Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Generalitati tuning (https://forum.4tuning.ro/23-generalitati-tuning.html)
-   -   Un bucureştean şi-a făcut o super-maşină (https://forum.4tuning.ro/23-generalitati-tuning/154083-bucurestean-facut-super-masina.html)

IonutzMFF 17-11-09 17:51

Un bucureştean şi-a făcut o super-maşină
 
3 Attachment(s)
Un bucureştean şi-a făcut o super-maşină

Pasionat de caii putere, dar şi de grafica şi design, un tānăr de 26 de ani din Bucureşti şi-a īndeplinit dorinţa de a avea o maşină unică īn Romania.

Valeriu Ibănescu avea un VW Golf, dar voia mai mult. El şi-a imaginat cum va arăta maşina lui de vis şi a trecut la fapte. Kitul de tuning a fost creat special pentru el, la cererea lui şi costat peste 7.000 de euro. Şi motorul a suferit unele modificări, ajungānd să aibă acum peste 180 CP.

"Din modelul original a rămas doar şasiul. Cel mai mult mă īncantă faptul că prin acest proiect am reuşit să fac dintr-o maşină normală, un vehicul care are ”atitudine” pe şosele", ne-a declarat fericit posesorul maşinii.

Acum, Valeriu e īncāntat pentru că are singurul VW Golf GTI cu patru portiere, modificat, la noi din ţară.

Sursa : Libertatea.ro

Sebastian.C 17-11-09 18:08

Re: Un bucureştean şi-a făcut o super-maşină
 
=)) Ce articol.... Nu prea cred sa fie singurul GTI in 4 portiere modificat din RO...Stiu eu unul in Timisoara chiar... Si are mai mult de 180 cai....

sandor406 17-11-09 18:15

Re: Un bucureştean şi-a făcut o super-maşină
 
mah...sincer? bravo lui, chiar s-a muncit la masina aceea, dar nu m-a impresionat deloc!:((

HoricutzWSR 17-11-09 18:24

Re: Un bucureştean şi-a făcut o super-maşină
 
7000 de euro?? da` ce...kitu asta Seidl avea si masina inclusa in pret? cu 500 de euro o ducea peste 200cp...bani aruncati aiurea...respect totusi pt munca, da` nu constituie subiect de articol

a ramas doar sasiul?? motor,oglinzi,capota,usi,stalpi, probabil interior...wadafac?

dragos1989 17-11-09 18:29

Re: Un bucureştean şi-a făcut o super-maşină
 
A RAMAS DoAR SASIUL DIN EA!!! :)))) SUPER-MASINA! Si atunci GTR-ul,Ursii Turbo ,Subaru,Evo si celelalte masini> 500 cai cum se cheama?

nigger 17-11-09 18:30

Re: Un bucureştean şi-a făcut o super-maşină
 
nu prea merge titlul de super masina

tzatzichi 17-11-09 18:33

Re: Un bucureştean şi-a făcut o super-maşină
 
prietene,articolul asta e un exemplu de articol tipic pt cititorii de libertatea,un ziar care nu necesita prea multa scoala pt a fi citit...asadar ei chiar cred ca e 7000 euro costa kitul ala.si btw,ne-am fi dat seama ca e facuta in romania si fara sa ne spuna

TheFasterMan 17-11-09 18:53

Re: Un bucureştean şi-a făcut o super-maşină
 
Quote:

Originally Posted by HoricutzWSR (Post 2815913)
7000 de euro?? da` ce...kitu asta Seidl avea si masina inclusa in pret? cu 500 de euro o ducea peste 200cp...bani aruncati aiurea...respect totusi pt munca, da` nu constituie subiect de articol

a ramas doar sasiul?? motor,oglinzi,capota,usi,stalpi, probabil interior...wadafac?

cum duci masina despre care este vorba,la peste 200cp cu doar 500 de euro???ca eu nu inteleg

ionut_cluj 17-11-09 19:25

Re: Un bucureştean şi-a făcut o super-maşină
 
i-a pus si leduri, golanu' :))

dolb 17-11-09 19:27

Re: Un bucureştean şi-a făcut o super-maşină
 
baiatu asta parca venea pe la parcarea de la pescarus. Bravo lui pt munca, dar rusine ziaristilor ( asa facuseram si noi un reportaj pt nsl targoviste si cei de la televiziune au zis ca s-au investit in masini zeci de mii de euro :| )

_anaconda_ 17-11-09 19:33

Re: Un bucureştean şi-a făcut o super-maşină
 
Astia de la stiri / ziare / whatever le infloresc de mama focului cand vine vorba de costuri, viteze maxime si chestii ca astea, sa para mai "senzational".

In plus nu vad ce e asa special la asta, sunt masini modificate cu miile. In plus mi se pare cam scump 7k euro pentru kit-ul asta.

PS: farurile alea cu led se potrivesc ca nuca in perete.

Alex_55 17-11-09 19:39

Re: Un bucureştean şi-a făcut o super-maşină
 
:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

super tare frate ! cum a reusit ?!

GJ 64 GAB 17-11-09 20:11

Re: Un bucureştean şi-a făcut o super-maşină
 
Am eu un vecin şi aşa are şi el VW lui.... Numai că e golf 5!

andi_cimpean 17-11-09 20:17

Re: Un bucureştean şi-a făcut o super-maşină
 
Nu se stia ca media exagereaza?

Cand tu spui masina, ei o numesc BOLID
Cand tu spui 1000 de euro, ei zic 10.000 de euro.
Cand tu spui: "i-am schimbat usile, jantele si barele", ei spun "Decat sasiul a mai ramas de ea!"

Oricum astia de la LIBER
TATEA sunt niste mizerii.

Interesanta masina, dar nu iti ia mintile.

Mustang 17-11-09 21:34

Re: Un bucureştean şi-a făcut o super-maşină
 
Nu e cel mai potrivit kit pentru Golf, farurile cu LED-uri cad ca avionu-n batatura... 7000 euro??? Probabil el a contactat LIBERTATEA pentru reclama. Altfel nu-mi explic. ;)


All times are GMT +2. The time now is 16:44.

- Copyright 2024 4Tuning