Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > 4Tuning International

Reply
 
Thread Tools
Old 04-10-07, 17:54   #46
TazzY

Stage 5
 
TazzY's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 914
Member of:
[Moderators]
[2 Roti]
Default Re: Italia? e cineva?

Quote:
Originally Posted by PhUbEe View Post
sugestie din partea mea: dute in bucuresti
Multzam... Dar de ce asa hotarat?
TazzY is offline   Reply With Quote
Old 04-10-07, 18:11   #47
EaGle
Banned

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 4,131
Default Re: Italia? e cineva?

hehe ...dupa tine? ..nu mai rezist!!!! ...cat de curand ma intorc acasa!! si in Romania se fac bani!! .am prieteni care au facut mai multi bani ca mine, in Romania ..!!! ..cum se descurca altii ..o sa ma descurc si yo
EaGle is offline   Reply With Quote
Old 04-10-07, 19:18   #48
Florin_Tei


Stage 5
 
Florin_Tei's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 426
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Italia? e cineva?

Da , aste adevarat ca se fac bani ... dar trebuie sa stii smecheriile , mie mi-ar fi cam greu sa ma acomodez ... nuj daca ma explic --->

P.S: si in italia e cam aceeasi chestie , trebuie sa stii smecheriile si sa fi harnic . De ex. am un prieten roman care vinde cerchi in lega replica de orice marca (AUDI,VW,PEUGEOT,FERRARI,ETC) , la inceput se ducea in germania cu duba si le cumpara apoi le aducea in romania/italia si le vindea la un pret mult mai mare ... incet, incet a ajuns la propia fabrica de cerchi si la propia retea de magazine ----> numai zic ca are nevastasa Q7 3.0 TDI 2006 si el are un Cayenne turbo 2007 !!! Si acu vreau sa ma bag si eu pe felie ....

Bafta , si aveti grija daca dva aflati in IT sa nu cumva sa lasa-ti motorul deschis la masina ca va da dreaq garda amenda ! =)) Ce mai lege , cica poluezi )
Florin_Tei is offline   Reply With Quote
Old 04-10-07, 19:22   #49
EaGle
Banned

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 4,131
Default Re: Italia? e cineva?

pfaaaa....c lege ..aaa...vedeti ca s-au marit amenziile pentru viteza, daca depasiti viteza cu 40km/h amenda e de 2000 euro, si peste 60 =4500 euro plus puscarie, adio carnet...!!! ...pe o parte e mai bine asa
EaGle is offline   Reply With Quote
Old 04-10-07, 19:28   #50
Florin_Tei


Stage 5
 
Florin_Tei's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 426
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Italia? e cineva?

Quote:
Originally Posted by PhUbEe View Post
pfaaaa....c lege ..aaa...vedeti ca s-au marit amenziile pentru viteza, daca depasiti viteza cu 40km/h amenda e de 2000 euro, si peste 60 =4500 euro plus puscarie, adio carnet...!!! ...pe o parte e mai bine asa
Da pe mine nu ma prins , aveam in loc de 100 -> 118 km/h . Mi-a venit amenda acasa , 159,90 € daca o platesc in 60 de zile !
Florin_Tei is offline   Reply With Quote
Old 04-10-07, 19:36   #51
EaGle
Banned

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 4,131
Default Re: Italia? e cineva?

????? ....pay stiu ca doar daca depasesti viteza cu 20km/h iti da amenda ....mie pt 21 km/h in plus tot 159,90€ mi-au dat...si au zis ca doar pt acel km!!! ..vezi tiganestete q ei acolo k nu au dreptate..!! mai ales daca e politia stradala sau municipala..dute la carabinieri si aia o sa faca dreptate!!!
EaGle is offline   Reply With Quote
Old 04-10-07, 22:17   #52
TazzY

Stage 5
 
TazzY's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 914
Member of:
[Moderators]
[2 Roti]
Default Re: Italia? e cineva?

Au scos lege ca cei pana in 21 de ani au voie sa conduca maxim 90 de cai si 35 la motoare...
TazzY is offline   Reply With Quote
Old 04-10-07, 22:23   #53
EaGle
Banned

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 4,131
Default Re: Italia? e cineva?

da....din cauza la zapacitii aia de "copii lu taticu" care merge cu porsche la discoteca si apoi ajunge in ...STALP!!! ...la Napoli se vand carnete la greu... am auzit ca unu de scooter costa 200€
EaGle is offline   Reply With Quote
Old 05-10-07, 02:13   #54
TazzY

Stage 5
 
TazzY's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 914
Member of:
[Moderators]
[2 Roti]
Default Re: Italia? e cineva?

Mda... Eu de scooter mi'am facut eu.. )

E vorba de baiatu lu unu din parlament care i'a dat tasu masina in prima zi de carnet.. Un masserati si omu i'a dat pana s'a dus in stalp... Man the frogs sux...
TazzY is offline   Reply With Quote
Old 05-10-07, 15:15   #55
EaGle
Banned

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 4,131
Default Re: Italia? e cineva?

iti dai seama si tacsu ce cap sec are daca i-a data Maserati din prima zi
EaGle is offline   Reply With Quote
Old 05-10-07, 18:23   #56
Florin_Tei


Stage 5
 
Florin_Tei's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 426
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Italia? e cineva?

Quote:
Originally Posted by TazzY View Post
Au scos lege ca cei pana in 21 de ani au voie sa conduca maxim 90 de cai si 35 la motoare...
Chiar ? Acuma pe bune legea a fost aprobata sau inca sunt la voturi ? Intr-un fel e bine intr-un fel nu ... vad ca sau bagat tare la curatenia legilor de circulatie !
Florin_Tei is offline   Reply With Quote
Old 05-10-07, 19:27   #57
EaGle
Banned

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 4,131
Default Re: Italia? e cineva?

dupa mine trebe sa faca mai multe controale la camionagii...anu` asta pe autostrada am fost prins intre 2 tiruri si nu ma lasa sa-l depasesc pe cel din fata...toti treceau ..si cand eu vroiam sa depasesc se baga in fata mea!!! ....si am auzit de multe cazuri de genul asta! a fost si acu vreo 2 saptamani un accident exact asa, un mos a vrut sa depaseasca un tir pe autostrada, si tiru s-a bagat in fata lui..(au murit:mosu din masina, nevasta si fisu` parca) .problema a fost ca soferul tirului nu s-a oprit...mai era si roman (din romania, nu din roma)!
EaGle is offline   Reply With Quote
Old 05-10-07, 20:10   #58
Florin_Tei


Stage 5
 
Florin_Tei's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 426
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Italia? e cineva?

Quote:
Originally Posted by PhUbEe View Post
dupa mine trebe sa faca mai multe controale la camionagii...anu` asta pe autostrada am fost prins intre 2 tiruri si nu ma lasa sa-l depasesc pe cel din fata...toti treceau ..si cand eu vroiam sa depasesc se baga in fata mea!!! ....si am auzit de multe cazuri de genul asta! a fost si acu vreo 2 saptamani un accident exact asa, un mos a vrut sa depaseasca un tir pe autostrada, si tiru s-a bagat in fata lui..(au murit:mosu din masina, nevasta si fisu` parca) .problema a fost ca soferul tirului nu s-a oprit...mai era si roman (din romania, nu din roma)!
Camionagii romani si chiar cei italieni merg f. prost pt. ca tin mult stanga in loc de drapta , numai spun ca eu cand am mers odata in tara un trailer in curba a derapat si era sa intre in mine ... norocul meu a fost ca am avut un camp si am tras repede dreapta !
Florin_Tei is offline   Reply With Quote
Old 06-10-07, 04:11   #59
TazzY

Stage 5
 
TazzY's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 914
Member of:
[Moderators]
[2 Roti]
Default Re: Italia? e cineva?

Quote:
Originally Posted by Florin_Tei View Post
Chiar ? Acuma pe bune legea a fost aprobata sau inca sunt la voturi ? Intr-un fel e bine intr-un fel nu ... vad ca sau bagat tare la curatenia legilor de circulatie !

A fost aprobata acum vreo 3 zile.. Am citit in ziar si am vazut si la TV... De cand am venit din vacantza pe la inceputul lui sept. tot vorbeau de legea asta...

Oricum sunt prosti....

Pe o masina cu 75 de cai poti sa te omori incat sa nu se mai inteleaga nimic din tine si sa mai omori si alte cateva zeci de persoane apai cu 90 de cai..

La fel este si cu motoarele... Te omori si cu un scooter apai cu un motor de 35 de cai depotentiat.... Un kawasaki ZX4-R care ajunge pana la 220...

E o mare prostie cu legile astea parerea mea...

Last edited by TazzY; 06-10-07 at 04:13.
TazzY is offline   Reply With Quote
Old 06-10-07, 11:51   #60
Florin_Tei


Stage 5
 
Florin_Tei's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 426
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Italia? e cineva?

Quote:
Originally Posted by TazzY View Post
A fost aprobata acum vreo 3 zile.. Am citit in ziar si am vazut si la TV... De cand am venit din vacantza pe la inceputul lui sept. tot vorbeau de legea asta...

Oricum sunt prosti....

Pe o masina cu 75 de cai poti sa te omori incat sa nu se mai inteleaga nimic din tine si sa mai omori si alte cateva zeci de persoane apai cu 90 de cai..

La fel este si cu motoarele... Te omori si cu un scooter apai cu un motor de 35 de cai depotentiat.... Un kawasaki ZX4-R care ajunge pana la 220...

E o mare prostie cu legile astea parerea mea...

Pai doar e gandita de italieni ce dreaq ! : ))
Florin_Tei is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -