Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Generalitati tuning

Generalitati tuning Tuning, Sfaturi utile, Trend-uri, Noutati, Discutii, Generalitati

Reply
 
Thread Tools
Old 01-01-09, 18:22   #16
CT99WUW
Honda Driver

Stage 5
 
CT99WUW's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,317
Member of:
[Honda]
Default Re: STOPURI INEGRITE??

Quote:
Originally Posted by dragos2900 View Post
cel mai tare tunnnnning care poti sa-l faci la masina... stopuri innegrite....
Subscriu . . E o mare tiganie ce vreti sa faceti .Mai bine lasati prostiile si va luati stopuri lexus style pe negru sau cu leduri si gata...ai schimbat "look-ul " masinii.
__________________
Hang On, Not Done Accelerating
CT99WUW is offline   Reply With Quote
Old 01-01-09, 19:11   #17
OltcitPower

Stage 5
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 565
Default Re: STOPURI INEGRITE??

si daca nu exista pentru modelul tau de masina? atunci iti ramane doar sa vopsesti discret si elegant (pentru toyota carina nu am gasit absolut NIMIC altfel in materie de stopuri). Eu ce sa-i fac la masina? Ii fac stopurile rosii/negre...

+ lexus style COSTA....mie pentru peugeot206 chiar nu imi vine sa dau atatia bani pentru niste stopuri putin altfel...
OltcitPower is offline   Reply With Quote
Old 02-01-09, 13:16   #18
Spark
Suzuki Driver

Stage 5
 
Spark's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,139
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Rally]
[Suzuki]
Default Re: STOPURI INEGRITE??

Quote:
Originally Posted by dragos2900 View Post
cel mai tare tunnnnning care poti sa-l faci la masina... stopuri innegrite....
nu zice nimeni ca asta e cel mia tare tuning pe o masina
e doar o chestie care schimba putin aspectul, e de efect si pe bani putini.
Spark is offline   Reply With Quote
Old 04-01-09, 17:39   #19
radu174

Stage 1
 
radu174's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 15
Default Re: STOPURI INEGRITE??

stiu ca iese bn si cu spray, dar parca ar fi mai de efect sa iei niste stopuri cu leduri, saul altceva..
radu174 is offline   Reply With Quote
Old 04-01-09, 19:35   #20
shaid-kid

Stage 5
 
shaid-kid's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 882
Default Re: STOPURI INEGRITE??

o poza cva mai reusita..
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC00409.JPG
Views:	934
Size:	81.6 KB
ID:	743531  
shaid-kid is offline   Reply With Quote
Old 05-01-09, 09:25   #21
naravashu88

Stage 2
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 28
Default Re: STOPURI INEGRITE??

farurile ai putea sa tii le innegresti?
naravashu88 is offline   Reply With Quote
Old 05-01-09, 11:35   #22
shaid-kid

Stage 5
 
shaid-kid's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 882
Default Re: STOPURI INEGRITE??

teoretic da....acum nu stiu daca merita sa-ti reduci visibilitatea...si nush cat de bine ar arata...
shaid-kid is offline   Reply With Quote
Old 05-01-09, 12:50   #23
banzay

Stage 5
 
banzay's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,967
Default Re: STOPURI INEGRITE??

Pt faruri avea NDY pe al lui espero, foarte foarte usor inegrita oglinda din interior, cat sa nu afecteze, si arata bine. Pt stopuri, am si eu o intrebare: Politia Ro ce zice? Eu stiu oameni care au luat amenda pt asa ceva, si pe deasupra mai erau sa ramana si fara talon. Voua vi sa intamplat? Numai bine

LE: o alternativa ar fi pusul de folie de geamuri eu pusesem doar la misto pe un stop, si arata cat de cat bine...Si se vedea foarte bine si cand puneai frana (verificat cu soarele care batea fix in stop). solutia asta e buna doar cand ai farurile simple, gen matiz, unde poti lipi lejer folia. Eu personal nu sunt adeptul inegririi stopurile, dupa ce am vazut atatea dacii, cand puneau frana deabia se vedea un beculet, in spatele negrului, plus ca era sa si intru intr-un cretin deasta vara trecuta...de aratat arata bine, daca e dat si sprayul cu grija, dar nu da bine pe toate masinile. Pe matiz de exemplu arata spatele cu stopuri inegrite de genul unui copil cu ochi inegriti dintr-un film horror...G... si nu mai stiu cum ii zicea la film...

LLE: the grudge era http://www.imdb.com/title/tt0433386/

Last edited by banzay; 05-01-09 at 12:58.
banzay is offline   Reply With Quote
Old 05-01-09, 18:49   #24
dRR-XWX

Stage 5
 
dRR-XWX's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DAEWOO]
[FORD]
[2 Roti]
[Opel]
Default Re: STOPURI INEGRITE??

Quote:
Originally Posted by banzay View Post
Pt faruri avea NDY pe al lui espero, foarte foarte usor inegrita oglinda din interior, cat sa nu afecteze, si arata bine. Pt stopuri, am si eu o intrebare: Politia Ro ce zice? Eu stiu oameni care au luat amenda pt asa ceva, si pe deasupra mai erau sa ramana si fara talon. Voua vi sa intamplat? Numai bine

LE: o alternativa ar fi pusul de folie de geamuri eu pusesem doar la misto pe un stop, si arata cat de cat bine...Si se vedea foarte bine si cand puneai frana (verificat cu soarele care batea fix in stop). solutia asta e buna doar cand ai farurile simple, gen matiz, unde poti lipi lejer folia. Eu personal nu sunt adeptul inegririi stopurile, dupa ce am vazut atatea dacii, cand puneau frana deabia se vedea un beculet, in spatele negrului, plus ca era sa si intru intr-un cretin deasta vara trecuta...de aratat arata bine, daca e dat si sprayul cu grija, dar nu da bine pe toate masinile. Pe matiz de exemplu arata spatele cu stopuri inegrite de genul unui copil cu ochi inegriti dintr-un film horror...G... si nu mai stiu cum ii zicea la film...

LLE: the grudge era http://www.imdb.com/title/tt0433386/
asa e, politia iti da amenda + puncte pentru tratamente aplicate sistemului luminos si pot sa-ti retina si certificatul , stiu din propria experienta. si e nasol ca daca te saturi de "negreala" nu o poti inlatura fara sa strici stopurile. recomand folie pe ele... sau chiar alte stopuri bafta
__________________

dRR-XWX is offline   Reply With Quote
Old 05-01-09, 18:58   #25
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: STOPURI INEGRITE??

eu la 2 zile m-am saturat de negreala si am frecat bine bine cu acetona surpriza.. au iesit cum erau inainte! frumoase si lucioase.. terminati-va cu prostia asta de spray ca nu e buna de nimic! ..

PS: as incerca folia de geamuri sa vad cum da pe stopuri
__________________

dolb is offline   Reply With Quote
Old 05-01-09, 20:25   #26
Bitz@

Stage 2
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 62
Default Re: STOPURI INEGRITE??

cred ca folia e cea mai buna solutie oricum multi masini arata ca dracu cu stopuri negre. si totusi mare smecherie nu faci. mai bine iti pui folie pe geamuri. daca ai, pune-ti ploape la faruri sau alte chestii... nu stopuri inegrite. a fost doar un sfat acum ramane la decizia ta.
Bitz@ is offline   Reply With Quote
Old 05-01-09, 20:39   #27
dRR-XWX

Stage 5
 
dRR-XWX's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DAEWOO]
[FORD]
[2 Roti]
[Opel]
Default Re: STOPURI INEGRITE??

Quote:
Originally Posted by dolb View Post
eu la 2 zile m-am saturat de negreala si am frecat bine bine cu acetona surpriza.. au iesit cum erau inainte! frumoase si lucioase.. terminati-va cu prostia asta de spray ca nu e buna de nimic! ..

PS: as incerca folia de geamuri sa vad cum da pe stopuri
nu au ramas albe? nu a ars plasticul ? ca si eu vreau sa dau vopseaua jos
dRR-XWX is offline   Reply With Quote
Old 05-01-09, 20:47   #28
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: STOPURI INEGRITE??

nu... s-au intors la culoarea initiala , plasticul nu este ars.. dar parca da un mic semn de matuire pentru ca la un moment dat am frecat cu peria de sarma din greseala..
dolb is offline   Reply With Quote
Old 05-01-09, 20:59   #29
frozzen
BMW Driver

Stage 5
 
frozzen's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 409
Default Re: STOPURI INEGRITE??

cu sprayu de vopsea e mai dificil (mai sare la spalat,ba nu iese uniform) ...din cate stiu exista folie speciala pt triple.care de bine de rau nu iti convine o dai jos imediat. daca zice garda ceva iar o dai jos repede! in privinta sprayului cam greu sa il dai jos fara sa maltratezi umpic triplele.

PS: am observat pe www.decalfx.com (sper ca nu am facut rau ca am lasat situ) au folie speciala pt faruri/triple taiate special pt anumite tipuri de masina.
__________________
frozzen is offline   Reply With Quote
Old 05-01-09, 22:34   #30
spgbuc
Renault Driver

Stage 5
 
spgbuc's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 571
Member of:
[RENAULT]
[Echipa de sprijin]
Question Re: STOPURI INEGRITE??

unde se gaseste folie pentru faruri /stopuri ?
spgbuc is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -