Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 29-08-07, 19:01   #1
Angel 5

Stage 5
 
Angel 5's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 878
Member of:
[Old School Cars]
[Echipa de sprijin]
Default Omologare/modificare talon?

Am o intrebare care ma cam macina. Daca am o masina cu 4 locuri dar cu doua usi si din motive obiective vreau sa renunt la locurile din spate (spatiul ala devine altceva, orice) trebuie sa imi schimb talonul sau sa omologhez modificarile? Tin sa mentionez ca structura masinii nu o sa fie afectata

Thx!
__________________

Driving the Trabant like it's supposed to be driven!
Angel 5 is offline   Reply With Quote
Old 30-08-07, 09:09   #2
geo_34
VW Driver

Stage 3
 
geo_34's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 147
Member of:
[VW]
Default Re: Omologare/modificare talon?

nu trebuie sa omologhezi nimic atata timp cat tu doar scoti bancheta si nu modifici strucutra
geo_34 is offline   Reply With Quote
Old 30-08-07, 09:24   #3
200SX
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
200SX's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 5,015
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Omologare/modificare talon?

www.rarom.ro
cel mai bine le dai lor un mail/scrisoare (poti sa si suni dar din vorbe daca suni de 2 ori nu-ti zic acelasi lucru)
200SX is offline   Reply With Quote
Old 30-08-07, 09:55   #4
geo_34
VW Driver

Stage 3
 
geo_34's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 147
Member of:
[VW]
Default Re: Omologare/modificare talon?

tu crezi ca de fiecaqre data cand scotibancheta trebuie omologare masina este prevazuta cu acest sistem tocmai ptr ca nicaieri nu iti cere omlogare sa circuli cu sau fara.ii trebuie omogare dc face transport marfa pe firma.sunt in domeniu
__________________
VW Golf 2 GTI(produs energizant cu un continut ridicat de adrenalina).
A se administra in cazul dependentei grave de birou.
geo_34 is offline   Reply With Quote
Old 30-08-07, 11:16   #5
Angel 5

Stage 5
 
Angel 5's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 878
Member of:
[Old School Cars]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Omologare/modificare talon?

Quote:
Originally Posted by 200SX View Post
www.rarom.ro
cel mai bine le dai lor un mail/scrisoare (poti sa si suni dar din vorbe daca suni de 2 ori nu-ti zic acelasi lucru)
Le-am mai dat eu odata mail in legatura cu alta problema si mi-au raspuns dupa 3 saptamani, iar la telefon vad ca nu raspund, mai incerc...

Quote:
Originally Posted by geo_34 View Post
tu crezi ca de fiecaqre data cand scotibancheta trebuie omologare masina este prevazuta cu acest sistem tocmai ptr ca nicaieri nu iti cere omlogare sa circuli cu sau fara.ii trebuie omogare dc face transport marfa pe firma.sunt in domeniu
Ma refeream sa o scot definitiv, spatiul acela sa devina altceva, dar nu locuri de stat in masina
Angel 5 is offline   Reply With Quote
Old 30-08-07, 12:00   #6
alexalfa

Stage 5
 
alexalfa's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 346
Default Re: Omologare/modificare talon?

Salut ! Nu trebuie sa modifici nimic in acte atat timp cat tu nu operezi asupra structurii masinii. Este optiunea ta sa pastrezi mai putine locuri in masina. Altfel statea treaba daca doreai sa le inmultesti. In principiu poti sa pastrezi doar scaunul de la sofer. Si inca ceva : nu le mai scrie celor de la RAR in legatura cu asta ca risti sa le dai idei. Daca masina careia vrei sa-i reduci locurile este un Traby te felicit pentru intentie. Excelent. Castigi spatiu.
alexalfa is offline   Reply With Quote
Old 30-08-07, 12:51   #7
Angel 5

Stage 5
 
Angel 5's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 878
Member of:
[Old School Cars]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Omologare/modificare talon?

Quote:
Originally Posted by alexalfa View Post
Salut ! Nu trebuie sa modifici nimic in acte atat timp cat tu nu operezi asupra structurii masinii. Este optiunea ta sa pastrezi mai putine locuri in masina. Altfel statea treaba daca doreai sa le inmultesti. In principiu poti sa pastrezi doar scaunul de la sofer. Si inca ceva : nu le mai scrie celor de la RAR in legatura cu asta ca risti sa le dai idei. Daca masina careia vrei sa-i reduci locurile este un Traby te felicit pentru intentie. Excelent. Castigi spatiu.
Multumesc! Ma mir ca mai sunt si oameni care apreciaza ce fac altii, chiar daca masina este un Traby .
Angel 5 is offline   Reply With Quote
Old 14-01-08, 17:54   #8
aleyx_oltcit
Fiat Driver

Stage 5
 
aleyx_oltcit's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 785
Member of:
[Fiat]
Default Re: Omologare/modificare talon?

da is frumoase trabantele :b ..eu as baga bani intrunu...las face gen still racing..
aleyx_oltcit is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -