Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > GPS - Navigatie - Multimedia - Comunicatii - Auto Gadgets

Reply
 
Thread Tools
Old 04-12-11, 22:17   #1
karlos83

Stage 4
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 233
Unhappy Display dvd Clarion MAX668

Buna seara
Am un dvd clarion max 668 care am reusit din nefericire sa i sparg displayul mai precius cand il montam in bord mi a fugit un deget si s a infit in ecran. Displayul merge in contiunare dar nu mai merge touch screen ul .ecranul nu este spart , la atingere este tot fin adica nu se simte spartura , dar arata ca un ecran spart si cred ca s a dus doar folia de touch.
Ma poate ajuta cineva cu niste informatii de unde as putea sa cumpar aceea folie sau sa o schimb
Multumesc
karlos83 is offline   Reply With Quote
Old 06-12-11, 04:46   #2
klausi
Nissan Driver

Stage 2
 
klausi's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 47
Member of:
[Nissan]
Default Re: Display dvd Clarion MAX668

Pune o poza cu el.
Touchscreenul nu e o folie ci o sticla subtire care poate crapa.
klausi is offline   Reply With Quote
Old 28-01-12, 19:36   #3
roby197622

Stock
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 1
Default Re: Display dvd Clarion MAX668

la fel am patit si eu .am spart display-ul si nu mai functioneaza tuch-ul.este cineva care repara(inlocuieste).ma gasiti pe email la aceasi adresa ca si aici sau la telf 0727640600.multumesc anticipat.ps:iata si o poza daca este necesara. Click image for larger version

Name:	display spart.jpg
Views:	77
Size:	3.38 MB
ID:	2309755
roby197622 is offline   Reply With Quote
Old 31-01-12, 21:14   #4
julaikos
Oltcit Driver

Stage 5
 
julaikos's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 6,455
Member of:
[Oltcit]
[4Rally]
Default Re: Display dvd Clarion MAX668

Touchscreenul este o sticla si o folie ,lipite de asa natura incat exista un mic spatiu intre ele,si au o depunere rezistiva(atat folia cat si sticla) ,uneori desi se sparge sticla touchul inca functioneaza,alteori nu.
Eu am un dvdplayer stricat dar nu stiu daca se potriveste...ar trebui desfacut si vazut cate fire are in primul rand,si unde este pozitionata banda cu fire,caci cam asta are importanta majora,in rest se cam potrivesc unele cu altele...
E valabil si pentru roby...
Touchuri se gasesc undeva la 100-150 de lei prin anglia pe ebay,iar inlocuitul nu e asa complicat
__________________
Julaikos customs

Turbos make torque and torque makes fun!
julaikos is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -