Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Generalitati tuning

Generalitati tuning Tuning, Sfaturi utile, Trend-uri, Noutati, Discutii, Generalitati

Reply
 
Thread Tools
Old 27-10-12, 10:11   #1
NRA

Stock
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 4
Thumbs up Lege Numar Inmatriculare !

Salut Tuturor . Am si eu o intrebare .. de la un timp tot sunt oprit de politie si se ia de mine de ce am numarul de inmatriculare pus pe bara din spate si nu pe haion intre stopuri . Tin sa specific ca am un Vw Vento.. sunt curios daca exista o lege ceva care ma obliga sa am nr intre stopuri sau ce pot face in cazul in care vrea sa'mi iau talonul . Si daca exista vreo lege care ma poate ajuta in problema mea.
! Multumesc !
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	04052012337.jpg
Views:	169
Size:	884.9 KB
ID:	2594312  
NRA is offline   Reply With Quote
Old 27-10-12, 10:43   #2
kathalin

Stage 5
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1,174
Default Re: Lege Numar Inmatriculare !

Quote:
Originally Posted by NRA View Post
Salut Tuturor . Am si eu o intrebare .. de la un timp tot sunt oprit de politie si se ia de mine de ce am numarul de inmatriculare pus pe bara din spate si nu pe haion intre stopuri . Tin sa specific ca am un Vw Vento.. sunt curios daca exista o lege ceva care ma obliga sa am nr intre stopuri sau ce pot face in cazul in care vrea sa'mi iau talonul . Si daca exista vreo lege care ma poate ajuta in problema mea.
! Multumesc !
Sa ma ierti, dar e amuzant....ai si ghinion, ai numarul pe spate, si tot te opresc.....))
Eu stiu ca numarul de inmatriculare trebuie montat in locul destinat, dar nu variaza de la masina la masina, cum este la evo pe fata de exemplu.
Mai ai si suport pus la numar....
Sa iti arate ce articol prevede montarea numarului pe porbagaj
kathalin is offline   Reply With Quote
Old 27-10-12, 12:23   #3
hmv86

Stage 5
 
hmv86's Avatar
 
Join Date: May 2011
Posts: 918
Default Re: Lege Numar Inmatriculare !

rezolvarea e simpla, lumineaza numarul si ai rezolvat problema, cauta sa vezi ce amenda iei daca nu iti merge iluminarea pentru numarul spate ( se ridica si talonul pentru asta )
hmv86 is offline   Reply With Quote
Old 27-10-12, 14:46   #4
turbojack


Stage 5
 
turbojack's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,768
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[PEUGEOT]
Default Re: Lege Numar Inmatriculare !

Problema este data nu de locul amplasarii , ci de iluminarea lui, asa cum bine zice @hmv86.
turbojack is offline   Reply With Quote
Old 27-10-12, 23:17   #5
julaikos
Oltcit Driver

Stage 5
 
julaikos's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 6,455
Member of:
[Oltcit]
[4Rally]
Default Re: Lege Numar Inmatriculare !

Confirm si eu asta,daca e luminat numarul,si e in partea din spate sus jos la mijloc mai spre stanga sau dreapta nu prea au de ce sa se ia de tine...
Totusi,cum se iau de tine cu numarul din spate?fluiera dupa tine si tu opresti sau cum?
__________________
Julaikos customs

Turbos make torque and torque makes fun!
julaikos is offline   Reply With Quote
Old 28-10-12, 21:45   #6
NRA

Stock
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 4
Talking Re: Lege Numar Inmatriculare !

Quote:
Originally Posted by julaikos View Post
Confirm si eu asta,daca e luminat numarul,si e in partea din spate sus jos la mijloc mai spre stanga sau dreapta nu prea au de ce sa se ia de tine...
Totusi,cum se iau de tine cu numarul din spate?fluiera dupa tine si tu opresti sau cum?
Nu)) Am avut o mica problema si nu am avut numarul pe fata . si aveau motiv sa ma opreasca. si cu ocazia asta s'au luat de nr de pe spate )
NRA is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -