Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 12-01-08, 19:52   #1
xGeorge

Stage 5
 
xGeorge's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 333
Default Intrebare

Sal , astazi circulam regulamentar zic eu , trec la un semafor pe culoarea rosie , si dupa dau semnal si opresc pe partea dreapta dupa 2 minute vine o masina de politie , si imi cer actele la control , le dau linistit dupa care imi zic , ca ati vaz ce ati facut mai devreme , ati trecut pe culoarea rosie a semaforului ...cand eu stiu sigur ca am trecut pe culoarea verde ..in fine ma cert cu el ...dupa care incepe sa completeze procesul verbal , imi da 4 puncte de amenda , si imi suspenda permisu pe 30 de zile ...io m`am uitat acu pe procesu verbal si nu scrie decat punctele de amenda si ca am trecut pe rosu ...dar nu a bifat ca mi`a fost suspendat permisu , si nici pe ce perioada ...decat pe dovada scrie ca mi`a fost supendat permisu ,daca depun contestatie , credeti ca am vreo sansa ..si cum se procedeaza .
__________________

[img]
xGeorge is offline   Reply With Quote
Old 17-01-08, 19:38   #2
Pilif

Stage 4
 
Pilif's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 275
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Intrebare

depune contestatie mai ia cu tine vreo 2 prieteni la tribunal care sa zica la fel ca tine si poti sa castigi linistit in caz ca nu are polistul poza cu tine.....da o sa durezele vreo 2 luni treaba asta cu tribunalul...
__________________
Pilif is offline   Reply With Quote
Old 22-01-08, 00:11   #3
mike20
Seat Driver

Stage 5
 
mike20's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,096
Member of:
[SEAT]
Default Re: Intrebare

iti expira suspendare pana se solutioneaza problema
mike20 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -