Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Generalitati tuning

Generalitati tuning Tuning, Sfaturi utile, Trend-uri, Noutati, Discutii, Generalitati

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 05-12-08, 15:36   #91
SAX1987
4Tuning International Member


Stage 5
 
SAX1987's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 2,804
Member of:
[4Tuning International]
[2 Roti]
[BMW]
Default Re: Taxa de poluare scoasa ?

Da si eu as putea sa o las inmatriculata in Spania, dar nu am cum sa platesc asigurarea de
700 euro pe an .
SAX1987 is offline  
Old 05-12-08, 16:02   #92
BlueEyes

Stage 5
 
BlueEyes's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 323
Default Re: Taxa de poluare scoasa ?

Deci astia sunt nebuni la cap ! Fraaaatttteeee ! in ce tara traim ?
Ultima smecherie acum este sa lucrezi la RAR ! Imediat ce au anuntat astia marirea taxei de 3 ori dupa 15 decembrie AU CRESCUT SEMNIFICATIF SPAGILE LA RAR se da acum chair si 500 euro pentru o programare (inghesuaiala) inainte de 15 dec. Doaaamnneeee oare cat o sa mai rezistam in tara asta ???
__________________
.....zambeste maine va fi mai rau !
BlueEyes is offline  
Old 05-12-08, 16:47   #93
LordCaddy

Stage 5
 
LordCaddy's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 561
Default Re: Taxa de poluare scoasa ?

Quote:
Originally Posted by avolocaru View Post
Ma tot uit la ce se scrie aci si nu-mi vine sa cred, oare nu-si da nimeni seama de hotie?! Taxa se va scoate pt masinile noi, nicidecum pt cele SH. Dacia este sustinuta politic si nu prin calitatea masinilor produse. Mai nou se pare ca taxa va fi mult marita. Sa stiti ca nu sunt impotriva taxei de poluare dar valoarea acesteia ar trebui sa fie un procent acceptabil din valoarea masini, sa zicem maxim 10%. Eu zic ca avem nevoie de o noua revolutie. Dupa data de 20 am sa va prezint un material despre ce si cum cu fondurile pt sistemele de solarii panouri fotovoltaice etc.
o noua revolutie...mi`a trecut si mie...si altora prin cap ideea...DAR cel mai probabil s`ar repeta istoria...mii de morti...si falsa imagine "de acum incolo va fi bine.."
__________________
LordCaddy is offline  
Old 05-12-08, 17:13   #94
avolocaru

Stage 4
 
avolocaru's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 252
Default Re: Taxa de poluare scoasa ?

Nu toti suntem in aceasta situatie. si procedurile sunt totusi riscante iar pentru o masina in care vrei sa bagi bani sau de o animita valoare nu stiu daca merita.
__________________
Traim in Romania si asta ne mananca toti banii!!!
avolocaru is offline  
Old 05-12-08, 17:19   #95
The_Mask

Stage 5
 
The_Mask's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 868
Default Re: Taxa de poluare scoasa ?

Quote:
Originally Posted by BlueEyes View Post
Deci astia sunt nebuni la cap ! Fraaaatttteeee ! in ce tara traim ?
Ultima smecherie acum este sa lucrezi la RAR ! Imediat ce au anuntat astia marirea taxei de 3 ori dupa 15 decembrie AU CRESCUT SEMNIFICATIF SPAGILE LA RAR se da acum chair si 500 euro pentru o programare (inghesuaiala) inainte de 15 dec. Doaaamnneeee oare cat o sa mai rezistam in tara asta ???
500? unde ca acum ma duc s-o fac, dau si tie 500, eu am vorbit si pretul azi era ~ 2800-3000 EURO si ma programa de pe o zi pe alta.
__________________
INFINTI G37 S ====>>> https://forum.4tuning.ro/115-masina-mea-nissan-infiniti/97760-infiniti-g37s.html
TRANSPORT CONTAINERIZAT INTERN SI INTERNATIONAL
IMPORT AUTOTURISME USA
The_Mask is offline  
Old 05-12-08, 18:26   #96
avolocaru

Stage 4
 
avolocaru's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 252
Default Re: Taxa de poluare scoasa ?

Fraieri sunt cei care dau, avem puterea sa o schimbam gratis
avolocaru is offline  
Old 05-12-08, 20:04   #97
viorel_MNK

Stage 5
 
viorel_MNK's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 674
Member of:
[VW]
Default Re: Taxa de poluare scoasa ?

hahaha , tocmai acum m-am apucat imediat sa inscriu masina. Avem de gand sa astept pana scot astia taxa, asa cum se vehicula. Uite ca nu o scot, ba chiar o tripleaza ))) . DOAMNE ! Exact in ziua in care se anunta ca se tripleaza, eu eram la RAR. Ce inspiratie ! Va dati seama ce aglomeratie o sa fie brusc la RAR si FISC acum ca s-a anuntat marirea taxei ?
viorel_MNK is offline  
Old 05-12-08, 20:15   #98
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: Taxa de poluare scoasa ?

la asta ma gandeam si eu...inainte au zis ca scot taxa de prima inmatriculare...eu fericit.
dupa aia am auzit ca defapt doar o redenumesc...
se auzea dupa aia ca o sa scoata taxa de poluare...eu iar fericit
dupa aia am auzit ca defapt o tripleaza...
am ramas
eMH is offline  
Old 05-12-08, 20:26   #99
FLAME

Stage 5
 
FLAME's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 892
Member of:
[Hyundai]
Default Re: Taxa de poluare scoasa ?

da nu era faza ca trebuie trimisa legea asta cu triplarea taxei de poluare la astia de la UE,unde trebuie sa fie aprobata?asa am auzit la TV...

Last edited by FLAME; 05-12-08 at 20:30.
FLAME is offline  
Old 05-12-08, 21:19   #100
leonard

Stage 5
 
leonard's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 3,059
Default Re: Taxa de poluare scoasa ?

fratilor...haideti sa facem ceva.....am gasit un forum http://***********************/taxa-auto-f1/ dati mai departe postati pe unde puteti. sa iesim in strada ca asa ceva nu se poate....cat o sa mai continue??????????
ar fi o initiativa buna sa se implice si 4t in asta..sa se faca un mitting ceva. un protest..
leonard is offline  
Old 05-12-08, 22:44   #101
navarrone

Stage 2
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 32
Default Re: Taxa de poluare scoasa ?

va asteptam pe toti cei afectati de aceasta TAXA aberanta sa va alaturati.Adresa forumului unde organizam este urmatoarea :

http://***********************
navarrone is offline  
Old 05-12-08, 22:52   #102
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: Taxa de poluare scoasa ?

daca se intampla ceva in ploiesti ma bag si eu !
eMH is offline  
Old 05-12-08, 22:56   #103
navarrone

Stage 2
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 32
Default Re: Taxa de poluare scoasa ?

Pe forumul respectiv vei afla unde se va organiza in Ploiesti.Incercam sa organizam in toate judetele .
navarrone is offline  
Old 05-12-08, 23:33   #104
TwentyOne
VW Driver

Stage 5
 
TwentyOne's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 736
Member of:
[VW]
Default Re: Taxa de poluare scoasa ?

Quote:
Originally Posted by navarrone View Post
Pe forumul respectiv vei afla unde se va organiza in Ploiesti.Incercam sa organizam in toate judetele .
spunea cineva sa facem pliante...cred ca este o idee buna...cred ca ne strangem destui sa impartim prin orase
TwentyOne is offline  
Old 06-12-08, 09:45   #105
THUNDER77
CITROEN Driver

Stage 5
 
THUNDER77's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 3,173
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
[Colectionar Machete]
[4Rally]
[CITROEN]
Default Re: Taxa de poluare scoasa ?

twenty one cauta-ma pe mess tandrese2000 !!!! am vb cu taica-meu, e ziarist in Pitesti , si voi face cu el o scrisoare in presa sa ne auda TOATA LUMEA DIN ARGES !!!! Am nevoie de semnatari !!!!!
__________________

Ardeau strabunele altare/Si ziua coborase-n berna/Treceau ostirile barbare/Peste cetatea mea eterna....
Ploua cu spaima si durere/Peste cetatea mea invinsa/Cadeau barbatii in tacere/Murea un zeu cu tampla ninsa.......


https://forum.4tuning.ro/201-masina-m...ia/page-5.html
THUNDER77 is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -