at 23:21.
nesscar is offline   Reply With Quote
Old 04-10-10, 17:43   #7
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default Re: Rovinieta o problema pentru tot romanu

Quote:
Originally Posted by nesscar View Post
... pacat ca pe vremea lui eram o tara cu industrie si agricultura proprie mai mult de atat noi eram cei care exportam ciocolati, grau, fier si multe altele.... acuma dam tot ce e bun la bani de nimica si luam inapoi la de 3 ori mai mult .
N-ai ce-i face, in 89 romanul a vrut satelit non stop, blugi si mc donalds. Nu le convenea ca dormeau pe rupte la sch 3 si oricine avea un acoperis si o educatie gratis.
Dar sa ne bucuram ca avem satelit non stop, blugi si Mc Donald
xxdadixx is offline   Reply With Quote
Old 04-10-10, 21:06   #8
horatiu_72

Stage 5
 
horatiu_72's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 2,506
Member of:
[BMW]
Default Re: Rovinieta o problema pentru tot romanu

Quote:
Originally Posted by xxdadixx View Post
N-ai ce-i face, in 89 romanul a vrut satelit non stop, blugi si mc donalds. Nu le convenea ca dormeau pe rupte la sch 3 si oricine avea un acoperis si o educatie gratis.
Dar sa ne bucuram ca avem satelit non stop, blugi si Mc Donald
cand eram io tanar,te umfla militia de pe strada,te tundea gratis si iti gaseau cu japca un servici.Acuma....
horatiu_72 is offline   Reply With Quote
Old 04-10-10, 21:18   #9
JAF

Stage 4
 
JAF's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 192
Cool Re: Rovinieta o problema pentru tot romanu

Mda.astazi in jurul orei 3 pm la vestita intersectie a drumului european cu drumul ce merge catre Santandrei,mai precis langa fabrica dhs,in vestita parcare unde sta ARR-ul pt control..domnii isi instalau binevoitori noua jucarie..cititor pt roviniete mobil,sta pe un trepied si lucreaza,dansii doar stau..si asteapta sa rotunjeasca veniturile si sa imbucure conducatorii auto..asa ca..grija mare..
JAF is offline   Reply With Quote
Old 04-10-10, 21:24   #10
Greku`BWJ

Stage 5
 
Greku`BWJ's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 470
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Rovinieta o problema pentru tot romanu

De 2 ani de permis n-am avut decat o singura data rovinieta (7 zile) a iesit tatal meu cu masina mea in afara. In rest , am traversat tara (maramures,moldova , litoral) si n-am avut niciodata rovigneta. Ce-i drept o singura data am fost intrebat dar am fost iertat in schimbul contravalorii unei sticle de whiskey (militianu` roman,si nu mi0e frica nici rusine s-o spun pe un forum public ) , si nici n-am de gand sa cumpar,pentru ce, "banii de drum" in loc sa ajunga pe drum,ajung la mafioti in case ,masini etc. ; cu parere de rau,deocamdata,asta este Romania noastra !
Greku`BWJ is offline   Reply With Quote
Old 04-10-10, 21:52   #11
ManGaMaN

Stock
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 1
Default Re: Rovinieta o problema pentru tot romanu

Quote:
Originally Posted by JAF View Post
Mda.astazi in jurul orei 3 pm la vestita intersectie a drumului european cu drumul ce merge catre Santandrei,mai precis langa fabrica dhs,in vestita parcare unde sta ARR-ul pt control..domnii isi instalau binevoitori noua jucarie..cititor pt roviniete mobil,sta pe un trepied si lucreaza,dansii doar stau..si asteapta sa rotunjeasca veniturile si sa imbucure conducatorii auto..asa ca..grija mare..

Si eu am patit astzai, doar ca si filma unu ...evident nu am rovineta. Se poate sa -mi trimita ceva amenda acasa? Oare si rovinetele care au fost cumparate acum 8-10 luni sunt inregistrate in ceva baza de date? Daca nu cum pot sti astia de la RAR daca ai?
ManGaMaN is offline   Reply With Quote
Old 05-10-10, 09:11   #12
Kedy
AfterDark Racing Member


Stage 5
 
Kedy's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3,847
Member of:
[AfterDark Racing]
[FORD]
[DACIA]
[4Tuning International]
Default Re: Rovinieta o problema pentru tot romanu

Quote:
Originally Posted by JAF View Post
Mda.astazi in jurul orei 3 pm la vestita intersectie a drumului european cu drumul ce merge catre Santandrei,mai precis langa fabrica dhs,in vestita parcare unde sta ARR-ul pt control..domnii isi instalau binevoitori noua jucarie..cititor pt roviniete mobil,sta pe un trepied si lucreaza,dansii doar stau..si asteapta sa rotunjeasca veniturile si sa imbucure conducatorii auto..asa ca..grija mare..
O lasat acolo scula? Mai era in intersectie la Santuhalm acum cativa ani un militian de rutiera de plastic si o trecut unul intr-o sambata seara cand venea de la Geoagiu cu masina peste el. Deci
Kedy is offline   Reply With Quote
Old 05-10-10, 12:20   #13
nesscar

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 725
Member of:
[VW]
Default Re: Rovinieta o problema pentru tot romanu

Quote:
Originally Posted by Kedy View Post
O lasat acolo scula? Mai era in intersectie la Santuhalm acum cativa ani un militian de rutiera de plastic si o trecut unul intr-o sambata seara cand venea de la Geoagiu cu masina peste el. Deci
Le lasa pe masa nu lasa nimica stai linistit ca daca ar ramane acolo duminica ar fi in piata la rusi de vanzare sau mai rau vb lu kedy ar trece cu masina peste el sa le fie rusine sa isi bage rovinieta in cur si dupa aia sa o miroasa eu tot nu o sa le cumpar deocamdata rovinieta) aaa si inca ceva eu si voi cativa cu diesel oricum le dam la bot pe rovinieta ca noi cumparam motorina mai ieftin si nu platim in ea taxa de vile si piscine pentru mafioti asa ca oricum le e ciuda la lingai
nesscar is offline   Reply With Quote
Old 05-10-10, 16:10   #14
horatiu_72

Stage 5
 
horatiu_72's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 2,506
Member of:
[BMW]
Default Re: Rovinieta o problema pentru tot romanu

Quote:
Originally Posted by nesscar View Post
noi cumparam motorina mai ieftin
...de unde ?
horatiu_72 is offline   Reply With Quote
Old 05-10-10, 16:38   #15
nesscar

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 725
Member of:
[VW]
Default Re: Rovinieta o problema pentru tot romanu

Quote:
Originally Posted by horatiu_72 View Post
...de unde ?
pai de la tiristi :P
nesscar is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -