Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > 4Tuning International

Reply
 
Thread Tools
Old 29-12-07, 11:42   #91
EaGle
Banned

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 4,131
Default Re: Italia? e cineva?

Unde stau eu....zapada=0 ...in rest asa pe munti de la 1500m in sus mai e Vorbesc de zona mea..200 km mai sus de Roma
EaGle is offline   Reply With Quote
Old 29-12-07, 15:00   #92
.KOD.

 
.KOD.'s Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 71
Member of:
[4Tuning International]
[Nissan]
Default Re: Italia? e cineva?

Aici am avut zapada vreo saptamana acum nu mai e deloc. Binenteles daca urci un pic gasesti zapada... Alpi .
.KOD. is offline   Reply With Quote
Old 11-01-08, 18:05   #93
EaGle
Banned

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 4,131
Default Re: Italia? e cineva?

Fratilooooooooooooor ....ii mananca gunoi pe napoletani in ce hal au ajuns si astia
EaGle is offline   Reply With Quote
Old 12-01-08, 17:25   #94
TazzY

Stage 5
 
TazzY's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 914
Member of:
[Moderators]
[2 Roti]
Default Re: Italia? e cineva?

Quote:
Originally Posted by EaGle View Post
Fratilooooooooooooor ....ii mananca gunoi pe napoletani in ce hal au ajuns si astia
In fiecare an e asa!
TazzY is offline   Reply With Quote
Old 28-01-08, 17:56   #95
Florin_Tei


Stage 5
 
Florin_Tei's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 426
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Italia? e cineva?

Si cum o mai duce-ti? Ceva noutati? Apropo ati auzit ca a cazut guvernul lui Prodi, si cica s-ar fi luat aia la palme... am vazut un video, parca erau copii nu oameni cu 2-3 facultati!

P.S: Eu ma retrag in tara, deja familia mi-am trimis-o in tara eu mai stau putin pana imi rezolv niste treburi si apoi valea ... ca is satul! Cu respect!
Florin_Tei is offline   Reply With Quote
Old 28-01-08, 18:04   #96
EaGle
Banned

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 4,131
Default Re: Italia? e cineva?

Da, am auzit ca a cazut Guvernul. Sper totusi sa nu ajunga Berlusca la putere ..
Bine ca te retragi, alegere de nota 20 . Si noi mai facem o incercare si daca nu merge, la fel, valea acasa . Cum fac altii bani putem face si noi
PS: Stire din orasul meu http://www.derapate.it/articolo/ferr...-adesivo/4384/
EaGle is offline   Reply With Quote
Old 28-01-08, 18:16   #97
Florin_Tei


Stage 5
 
Florin_Tei's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 426
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Italia? e cineva?

Referitor la stirea din orasul tau pot sa spun ca nu a facut bine garda de finante sa i-o confiste omului, macar daca il punea sa dea jos toate logo-urile de la ferrari si barele fata-spate ... asa da, dar nu sa o confiste! Asta e, mergem inainte..

Am citit un articol pe revista Al Volante unde scriia ca cine va primi amenda noaptea aceasta va fi mai mare cu 200€ fata de una luata ziua. Au mai scris ca controalele pt. alcol si droguri pe anul 2008 se vor triplica, din cauza frecventelor accidente.
Florin_Tei is offline   Reply With Quote
Old 28-01-08, 18:47   #98
EaGle
Banned

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 4,131
Default Re: Italia? e cineva?

Eu am vazut masina live si ...apoi stii cum sunt astia de la Ferrari...iti dai seama ca nu poti nici sa achizitionezi un Ferrari nou fara permisiunea lor sau sa conduci inainte unul uzat, da`pai sa le faci marca de ras.
Actiunea oricum a fost decisa de ANSA si presupun ca acum ei dau jos toate bucatile de kitch jos si i-o da cu bucati lipsa ...plus amenda . Pe o parte face bine, asa nu mai vedem inganfati care se dau mari pe strada.
EaGle is offline   Reply With Quote
Old 28-01-08, 22:47   #99
Fixius


Stage 5
 
Fixius's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 3,976
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
[MERCEDES]
[VW]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: Italia? e cineva?

apropo daca stiti pe cineva.. pot sa duc si sa aduc atat oameni cat si masini si motoare din italia si germania.. si toata europa.. :P
Fixius is offline   Reply With Quote
Old 27-02-08, 19:23   #100
°SFC°

Stage 4
 
°SFC°'s Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 179
Default Re: Italia? e cineva?

Salut la toata lumea! Sunt un prieten de-a lui Tei, si a zis ca va transmite salutari. Deocamdata este in Romania si fiind foarte ocupat nu are timp sa intre pe net, dar oricum promite ca o sa intre cat mai repede posibil.

P.S: Acum are un Vw Transporter 2.5 TDI.
__________________
Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 20V 200CP Q-Tronic
°SFC° is offline   Reply With Quote
Old 27-02-08, 19:57   #101
EaGle
Banned

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 4,131
Default Re: Italia? e cineva?

S-a intors de tot? ...asa zicea pe aici ... Transmitei salutari partea lui EaGle (Fabi) din grosseto, stie el Ms
EaGle is offline   Reply With Quote
Old 27-02-08, 21:04   #102
°SFC°

Stage 4
 
°SFC°'s Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 179
Default Re: Italia? e cineva?

Da, s-a intors de tot... o sa-i transmit salutari.

Azi dimineata am ramas shockat pur si simplu de ce am vazut la stiri, un tanar mergea cu masina la o viteza f. mare, la un momendat a pierdut controlul masinii si a intrat intr-o statie de bus unde se aflau si 3 romance (mama si ficele ei) care au fost omorate pe loc!

Daca va uitati atent in ziarele italiene o sa observati ca scrie doar ca a fost un accident ca oricare altu, si mai nici unu nu precizeaza ca au fost omorate 3 romance... acum stau si ma gandesc daca in locul acelui sofer inconstient ar fi fost un roman si victimele romance ar fi fost italience, va dati seama ca o saptamna numai de acest caz ar fi scris presa...

Imi cer scuze ca am postat in clubul vostru chiar daca nu fac parte, dar nu puteam sa ma abtin... e si vina lui Tei ca el mi-a spus sa mai scriu ce se mai intampla pe aici
°SFC° is offline   Reply With Quote
Old 27-02-08, 21:52   #103
EaGle
Banned

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 4,131
Default Re: Italia? e cineva?

Da, nici la stiri nu au zis. Pentru motive de gen imi fac scarba italienii, o spun din toata inima, imi fac SCARBA!!! Mai rau ca tiganii, pe o parte bine le face Romanii ca-i face bucatele, au si aia un motiv (uneori). Apoi ati vazut ca atunci cand un strain face ceva sa puna italia pe primul loc se lauda ca "Aaa...pai au fost indrumati de noi, noi i-am ajutat ".
EaGle is offline   Reply With Quote
Old 27-02-08, 22:10   #104
°SFC°

Stage 4
 
°SFC°'s Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 179
Default Re: Italia? e cineva?

Poate sa imi spuna cineva un site italian unde pot gasi o grila fara insigna pt un Opel Astra G hatchback - 3 usi... enventual un link ?

Am cautat pe ebay,tuninghouse,ricambituning,speedup... dar n-am gasit nimic
°SFC° is offline   Reply With Quote
Old 28-02-08, 14:00   #105
EaGle
Banned

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 4,131
Default Re: Italia? e cineva?

E L A B O R A R E . I T , vezi ca e scris pe acolo negozio tuning etc.
Ai incercat la o concesionarie ??
EaGle is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -