Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Generalitati tuning

Generalitati tuning Tuning, Sfaturi utile, Trend-uri, Noutati, Discutii, Generalitati

Reply
 
Thread Tools
Old 31-05-10, 22:13   #1
upstonik

Stage 4
 
upstonik's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 193
Default Diferential BMW

am citit undeva de istoria diferentialului in "Drifturi" cum ca cineva si-a sudat diferentialul si trageau ambele rotii

Acuma intrebarea mea este alta... pe 320D 163Cp daca as desface diferntialul si as suda zimtii ce s-ar intampla... s-ar gasi ceva avantaje sau ba?
__________________
Canon EOS 550D + Canon Battery Grip BG-E8 + Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS + Canon EF 50mm f/1.8 II + Nissin Di622 Mark II + Micnova FT-4C
E30 Fest 2012 - Brasov, Romania.
upstonik is offline   Reply With Quote
Old 01-06-10, 22:04   #2
catalin_marin00

Stage 5
 
catalin_marin00's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 605
Default Re: Diferential BMW

ai ceva avantaje, o sa ai un blocant sudat, o sa poti face drift ca nimeni altul, dar nu o sa mai poti sa iei curbe normal, o sa iti topaie rotile, nu o sa mai poti folosi masina pe strada, asa ca... cauta un blocant normal
catalin_marin00 is offline   Reply With Quote
Old 02-06-10, 12:32   #3
upstonik

Stage 4
 
upstonik's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 193
Default Re: Diferential BMW

Quote:
Originally Posted by catalin_marin00 View Post
ai ceva avantaje, o sa ai un blocant sudat, o sa poti face drift ca nimeni altul, dar nu o sa mai poti sa iei curbe normal, o sa iti topaie rotile, nu o sa mai poti folosi masina pe strada, asa ca... cauta un blocant normal
miai raspuns exact la intrebare...thank's asta vroiam sa stiu daca pot sa mai folosesc masina zi cu zi... nu doar la "gratare" ...thank's
upstonik is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -