Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 01-02-13, 22:39   #1
Deusache_073

Stage 1
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 14
Default Semafor camera foto? Trecut pe rosu?

Salut, tocmai ce am trecut pe la gradina Botanica, era ora ~ 23, aveam cam 50-60 si ajungand in intersectie s-a schimbat in galben, am accelerat, am trecut (posibil sa se fi facut rosu, nu sunt sigur, tind sa cred ca da) si am vazut in flash din partea semaforului. Nu sunt deloc sigur ca a fost de la semafor, posibil sa fi fost un flash de la o masina din fata sau altceva, totul a fost rapid.
Problema e ca eu tocmai mi-am schimbat domiciliul, iar buletinul urmeaza sa mi-l schimb zilele astea, deci daca cumva primesc ceva, o sa vina la apartamentul vechi. Sper ca noii locatari sa fie amabili sa dea un telefon in cazul in care vine ceva in posta..

Voi ce stiti? Exista semafoare din astea pe la noi? Fac poze daca te vad ca urmeaza sa treci pe rosu? Din ce stiu asta inseamna suspendarea permisului timp de 30 de zile, nu?
Multumesc.

PS: Nu "sar" semaforu mai niciodata, in cazul asta fiind si umed pe jos am considerat ca nu e cazu sa franez brusc. De asemenea nu a fost o trecere nesimtita, chiar e posibil sa fi trecut pe galben.
Deusache_073 is offline   Reply With Quote
Old 01-02-13, 23:02   #2
julaikos
Oltcit Driver

Stage 5
 
julaikos's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 6,455
Member of:
[Oltcit]
[4Rally]
Default Re: Semafor camera foto? Trecut pe rosu?

Si daca ar fi la noi asemenea camere,n-ar fi instalate la nivelul semaforului ci undeva putin mai sus,un autobuz de exemplu blocheaza vizibilitatea camerei,sau poate si o dubita sau chiar un microbuz
Eu zic sa nu-ti faci griji,inca.
Daca erai prin state,sau prin tari mai la vest era altceva...
__________________
Julaikos customs

Turbos make torque and torque makes fun!
julaikos is offline   Reply With Quote
Old 01-02-13, 23:05   #3
Deusache_073

Stage 1
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 14
Default Re: Semafor camera foto? Trecut pe rosu?

Aveti prieteni politisti la rutiera? Poate intrebati...
Deusache_073 is offline   Reply With Quote
Old 11-06-13, 01:41   #4
cica

Stock
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 1
Default Re: Semafor camera foto? Trecut pe rosu?

tocmai asta am patit si eu la unirii, ai aflat ceva? sa ma duc sa predau permisul?
cica is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -