Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > GPS - Navigatie - Multimedia - Comunicatii - Auto Gadgets

Reply
 
Thread Tools
Old 09-05-06, 16:27   #1
MaTzA
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
MaTzA's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,596
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Fiat]
Wink P.C. Pe masina

ia sa vedem cine stie sa puna un pc pe o masina...k eu nu am nici cea mai mica idee...la electronica ma pricep...dar vreau sa stiu la ce v-ati gandit si voi
__________________
unde se poarta stickerul
Bord cu leduri

GRABA stirca TREABA !!!
MaTzA is offline   Reply With Quote
Old 09-05-06, 16:31   #2
Trickz

Stage 5
 
Trickz's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,724
Member of:
[Moderators]
[Virtual Tuning]
[RENAULT]
Default Re: P.C. Pe masina

exista un magazin care face deastea. cu monitoru lor,touchscreen,etc.daca te intereseaza,itzi zic despre ce mag e vorba..(nu zic acu ca nujh daca am voie sa fac reclama)
__________________
Retro? Yes plx.
Trickz is offline   Reply With Quote
Old 09-05-06, 16:41   #3
MaTzA
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
MaTzA's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,596
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Fiat]
Default Re: P.C. Pe masina

da...e si asta o solutie dar vreau sa vad solutii cu bani putini(nu vreau sa par zgarcit ) sau ce le trece unora prin minte.. intelegi vreau solutii practice...(off...iar vb aiurea...dar nush cum sa ma exprim, sper sa ma intelegeti voi) oricum ms pt pont
MaTzA is offline   Reply With Quote
Old 12-05-06, 20:19   #4
Vyk

Stage 5
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 631
Member of:
[FOTO]
Default Re: P.C. Pe masina

Quote:
Originally Posted by MaTzA
ia sa vedem cine stie sa puna un pc pe o masina...k eu nu am nici cea mai mica idee...la electronica ma pricep...dar vreau sa stiu la ce v-ati gandit si voi
Acum vreun an am citit despre asa ceva pe www.tomshardware.com ... un articol interesant, acoperind mai multe aspecte. Cauta si tu in arhive, poate il mai gasesti. Ca PC se utiliza un Apple mini parca (cu avantajul ca incape in locul unui headunit). Oricum poti folosi ca PC si ceva mai "IBM compatible" cu Win si mic (gen XPC). O sa ai nevoie de convertor de tensiune..asta e clar...
__________________
Enjoying: EOS 7D Mark II & 16-32 F4 IS (L).
Vyk is offline   Reply With Quote
Old 14-05-06, 18:25   #5
MaTzA
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
MaTzA's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,596
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Fiat]
Default Re: P.C. Pe masina

o sa ma uit tnx
MaTzA is offline   Reply With Quote
Old 18-05-06, 18:57   #6
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: P.C. Pe masina

Sau cauta un panasonic CF37 &. Eu l-am vandut cu vreo 2luni in urma dar se mai pot gasi,si....cauta review,vei vedea de ce sunt in stare. Bine,asta daca n-ai nevoie sa faci conversii dvd/divx sau alte munci cu el,ci vrei doar(cum mi se pare mie normal), vizionare filme,redare muzica,soft diagnoza,eventual TV cu un tuner PCMCIA.Poate ar fi misto unul cu grafica mai buna,dar te scoate rau din papuci unul de calas aluia care sa stie si jocuri noi.
Eu am dat CF-37 cu 380euro, era un pentium 3m la 400mhz(doar) ,cu 256MB,Carcasa aliaj titan(cica),splash-proof, shock-proof si touchscreen,dar in afara de jocuri 3D,rezolva orice problema fara a se-mpletici.
Am si acum ceva cu touchscreen,mult mai perf.,dar e peste 1000e si nu merita (daca esti econom) sa-l iei pt masina.
Succes
__________________
...
un cumul de idei si de concepte, menite sa ne confere identitate, inglobate intr-un pachet avand capacitatea de a le perpetua...
*Ma destind jongland cu propriile-mi ganduri in vasta cultura de amintiri trecute si viitoare*
Gold_Fm - purest form of entertainment music; Romānia Muzical - only music.
lascarica is offline   Reply With Quote
Old 22-04-07, 23:47   #7
mugurg

Stage 5
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 321
Default Re: P.C. Pe masina

Eu am cumparat un Toshiba Satelitte cu ecranul deja spart. Deci ieftin rau ca nu se gasesc ecrane de satellite modelul ala :
... Restul e usor de ghicit..Touchscreen de 8.4" si multa munca

P.S. Salutare lascarica
mugurg is offline   Reply With Quote
Old 23-04-07, 01:26   #8
dexterash

Stage 2
 
dexterash's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 55
Default Re: P.C. Pe masina

este deja un post inceput pe tema asta...poti cere ajutor acolo daca vrei, voi raspunde cu cea mai mare placere
dexterash is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -