Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > SKODA > Masina mea Skoda

Reply
 
Thread Tools
Old 11-02-08, 15:56   #76
naka66vio

Stage 5
 
naka66vio's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,571
Member of:
[SKODA]
Default Re: My Skoda Octavia 2 VRS

Quote:
Originally Posted by Avionu View Post
Nu obisnuiesc sa ma bag in discutiile altora dar am si eu o intrebare pt Dl Roby. Cu ce se ocupa acel "meserias" care ti-a spus tie acele valori f ciudate si in care tu ai o incredere copilareasca? Si inca ceva....cand oi ajunge sa treci prin 6 ani de facultate atunci sa fii sarcastic la adresa unui stomatolog.....si ca sa nu se mai ia nimeni dupa prostiile tale....confirm si eu spusele lui Yoda. E IMPOSIBIL CA O TURBINA STOCK DE PE ORICE MOTOR PE BENZINA, CIPUIT SAU NU SA FACA PRESIUNE CONSTANTA DE 2.2 PRESIUNELE DE CARE VB TU CU ATATA INVERSUNARE SUNT VALABILE PT DIESEL (SI ACELA CIPUIT SI CU MODIFICARI LA TURBO). Ca sa-ti faci o idee 1.8 turbo benzina la o presiune constanta de 2.0 scoate undeva la 500 cp.
si asta cu o turbina din seria gt nu cu ko3s
naka66vio is offline   Reply With Quote
Old 11-02-08, 16:46   #77
yoda
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
yoda's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 805
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
[SUBARU]
Default Re: My Skoda Octavia 2 VRS

Quote:
Originally Posted by Avionu View Post
Nu obisnuiesc sa ma bag in discutiile altora dar am si eu o intrebare pt Dl Roby. Cu ce se ocupa acel "meserias" care ti-a spus tie acele valori f ciudate si in care tu ai o incredere copilareasca? Si inca ceva....cand oi ajunge sa treci prin 6 ani de facultate atunci sa fii sarcastic la adresa unui stomatolog.....si ca sa nu se mai ia nimeni dupa prostiile tale....confirm si eu spusele lui Yoda. E IMPOSIBIL CA O TURBINA STOCK DE PE ORICE MOTOR PE BENZINA, CIPUIT SAU NU SA FACA PRESIUNE CONSTANTA DE 2.2 PRESIUNELE DE CARE VB TU CU ATATA INVERSUNARE SUNT VALABILE PT DIESEL (SI ACELA CIPUIT SI CU MODIFICARI LA TURBO). Ca sa-ti faci o idee 1.8 turbo benzina la o presiune constanta de 2.0 scoate undeva la 500 cp.
multumesc pentru cuvinte si completare!se pare ca dl Roby a mai primit o lectie!iar despre cat este de sarcastic...as mai putea completa inca 6 ani dupa cei de facultate, respectiv, stagiatura si vreo 2 specializari...asta ca sa fiu in ton cu datul mare de aici de pe forum !
__________________
"Do, or do not. There is no try."
yoda is offline   Reply With Quote
Old 20-02-08, 01:57   #78
alfredo3ge

Stage 4
 
alfredo3ge's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 264
Default Re: My Skoda Octavia 2 VRS

Azi am platit avansul pentru acest Quad Suzuky ( din cauza ca nu este pe stoc trebuie sa astept 15 zile lucratoare ca sa mi-l aduca ).Are 36.4 cp si o greutate de 168 kg. Este model 2008 este negru la fel ca masina si sper sa va placa.
Attached Images
File Type: bmp fd.bmp (714.5 KB, 130 views)
alfredo3ge is offline   Reply With Quote
Old 25-02-08, 09:00   #79
radutzu

Stage 5
 
radutzu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 399
Member of:
[SKODA]
Default Re: My Skoda Octavia 2 VRS

eu chiar nu inteleg de ce va mai bateti capul! nu vedeti ca omu nu intelege? bre, asta cu 10.000 de bari in turbina, de ce nu iei tu un laptop si fa-ti un log ca sa vezi si tu in ce parametri iti functioneaza masina? si atunci ai sa te convingi
radutzu is offline   Reply With Quote
Old 06-03-08, 19:00   #80
alfredo3ge

Stage 4
 
alfredo3ge's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 264
Default Re: My Skoda Octavia 2 VRS

astazi mi-am montat pe masina urmatoarele piese : discuri fata marca TAROX , placute frana fata marca FERODO RACING , filtru aer marca GREEN , supapa marca FORGE , regulator debit marca FORGE , tija schimbator ( quick shifter ) marca FORGE , evacuare cat-back marca MILLTEK . am mai cumparat ( am platit avansul ) pentru urmatoarele : kit bucsi fata si tampon marca POWERFLEX , downpipe marca MILLTEK ( mi sa spus ca ajung in 2 saptamani ) . pe data de 14 .03. 2008 imi ajunge si suspensia BILSTEIN B16 PSS9 . dupa ce imi vin si piesele acestea urmeaza sa imi cumpar intercooler marca FORGE , discuri spate ( daca gasesc ) , placute frana , chip ... o sa urmeze niste poze cu masina.
alfredo3ge is offline   Reply With Quote
Old 06-03-08, 19:48   #81
naka66vio

Stage 5
 
naka66vio's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,571
Member of:
[SKODA]
Default Re: My Skoda Octavia 2 VRS

bravo cum ti se pare cu short shifter?
naka66vio is offline   Reply With Quote
Old 06-03-08, 21:31   #82
alfredo3ge

Stage 4
 
alfredo3ge's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 264
Default Re: My Skoda Octavia 2 VRS

super bine ( mie unul imi place foarte mult ), mi se pare o mare schimbare fata de cum era stock. as vrea sa te intreb daca tu ti-ai pus si supapa marca FORGE si regulator debit marca FORGE , te intreb deoarece am vazut un filmulet si se auzea bine , in schimb la mine nu se aude ca la tine si nu stiu de ce ( se aude mult mai incet ).
alfredo3ge is offline   Reply With Quote
Old 06-03-08, 21:36   #83
naka66vio

Stage 5
 
naka66vio's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,571
Member of:
[SKODA]
Default Re: My Skoda Octavia 2 VRS

scuzama ca nu ma pricep f bine nu stiu ce e ala regulator de debit.eu am pus doar bov forge si divert valve tot forge
naka66vio is offline   Reply With Quote
Old 06-03-08, 22:52   #84
alfredo3ge

Stage 4
 
alfredo3ge's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 264
Default Re: My Skoda Octavia 2 VRS

eu am pus pe masina astea 2 , as vrea sa imi spui daca si tu ai la fel?
Attached Images
File Type: bmp bov2.bmp (516.8 KB, 150 views)
File Type: bmp bov 3.bmp (516.8 KB, 72 views)
alfredo3ge is offline   Reply With Quote
Old 07-03-08, 09:25   #85
naka66vio

Stage 5
 
naka66vio's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,571
Member of:
[SKODA]
Default Re: My Skoda Octavia 2 VRS

pai este exact ceea ce am si eu.unde ai montat si cat tia luat?
naka66vio is offline   Reply With Quote
Old 07-03-08, 12:30   #86
alfredo3ge

Stage 4
 
alfredo3ge's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 264
Default Re: My Skoda Octavia 2 VRS

le-am montat la un service in bucuresti ( nu stiu cum se numeste ) .eu am dat ptr tot ce mi-a montat 470 ron. ma gandesc ca o fi stricat cel care face zgomot , merci ca m-ai ajutat , acum ramane sa vad ce fac ( o rezolv eu cumva ).
alfredo3ge is offline   Reply With Quote
Old 08-03-08, 09:25   #87
naka66vio

Stage 5
 
naka66vio's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,571
Member of:
[SKODA]
Default Re: My Skoda Octavia 2 VRS

daca vrei iti pot da nr de tel al celui care mi la montat mie sa se uite poate loi avea montat prost.mie mia luat doar 500 de mi pt montajul ambelor si e tot din buc
__________________
REVO ST3,APR RSC exhaust,ITG intake,Sachs Perfomance Clutch with SMF,QUAIFFE lsd,update breather kit,FORGE dv&bov,NEUSPEED dog bone,NEUSPEED rear sway bar link,H&R sway bars,EIBACH pro kit springs,BILSTEIN B8 shock absorber,VDO TURBO boost gauge,OZ ULTRALLEGERA 18"rims with MICHELIN PS2,AUTOTECH HPFP,S3 brakes pads DS2500,S3 intercooler,FORGE twincooler,IE rods,KO4 turbo,S3 injectors,S3 camshafts,RS4 FPR VALVE,Wot box,Boost controler,MOTUL fluids,CARBON LOOK.etc
naka66vio is offline   Reply With Quote
Old 08-03-08, 14:48   #88
alfredo3ge

Stage 4
 
alfredo3ge's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 264
Default Re: My Skoda Octavia 2 VRS

daca ai putea sa imi dai nr. de tel ar fi perfect .am vazut filmari cu masina ta si imi place foarte mult cum trage ( tu stii cel mai bine cum merge masina ta si nu trebuie sa dai explicatii la nimeni ).
alfredo3ge is offline   Reply With Quote
Old 08-03-08, 16:20   #89
alfredo3ge

Stage 4
 
alfredo3ge's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 264
Default Re: My Skoda Octavia 2 VRS

merci mult ptr. nr. de tel. .iti raman dator .
alfredo3ge is offline   Reply With Quote
Old 05-04-08, 02:38   #90
bulldog_cox

Stage 5
 
bulldog_cox's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,389
Member of:
[AUDI]
Default Re: My Skoda Octavia 2 VRS

frumoasa masinutza, sa ai parte de ea, asteptam si noi un filmulet sa auzim bov-ul
bulldog_cox is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -