Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Generalitati tuning

Generalitati tuning Tuning, Sfaturi utile, Trend-uri, Noutati, Discutii, Generalitati

Reply
 
Thread Tools
Old 30-04-10, 21:05   #586
ApocalypseXL

Stage 3
 
ApocalypseXL's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 112
Member of:
[Honda]
Default Re: Top cele mai proaste masini

Un Logan ar trebui sa ma depaseaca mai intai .

Inca una de pus la zid - Fiat Multipla : atat de urata incat provoca avorturi spontane .
ApocalypseXL is offline   Reply With Quote
Old 30-04-10, 23:11   #587
TwentyOne
VW Driver

Stage 5
 
TwentyOne's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 736
Member of:
[VW]
Default Re: Top cele mai proaste masini

Loganul, e o masina proasta..da fii atent aici...Google

"Cu noile sale branduri low-cost, Logan si Sandero, fiecare cu mai multe modele, Dacia a reusit sa se impuna si pe pietele internationale. De exemplu, in Franta, inmatricularile au crescut cu 72,6 procente, in luna iulie, ajungand la 6.488 de unitati, iar, in primele sapte luni, inmatricularile s-au majorat cu 28,5%.
Vanzarile Logan le-au depasit deja pe cele din 2007, cand Dacia a vandut 80.000 de unitati Logan in Europa.
Vanzarile Dacia cresc pe piata europeana comparativ cu anul trecut, Dacia inregistrand cresteri cu 23 la suta in Germania, 74,7 la suta in Italia, ambele piete inregistrand scaderi in noiembrie, de 17,7 la suta, respectiv 30,23 la suta comparativ cu aceeasi luna a anului trecut."

Bineinteles nemti, italienii si francezi sunt prosti, noi E mai destepti

Am prieten care are Logan de 3 ani, nu a schimbat decat consumabile..avem un coleg de forum care a avut Logan, parca din C de Ag, a avut accident cu masina in care a rupt un copac si un cap de pod, a avut decat zgarieturi , nimic grav..Nu mai generaliza , se moare si in Logan si in BMW, si in Porsche, si in Mercedes si in tanc

Vrei nu vrei, masina se vinde, si inca bine, pe vremurile astea..la pret de Spark ..rezultand de aici ca e apreciata .
__________________
Golf mk2 Gti 16v
TwentyOne is offline   Reply With Quote
Old 30-04-10, 23:36   #588
ApocalypseXL

Stage 3
 
ApocalypseXL's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 112
Member of:
[Honda]
Default Re: Top cele mai proaste masini

Dragul meu posesor de Logan faptul ca lumea o cumpara Loganul drept a doua masina nu e un indice pentru calitatea Loganului .

Eu am o Honda Civic sedan drept prima masina . E rapida , confortabila etc (fiecare se lauda cu ceea ce are ) drept a doua masina am un cazan de carat . Tot ce m-a interesat cand am luat-o a fost sa fie ieftina si sa mearga pe roti fara sa o impingi . La fel gandesc multi oameni . Loganul e cea mai ieftina masina din EU facuta in EU de aia se vinde si se va vinde . Iar cu criza unii o vor cumpara drept prima masina .

E deja un topic in care Loganul e pus contra lui Astra Clasic . In afara faptului ca e cat de cat spatioasa mashinii noastre iubite nu i s-au gasit calitati . Asta pentru aceiasi bani .

Loganul este a fost si cred ca va fi o masina groaznica . Incomoda , inceata si risipa totala de bani daca o iei drept masina principala . Iar de scos copaci a scos si 1300ul sa scuturat de praf si a mers mai departe . Nu le doresc decat la marii dushmani sa aiba accident cu un Logan .
ApocalypseXL is offline   Reply With Quote
Old 02-05-10, 12:53   #589
Nautilus

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,106
Default Re: Top cele mai proaste masini

Quote:
Originally Posted by ct77pia View Post
eu am ramas placut surprins de 107 si am avut un mercedes caroserie 124 cu peste 500 000 km si mergea perfect apoi am luat un ochios care mi-a schimbat orice parere despre mercedes ( masina se strica tot timpul si avea 90 000 km) apoi am dat-o pe seat si sunt fff multumit
Din punctul de vedere al calităţii mecanicii, seria W124 de la Mercedes-Benz e probabil una din cele mai bune maşini din istorie, şi nu numai în condiţiile României. E foarte apreciat şi în SUA (unde compensează prin înjurăturile pe care şi le ia datorită componentelor electrice, fiindcă nimeni nu e perfect) şi în Europa de Vest vezi multe care au 20-25 de ani şi arată de parcă ar fi ieşit ieri din fabrică.

La noi nu au parte de aprecieri fiindcă cel mai des vezi semi-epave care la început erau înmatriculate cu 12-B-xxxx, mai apoi au fost la taxi şi erau tamponate cel puţin o dată pe lună, dar chiar şi în cazul lor partea mecanică funcţionează...

~Nautilus

Last edited by Nautilus; 02-05-10 at 12:55.
Nautilus is offline   Reply With Quote
Old 03-05-10, 15:28   #590
cavaliere

Stage 5
 
cavaliere's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 475
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Top cele mai proaste masini

Apocalipticule consider ca deja imi insult inteligenta incercand sa polemizez cu tine . N-ai nici mijloacele native de exprimare si nici bunavointa tipica unui adult civilizat. Asa ca rest in peace bo$$ulica nambar uan. Continua-ti mirc-ismile cu pustii de la bloc si convinge-i pe ei cu vastele tale cunostinte in domeniul automobilistic.
Nu conduc Logan insa avem in parc aproximativ 10 cu kilometraj intre 50k si 140 k si in afara de probleme minore la caseta de directie ( care si la masini de 40k euro se uzeaza) si bucse/bielete , nu au suferit incidente majore ( 1 pompa servo schimbata pe garantie, alternator schimbat la 90mii km ). In fine condu-ti cazanul linistit si lasa-i pe altii care nu vorbesc numai din auzite sa isi dea cu parerea pertinent. May the force be with u tinara speranta a ingineriei si nu numai.

Le: La noi in general tot ce s-a adus sh a fost adus numai cu scopul de a se vinde si a se scoate profit. Drept pentru care nu au fost aduse "masini" ci cotoarbe super muncite si cosmetizate ulterior pentru a fi vandute sub apanajul "masinii tinute in garaj de un mos ".Intr-adevar w124 are un farmec aparte chiar si in ziua de azi. Si cand vad un exemplar care arata ca nou la nemtalai parca imi vine sa plang langa el .Tapiterie lacrima si deloc uzata,plastice ca noi, vopsea intacta. Ce e curios ca acei oameni chiar au o grija aparte de masina si o considera nu doar ca pe o troaca menita sa ii duca de la punctul a la punctul b.Oare cat o mai trece pana si romanii o sa acorde mai multe atentie acestui aspect?

Last edited by cavaliere; 03-05-10 at 15:34.
cavaliere is offline   Reply With Quote
Old 04-05-10, 18:43   #591
FED express
Old School Cars

Stage 5
 
FED express's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 5,265
Member of:
[Colectionar Machete]
[Old School Cars]
[FORD]
Thumbs up Re: Top cele mai proaste masini

Quote:
Originally Posted by Urban per4mance View Post
este ,masina noua dar singura masina noua in care ''ploua'' inauntru uneori din prima zii...problema veche..si mai are destule..cade bucsaraia de t enervezi,planetarele se duc pana in 100k/km 99% din cazuri,cu aceasi bani sau tot p acolo iei albea sau clio si ramai uscat la picioare..nu vreau sa supar pe nimeni dar n-are rost sa ne mintzim..
ai zis foarte bine.logan-ul este o masina ieftina si buna pentru cei care nu sunt pretentiosi .pentru ceilalti exista bmw vw mercedes audi fiat alfa si alte marci consacrate.detinatorilor de logan:nu vreau sa ma intelegeti grasit:fiecare masina are partile ei bune si partile ei rele dar loganul nu imi da nici un sentiment de siguranta cand i vezi caroseria si trenul de rulare..sasiul.mi-ar fi frica sa trec de 140 in curba cu el...ajungi pe doua roti(stiu oameni care au patit-o, dar nu tre sa generalizam).Loganul este o masina de la care nu e bine sa ceri prea multe...pentru ca ai putea ajunge la concluzia(peste multi ani) ca ai dat banii pentru un carton. ”DE GUSTIBUS NON DISCUTANDUM”..adica custurile nu se discuta.respect pentru posesorii de logan...sper ca au stiut la ce se baga.sa aveti fonduri...
FED express is offline   Reply With Quote
Old 05-05-10, 00:41   #592
MIRCAT

Stage 5
 
MIRCAT's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 2,235
Member of:
[RENAULT]
[4Rally]
[Toyota]
Default Re: Top cele mai proaste masini

Quote:
Originally Posted by FED express View Post
ai zis foarte bine.logan-ul este o masina ieftina si buna pentru cei care nu sunt pretentiosi .pentru ceilalti exista bmw vw mercedes audi fiat alfa si alte marci consacrate.detinatorilor de logan:nu vreau sa ma intelegeti grasit:fiecare masina are partile ei bune si partile ei rele dar loganul nu imi da nici un sentiment de siguranta cand i vezi caroseria si trenul de rulare..sasiul.mi-ar fi frica sa trec de 140 in curba cu el...ajungi pe doua roti(stiu oameni care au patit-o, dar nu tre sa generalizam).Loganul este o masina de la care nu e bine sa ceri prea multe...pentru ca ai putea ajunge la concluzia(peste multi ani) ca ai dat banii pentru un carton. ”DE GUSTIBUS NON DISCUTANDUM”..adica custurile nu se discuta.respect pentru posesorii de logan...sper ca au stiut la ce se baga.sa aveti fonduri...
de cand este fiat si alfa masini consacrate?si in ce?
MIRCAT is offline   Reply With Quote
Old 05-05-10, 01:13   #593
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Top cele mai proaste masini

Alfa nu e consacrata in absolut nimic, si Fiat ca si grup nu are cele mai multe premii Car Of The Year.

jesus...
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 05-05-10, 09:50   #594
KAY_

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,029
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Style in Motion]
Default Re: Top cele mai proaste masini

Am avut un Fiat Fiorino , l am dat pe cateva cartele de orange
KAY_ is offline   Reply With Quote
Old 05-05-10, 10:09   #595
b01uxd

Stage 5
 
b01uxd's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,524
Member of:
[Oltcit]
[SEAT]
[Unknown Racers]
Default Re: Top cele mai proaste masini

alfa romeo nici nu are masinile cu cel mai frumos design exterior...
b01uxd is offline   Reply With Quote
Old 05-05-10, 10:58   #596
MIRCAT

Stage 5
 
MIRCAT's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 2,235
Member of:
[RENAULT]
[4Rally]
[Toyota]
Default Re: Top cele mai proaste masini

Quote:
Originally Posted by b01uxd View Post
alfa romeo nici nu are masinile cu cel mai frumos design exterior...
alfa....frumoase si atat!cat despre fiat....no comment!am avut la munca si l-am schimbat ...... la fel de "bine lucrat" ca si loganul,dar cu mult mai multe probleme!

ps:dar tot laud ceva la fiat....butonul de "city"
MIRCAT is offline   Reply With Quote
Old 05-05-10, 11:09   #597
cavaliere

Stage 5
 
cavaliere's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 475
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Top cele mai proaste masini

Pustiule de 15 anisori.. Cand vei avea si tu permis sa poti sa dai la pedale in orice masina atunci poate mai revino cu impresii . Totusi cam ce curbe vrei tu sa iei cu Logan-ul la 140 ? Poate vreun ac de par ceva? E incredibil cum o masina low cost nu are stabilitatea unui 911. Chiar imbecili astia de la Dacia.
Cat despre Fiat, nu zice nimeni ca nu au avut si modele reusite. Dar sincer cati dintre voi ati da banii pe un Fiat nou? Lasand la o parte doar parerile cati v-ati luat cu 20 k euro un Fiat ? Jesus
cavaliere is offline   Reply With Quote
Old 05-05-10, 11:24   #598
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Top cele mai proaste masini

Eu mi-as lua... Grande Punto SS
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 05-05-10, 11:31   #599
cavaliere

Stage 5
 
cavaliere's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 475
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Top cele mai proaste masini

Ei asta da..in cazul in care e un model pentru care ai o slabiciune .
Dar eu ma refer la modele comune .De exemplu cine si-ar lua un Bravo cu 20 k euro sinceR?Nu zic ca ar fi proaste (desi asa mi se pare mie ca ar fi majoritatea modelelor de ficat ) dar eu sincer nu as avea incredere din start. My 50 cent

Cand s-a lansat Grande punto am mers vreo 2 luni cu cel de 1.4 benzina nu stiu exact cati cai( pe langa motorul anemic si cutia cioplita cu dalta, interioriul mi s-a parut jalnic ca si finisare). In tot cazul am zis ca masina mai proasta ca aia nu exista.(hai ca poate exagerez doar slaba ).Depinde si de subiectivism probabil
cavaliere is offline   Reply With Quote
Old 05-05-10, 11:35   #600
MIRCAT

Stage 5
 
MIRCAT's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 2,235
Member of:
[RENAULT]
[4Rally]
[Toyota]
Default Re: Top cele mai proaste masini

Quote:
Originally Posted by ionut_cluj View Post
Eu mi-as lua... Grande Punto SS
este deja altceva.....niciodata nu poti compara masina standart cu cea sport....golf V vs GOLF v GTI,megane vs megane rs,octavia vs octavia rs,etc!
MIRCAT is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -