Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Generalitati tuning

Generalitati tuning Tuning, Sfaturi utile, Trend-uri, Noutati, Discutii, Generalitati

Reply
 
Thread Tools
Old 19-09-10, 16:36   #46
tribeca

Stage 2
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 58
Question Re: Goarna auto

Quote:
Originally Posted by crystygye View Post
Am revenit cu niste poze: (goarnele sunt de la mare la mic. cea mare fiind lunga cat un brat aproximativ).
Butonul negru de langa schimbator este pentru claxon, iar cel argintiu de pe bord este pentru compresor.
Revin si cu clipul
si goarnele se aud asa ingropate in spuma?
tribeca is offline   Reply With Quote
Old 19-09-10, 19:08   #47
crystygye

Stage 5
 
crystygye's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 428
Default Re: Goarna auto

Revin si cu clip. Plec din tara 1 saptamana, iar cand revin promit ca fac un clip in weekend.
---------------
Am explicat ca goarnele 90% sunt in interiorul masinii, iar capetele goarnelor pe unde iese aerul sunt in exterior. Am taiat cu flexul din tabla masinii in partea dreapta a portbagajului, ca sa pot scoate capetele goarnelor afara.
crystygye is offline   Reply With Quote
Old 19-09-10, 23:18   #48
tribeca

Stage 2
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 58
Default Re: Goarna auto

Quote:
Originally Posted by crystygye View Post
Revin si cu clip. Plec din tara 1 saptamana, iar cand revin promit ca fac un clip in weekend.
---------------
Am explicat ca goarnele 90% sunt in interiorul masinii, iar capetele goarnelor pe unde iese aerul sunt in exterior. Am taiat cu flexul din tabla masinii in partea dreapta a portbagajului, ca sa pot scoate capetele goarnelor afara.
inseamna ca sunt foarte lungi. bine ca si tico e mic
tribeca is offline   Reply With Quote
Old 23-09-10, 12:33   #49
ionut05

Stage 4
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 276
Default Re: Goarna auto

poate sunt doritori-vand air horn, pentru ca e prea mic pentru ce doresc eu. adica suna tare, dar nu foarte tare. oricum, mult mai tare ca cel de masina obisnuit, are un mic compresor, si un releu. trompetele sunt din plastic. este nou nout, doar l-am probat de 2 ori. eu am dat 45 de lei, cu atat vreau sa-l si dau. plus taxele de transport. nu este foarte mare, am pus telefonul sa se faca o idee.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	meses 007.jpg
Views:	416
Size:	307.7 KB
ID:	1667451  
ionut05 is offline   Reply With Quote
Old 23-09-10, 22:13   #50
tribeca

Stage 2
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 58
Default Re: Goarna auto

Quote:
Originally Posted by ionut05 View Post
poate sunt doritori-vand air horn, pentru ca e prea mic pentru ce doresc eu. adica suna tare, dar nu foarte tare. oricum, mult mai tare ca cel de masina obisnuit, are un mic compresor, si un releu. trompetele sunt din plastic. este nou nout, doar l-am probat de 2 ori. eu am dat 45 de lei, cu atat vreau sa-l si dau. plus taxele de transport. nu este foarte mare, am pus telefonul sa se faca o idee.
se leaga direct la baterie?
tribeca is offline   Reply With Quote
Old 24-09-10, 15:21   #51
ionut05

Stage 4
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 276
Default Re: Goarna auto

si da si nu. poti sa legi direct la baterie, sau separat, cu buton in bord, sau in locul claxonului de la masina. diferite variante. este pe 12 V si suna destul de tare.
ionut05 is offline   Reply With Quote
Old 30-09-10, 19:07   #52
tribeca

Stage 2
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 58
Default Re: Goarna auto

Nu mai vrea nimeni sa mai stie nimic
tribeca is offline   Reply With Quote
Old 28-10-10, 21:46   #53
dany323bmx

Stage 5
 
dany323bmx's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 354
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Goarna auto

Inca asteptam videoclipurile promise
Intre timp pun si eo ceva la cale
dany323bmx is offline   Reply With Quote
Old 08-11-10, 20:17   #54
matheo66c

Stage 5
 
matheo66c's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 376
Member of:
[DACIA]
Arrow Re: Goarna auto

Sambata am vazut la Sala Polivalenta .masinuta cu tropete)))..deci cand a claxonat..eram toti)))...se aude marfa rau ))))

Se aude la fel ca in videoclipurile cu horn blaster.


MARFA!!!!
__________________

"BRABUS"STYLE
matheo66c is offline   Reply With Quote
Old 16-11-10, 10:05   #55
crystygye

Stage 5
 
crystygye's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 428
Default Re: Goarna auto

Logan club? Trecusem sa vad daca a iesit clubul Logan la intalnire dar erau doar cateva masini. Si am crezut ca nu se mai tine.
N-am putut claxona mai tare, ca erau copii (sa auzi cum claxonez la maxim )

Saptamana asta trag un clip, deoarece am fost cu masina pe butuci cateva zile.
(mi-am montat discurile de frana Brembo si placutele Textar). Daca nu apare ceva in weekend, fac clipul. Poate chiar impreuna cei de la Logan Club :P

Last edited by crystygye; 16-11-10 at 10:10.
crystygye is offline   Reply With Quote
Old 16-11-10, 18:05   #56
matheo66c

Stage 5
 
matheo66c's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 376
Member of:
[DACIA]
Arrow Re: Goarna auto

Sambata acum nu pot sa vin..sunt fugit din bucuresti..dar tare as vrea sa ne vedem sa-l aud live in forta
matheo66c is offline   Reply With Quote
Old 10-02-11, 18:15   #57
rudolf.s

Stage 5
 
rudolf.s's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 793
Member of:
[VW]
[Virtual Tuning]
Default Re: Goarna auto

Asteptam clipul cu Tico. Mai apare ceva?
rudolf.s is offline   Reply With Quote
Old 25-04-11, 13:18   #58
dany323bmx

Stage 5
 
dany323bmx's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 354
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Goarna auto

https://www.youtube.com/watch?v=2YaaYAsswQ4
In videoclip este un test la 6 bari, ea mergand la 8
In realitate abia am mai stat in garaj dar in videoclip nu se aude bine
Trebuie sa o pun pe masina cand am timp
Recomandatimi si mie ce electrovalva sa folosesc, caci am de 24v si una am dat-o cuiva sa incerce sa o faca de 12v
Alt compresor la 12v inafara de cel mic de umflat roti stiti?
__________________
Si inca ceva, Colin McRae si-a inceput cariera la 16 ani asa ca ignora-i pe cei care iti spun sa-ti bagi mintile in cap si sa-ti iei permisul mai intai si apoi cine stie ce troaca doar ca sa pari responsabil in ochii unora pentru care poate masina este doar un fier care te duce din A in B. Urmeaza-ti visul tau oricare ar fi ala si NICIODATA nu trai viata altuia
dany323bmx is offline   Reply With Quote
Old 27-06-13, 12:37   #59
tony17_cool

Stock
 
tony17_cool's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 6
Default Re: Goarna auto

salut vreau si eu sa vin la o intalnire sa vad aceste goarne la atac
tony17_cool is offline   Reply With Quote
Old 04-07-13, 07:28   #60
suvi_xxx

Stage 5
 
suvi_xxx's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 347
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: Goarna auto

ai intarziat vreo 2 ani
suvi_xxx is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2026 4Tuning -