Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 13-02-13, 20:34   #1
hexis86

Stage 2
 
Join Date: Feb 2013
Posts: 39
Default Sfat Antecontract

Salutari tuturor!
Problema este urmatoarea: m-am inteles cu o persoana asupra pretului unei masini (nu conteaza masina), pretul fiind 5700 euro.
Masina are un plastic de la bara fata rupt, un carlig de jeep care a dat cu spatele in parcare a facut o gaura in el, precum si putin bara indoita jos (plus vopseaua putin sarita), la acestea se adauga doua urme de lovire (urme de pumn, a fost omul nervos) deaupra usii spate unde tabla este infundata, vopseasua nesarita.
Omul are casco, dar ca sa o faca mi-a cerut un avans de 3000 euro, ca sa fie convins ca iau masina si nu o repara degeaba sa zica altcineva de ce a schimbat bara (accident, etc,etc), bineinteles cu precontract, clauze etc.
Eu i-am oferit 500 euro ca un angajament (zic eu destul de serios ca iau masina) pentru ca 3000 mi se pare exagerat si a refuzat.
Ca el vrea sa dea avans pentru leasing la un van, pentru ca nu poate sa stea fara masina (are o firma de amenajari interioare.)
Ce ma sfatuiti?
Va multumesc.
hexis86 is offline   Reply With Quote
Old 13-02-13, 20:45   #2
cangri
Opel Driver

Stage 5
 
cangri's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 2,886
Member of:
[Opel]
Default Re: Sfat Antecontract

Daca chiar i-ti place masina si omul pare serios .Fa un antecontract serios a notar.
Daca nu, nu mai fa.
cangri is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -