Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Generalitati tuning

Generalitati tuning Tuning, Sfaturi utile, Trend-uri, Noutati, Discutii, Generalitati

Reply
 
Thread Tools
Old 22-11-09, 20:32   #46
Cheliuta

Stage 5
 
Cheliuta's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 745
Member of:
[VW]
Default Re: Un bucureştean şi-a făcut o super-maşină

bravo lui se vede ca a investit ceva bani in ea dar sunt mult mai multe masini modificate in care s-au bagat mult mai multi bani.
imi cer scuze daca jignesc pe cineva dar mai bine se posta in alta parte si inca o data bravo lui si celor ca el ,celor ce iubesc si modifica masinile si nu fac din asta ceva atat de "special"
Cheliuta is offline   Reply With Quote
Old 22-11-09, 21:09   #47
Alex30

Stage 5
 
Alex30's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,417
Member of:
[DACIA]
[4Wheels]
Default Re: Un bucureştean şi-a făcut o super-maşină

Quote:
Originally Posted by HoricutzWSR View Post
7000 de euro?? da` ce...kitu asta Seidl avea si masina inclusa in pret? cu 500 de euro o ducea peste 200cp...bani aruncati aiurea...respect totusi pt munca, da` nu constituie subiect de articol

a ramas doar sasiul?? motor,oglinzi,capota,usi,stalpi, probabil interior...wadafac?
Mi-a placut gluma cu 500euro o duci peste 200cp daca ar fi asa cum zici tu...toti am avea dacii cu 200cp . Ce face NFS-u din oameni.
__________________
Alex30 is offline   Reply With Quote
Old 22-11-09, 21:13   #48
proto

Stock
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 6
Default Re: Un bucureştean şi-a făcut o super-maşină

e clar ca doar tu ai nfs-ul in cap...omul se referea ca dintr-un motor 1.8t de g4 gti scoti 200cp cu 500 euro..
proto is offline   Reply With Quote
Old 22-11-09, 21:15   #49
Alex30

Stage 5
 
Alex30's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,417
Member of:
[DACIA]
[4Wheels]
Default Re: Un bucureştean şi-a făcut o super-maşină

Quote:
Originally Posted by HoricutzWSR View Post
7000 de euro?? da` ce...kitu asta Seidl avea si masina inclusa in pret? cu 500 de euro o ducea peste 200cp...bani aruncati aiurea...respect totusi pt munca, da` nu constituie subiect de articol

a ramas doar sasiul?? motor,oglinzi,capota,usi,stalpi, probabil interior...wadafac?
Quote:
Originally Posted by proto View Post
e clar ca doar tu ai nfs-ul in cap...omul se referea ca dintr-un motor 1.8t de g4 gti scoti 200cp cu 500 euro..
Tocmai aia am vrut sa punctez ca NU a zis de la cati la cati cp! Ca e logic ca de la 199 cp o duci la 200cp cu mai putin de 500euro...
Alex30 is offline   Reply With Quote
Old 22-11-09, 21:17   #50
proto

Stock
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 6
Default Re: Un bucureştean şi-a făcut o super-maşină

pai in cel mai rau caz de la 150cp daca nu de la 180
proto is offline   Reply With Quote
Old 22-11-09, 21:40   #51
mad max

Stage 5
 
mad max's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 1,206
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Un bucureştean şi-a făcut o super-maşină

)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))))
Niste fibra, o zugraveala, anvelope made in china(nankang) ca nu "stie" gagicile ce e alea si un 1,8T lesinat stock si deja omul viseaza mii de cai si supermasini =))
__________________
STOCK IS FOR LOOSERS. BAUBAU Racing!
Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti nu de teama ca le-ai putea pierde ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!!!
Everybody can buy a car, but not everybody can modify a car...
DE VANZARE CIELO GSI 16V!!! https://forum.4tuning.ro/496-anunturi...o-gsi-16v.html
mad max is offline   Reply With Quote
Old 23-11-09, 23:40   #52
crysty.bobok

Stage 5
 
crysty.bobok's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 3,948
Default Re: Un bucureştean şi-a făcut o super-maşină

poate 7000 euro a costat toata masina ...

oricum felicitari posesorului pentru imaginatie
crysty.bobok is offline   Reply With Quote
Old 23-11-09, 23:53   #53
tuner

Stage 5
 
tuner's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 933
Member of:
[RENAULT]
[Nissan]
Default Re: Un bucureştean şi-a făcut o super-maşină

asa imaginatie mai rar
tuner is offline   Reply With Quote
Old 25-11-09, 12:39   #54
cEaska

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 472
Default Re: Un bucureştean şi-a făcut o super-maşină

nemaipomenit autoturismu )
cEaska is offline   Reply With Quote
Old 25-11-09, 13:32   #55
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Un bucureştean şi-a făcut o super-maşină

Hai frate las'ma cu 7000e in kIt! Poate la el tuning inseamna: cumpara masina, schimba'i jantele, dai o folie, o bara fata si o vopsea si e gata! Doar asa, car included cred ca a insumat 7000e. E frumusica...nu ii da bine cu negru ala...si farurile alea dayline...dar in rest jantele dau bine...it's ok! Felicitari bucuresteanului pentru ca sia facut o super masina! Dar sunt sute de bucuresteni care au o masina SI mai super...tot de ei facuta
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 25-11-09, 16:41   #56
83krz

Stage 3
 
83krz's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 94
Default Re: Un bucureştean şi-a făcut o super-maşină

No offence dar.... body kitu ala e de cacao din poze ies ceva lufturi capota plus prindere bara fata.. nuj dar masina kiar nu imi inspira nimik..e chiar kitchoasa ...
De bani care predinde ca s-au investit plus costul masini isi lua ceva destul de unic
"G4 R32" o lasa stok , si tot ce ii tot ce trebuia sa faca ca masina sa fie speciala era sa o spele la 2-3 zile sa fie mereu curata
Dar nu hotarasc eu pe bani altora ,daca el e fericit si ii place multa sanatate si sa se bucure de ea cat mai multi km!
83krz is offline   Reply With Quote
Old 25-11-09, 20:41   #57
HoricutzWSR
Virtual Tuner

Stage 5
 
HoricutzWSR's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 2,851
Member of:
[Design Team]
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
Default Re: Un bucureştean şi-a făcut o super-maşină

500 sau mai putin se duce un motor 1.8 turbo cu 150 de cai (ca de motoru asta ii vb,in caz ca masina e chiar gti) cu soft REVO stage 1 se duce in 200+ cp , daca nu stiti, macar nu vorbiti pulii calului aiurea ca va faceti de comando...proto lasa`l ca n`ai cu cine
HoricutzWSR is offline   Reply With Quote
Old 26-11-09, 09:13   #58
weederash

Stage 2
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 32
Member of:
[Shine Club]
Default Re: Un bucureştean şi-a făcut o super-maşină

daca avea habar de motoarele VAG ar fi avut idee ca se referea la 150 respectiv 180 CP dar asa .....
per ansamblu nu are cum sa il duca la 7000 de euro investitia facuta si nici cu pretul masinii inclus iarasi nu cred. cu siguranta iarasi prietenii din presa ahtiati dupa vanzarea stirilor omit sa specifice unele lucruri si tind sa infloreasca altele pentru ca oricum majoritatea celor care citesc lucrurile astea habar nu au cu ce se mananca

Scuze de off dar am o intrebare: a zis cineva de turatie neregulata la ralanti, ai idee care ar fi cauza pentru asta ca pe tester nu mi-a dat nici o eroare la motor. motorul e 1.8 T pe leon 1m. inca odata scuze de off topic.
weederash is offline   Reply With Quote
Old 26-11-09, 09:49   #59
morghen

Stage 5
 
morghen's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,142
Member of:
[Moderators]
[Racing Syndicate]
[PORSCHE]
Default Re: Un bucureştean şi-a făcut o super-maşină

arata ca un calcator alb cu o dunga neagra
morghen is offline   Reply With Quote
Old 26-11-09, 11:03   #60
Flo_lancer
Mitsubishi Driver

Stage 5
 
Flo_lancer's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 451
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Un bucureştean şi-a făcut o super-maşină

vrajeala....cu 7000 de euro isi facea macar un wide body....... sa fim seriosi......
Flo_lancer is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -