Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > 4Tuning International

Reply
 
Thread Tools
Old 10-08-07, 22:48   #31
3SGE


Stage 5
 
3SGE's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,077
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Ne intoarcem acasa?

Dar te-ai nascut in "jegu de romanie". Sau uiti? Poate jeg era unde stateai tu? Pt mine romania este cea mai FRUMOASA tara. Inima acolo imi ramane.

Last edited by 3SGE; 10-08-07 at 22:51.
3SGE is offline   Reply With Quote
Old 10-08-07, 22:51   #32
CJ-01-WOB
Observator 4tuning


Stage 5
 
CJ-01-WOB's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 5,269
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Tuning International]
[VW]
[Nissan]
[Mitsubishi]
[Toyota]
[MERCEDES]
Default Re: Ne intoarcem acasa?

mai traiesti man ca te-am dat disparut ?
CJ-01-WOB is offline   Reply With Quote
Old 11-08-07, 02:23   #33
3SGE


Stage 5
 
3SGE's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,077
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Ne intoarcem acasa?

Prezent acum mai mult ca niciodata, cu toate ca mai nou doar citesc, nu prea postez.
3SGE is offline   Reply With Quote
Old 15-08-07, 22:10   #34
fredtga

Stage 3
 
fredtga's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 98
Default Re: Ne intoarcem acasa?

ultima mea vizita in Ro a fost in 2005 si m-a costat aproape $5000 ($1500 din astia a fost avionul in varf de sezon, adica august) pe 2 saptamani;
a fost superplacut, cam scurt, insa pe viitor planuiesc cel putin o data la 2 ani un drum de Ro; parintii, fratele sunt inca in Ro plus si ceva prieteni cu care sunt in constanta legatura prin internet;
de mutat inapoi nu cred ca se va intampla... nu ca nu-mi place Ro, insa deja ne-am cam integrat (eu cu sotia) in stilul de viata american... plus clima de california nu se compara cu nimic, caldura non-stop cu minim de umiditate, 10 minute de plaja, 2 ore distanta de zapada; la fel daca vrei munte sau desert, totul e aproape... vrei atmosfera de america atunci pierzi vremea prin LA, vrei ceva mai european, dai o fuga pana in San Francisco;
dupa 3 ani am ajuns la un salar ca ne putem permite un trai civilizat si nu trebuie sa ne facem calcule permanent ca nu ne ajung banii, avem asigurare medicala, dentara, ochi, asigurare de viata, plan de pensionare, rate la masina, etc... si sper ca in 3-4 ani sa ma gandesc mai serios la o casa si sa ma scap de a trai in chirie;
asta e situatia mea si motivul pt care vreau sa raman in state;
evident ca nu se poate generaliza, la unii nu le ies planurile asa cum au vrut, altii nu se pot integra sau efectiv nu le place;
fiecare ar trebui sa traiasca acolo unde se simte cel mai bine;

bafta la toti
__________________
... Keep it on the track ...
fredtga is offline   Reply With Quote
Old 17-08-07, 23:32   #35
cls21b_EVO

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,266
Default Re: Ne intoarcem acasa?

Quote:
Originally Posted by fredtga View Post
ultima mea vizita in Ro a fost in 2005 si m-a costat aproape $5000 ($1500 din astia a fost avionul in varf de sezon, adica august) pe 2 saptamani;
a fost superplacut, cam scurt, insa pe viitor planuiesc cel putin o data la 2 ani un drum de Ro; parintii, fratele sunt inca in Ro plus si ceva prieteni cu care sunt in constanta legatura prin internet;
de mutat inapoi nu cred ca se va intampla... nu ca nu-mi place Ro, insa deja ne-am cam integrat (eu cu sotia) in stilul de viata american... plus clima de california nu se compara cu nimic, caldura non-stop cu minim de umiditate, 10 minute de plaja, 2 ore distanta de zapada; la fel daca vrei munte sau desert, totul e aproape... vrei atmosfera de america atunci pierzi vremea prin LA, vrei ceva mai european, dai o fuga pana in San Francisco;
dupa 3 ani am ajuns la un salar ca ne putem permite un trai civilizat si nu trebuie sa ne facem calcule permanent ca nu ne ajung banii, avem asigurare medicala, dentara, ochi, asigurare de viata, plan de pensionare, rate la masina, etc... si sper ca in 3-4 ani sa ma gandesc mai serios la o casa si sa ma scap de a trai in chirie;
asta e situatia mea si motivul pt care vreau sa raman in state;
evident ca nu se poate generaliza, la unii nu le ies planurile asa cum au vrut, altii nu se pot integra sau efectiv nu le place;
fiecare ar trebui sa traiasca acolo unde se simte cel mai bine;

bafta la toti
Foarte frumos...multa bafta in continuare si drum bun pt cand te intorci in RO.
cls21b_EVO is offline   Reply With Quote
Old 04-12-07, 23:20   #36
yulasinio
Honda Driver


Stage 5
 
yulasinio's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,101
Member of:
[4Tuning International]
[Honda]
Default Re: Ne intoarcem acasa?

Pareri multe si impartite, o gramada de oameni si fiecare cu o alta idee dar e normal nu toti suntem la fel.
Eu sunt de 4 ani si 6 luni in irlanda si am fost in vacanta in ro cel putin odata pe an.
De fiecare data ma intorc cu drag in tara si acolo ma voi intoarce pana la urma (familia mi-e acolo + o parte din prieteni cu care tin legatura mereu)
Cu cadourile nu am avut niciodata probleme, tot ce am dus a fost bine primit, daca fac nazuri data viitoare nu primesc nimic
Pot sa zic ca imi plateam juma de apartament cu banii sparti in ro prin baruri dar nu imi pare rau pt niciun cent. Am lucrat mai mult de un an in irl pana ce mi-am permis sa ies si eu odata in pub asa ca m-am dus acasa si am inchis crasmele in fiecare seara
De gand mai am sa stau in irl dar pana cand nu se stie niciodata.Am facut doua investitii in pamant si acum vrem sa ne luam un apartament.
Romania in the end...
__________________
yulasinio is offline   Reply With Quote
Old 01-04-09, 22:34   #37
EaGle
Banned

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 4,131
Default Re: Ne intoarcem acasa?

Iata ca dupa 7 ani se pare ca anul acesta destinatia finala este Romania ... planurile cam astea sunt, acum ramane de vazut
EaGle is offline   Reply With Quote
Old 01-04-09, 23:47   #38
yulasinio
Honda Driver


Stage 5
 
yulasinio's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,101
Member of:
[4Tuning International]
[Honda]
Default Re: Ne intoarcem acasa?

Quote:
Originally Posted by EaGle View Post
Iata ca dupa 7 ani se pare ca anul acesta destinatia finala este Romania ... planurile cam astea sunt, acum ramane de vazut
Criza ne omoara pe toti nici o problema noi macar avem unde merge dar astia bietii vor muri de foame
paine cu slanina FTW
yulasinio is offline   Reply With Quote
Old 05-04-09, 17:34   #39
NONE
4Tuning International Member


Stage 5
 
NONE's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 837
Member of:
[4Tuning International]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: Ne intoarcem acasa?

Pai nicaieri nu e mai bine ca acasa,fie ea o cocioabä,sau vre-o vilä cu 3 etaje
Pe 2 februarie am facut si eu 6 ani de cand sunt in Germania,s-ar putea sa ma duc anul asta in August acasa,dar sä väd cum stau cu bugetu' ....
asta e ce-a mai buna vacanta acasa
__________________
Hobby: Fotografiile mele
NONE is offline   Reply With Quote
Old 05-04-09, 19:46   #40
EaGle
Banned

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 4,131
Default Re: Ne intoarcem acasa?

Fratilor acasa sunt prieteni care o duc mai bine decat noi pe scop financiar

Mie imi e sila doar de acele personaje care spun " ce mah esti smecher ca esti din italia? "

Imi vine pur si simplu sa-i bag in gard si sa le bag mintile-n cap. De smecherasii de pe strazi si tot asa...dar pana la urma asta e Romania si o iubim cu totii care suntem plecati din tara
EaGle is offline   Reply With Quote
Old 06-04-09, 21:01   #41
luvdog
Toyota Driver


Stage 5
 
luvdog's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 302
Member of:
[4Tuning International]
[Toyota]
Default Re: Ne intoarcem acasa?

da,intr-un final,speram fericit, tot acasa ne vom intoarce!
toate planurile de viitor sunt concepute pt asa ceva! dar cand, asta nu stim inca! chiar daca unii zic de Romanica(virgula)ca e de cacao eu raman la parerea ca doar unii oameni sunt asa si depinde peste cine dai si cu cine te imprietenesti.
nu a fost usor de cand sunt aici din 2001.am venit cu gandul ca o sa stau vreo 3 sau 4 ani pe aici,insa anumiti factori au prelungit termenul de sedere in Irlanda! cel putin o data pe an am fost "acasa" in tot acest timp si intentionez sa pastrez traditia! deci,in final,Romania scrie pe buletin sau cartea de identitate ce e acum!
@ yula : asta cu inchiderea birturilor am preluat-o de la astia de aici
ps:am fost si eu acolo

Last edited by luvdog; 06-04-09 at 21:19.
luvdog is offline   Reply With Quote
Old 06-04-09, 21:07   #42
Cubanez84

Stage 5
 
Cubanez84's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 319
Member of:
[DACIA]
[Delta Racing Crew]
Default Re: Ne intoarcem acasa?

daca va place romania ascultati melodia asta
https://www.youtube.com/watch?v=4dEbgOAcblE
Cubanez84 is offline   Reply With Quote
Old 11-04-09, 13:41   #43
haky01
Opel Driver

 
haky01's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 231
Member of:
[4Tuning International]
[Opel]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Ne intoarcem acasa?

si eu sunt prin franta de vreo 5 ani am venit cu gandul k imi cumpar o masina si ma intorc acasa. am ajuns sa am cinci masini iin curtea casei si tot aici sunt. oricum mai stau putin si plec si eu acasa la fetitele care odinioara se jucau in nisip iar acum.... mi-am cam facut plinul pe aici si cred k sunt destul de pregatit sa ma inorc in scumpa mea tara. pana acum in fiecare an mi-am petrecut una dintre vacante pe acasa. nu puteam rezista sa nu merg. cat despre cadouri ,de fiecare data am plecat doar cu haine si ceva pt ai mei. prefer sa dau banii pe benzina si sa ajung acasa in 15 ore decat sa dau bani pt cadouri la rude. prietenii mi-i cinstesc o data prin ceva club si apoi fiecare pt el. cat despre costuri depinde cu ce masina merg variaza intre 150e si 400e cu tot cu taxe de autoruta.

la romania nu renunt decat MORT.
numai bine tuturor.
haky01 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -