Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 27-12-11, 12:47   #1
mihayruncanu

Stage 5
 
mihayruncanu's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 609
Arrow Inmatriculare pe comuna ?

Buna am si eu o nelamurire .....in primul rand mi-a trecut prin cap sa imi cumpar o masina pentru gospodarie ex ARO si am nevoie sa circul cu ea pe coclauri si prin sat ,mi-a pe la ureche ca se poate inscrie la primarie si ma-m documentat putin pe internet se ca se poate face asa ceva doar cu o fisa de la rar in care trebuie sa indeplinesti cateva conditii , masina sa fie Pick-up sa aiba o anumita garda si sa nu depaseasca 50Km/h , a mai facut cineva asa ceva care sunt conditiile ce trebuie sa indeplinesc ?
Multumesc Frumos
__________________

Masina ta s-a nascut o copie, fa-o sa moara unica!
mihayruncanu is offline   Reply With Quote
Old 04-01-12, 07:29   #2
cristi_timidu

Stage 5
 
cristi_timidu's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 494
Member of:
[Competitor CNCA]
[DACIA]
Default Re: Inmatriculare pe comuna ?

toate informatiile necesare le poti afla de la respectiva primarie
cristi_timidu is offline   Reply With Quote
Old 14-01-12, 13:16   #3
FkR

Stage 3
 
FkR's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 85
Default Re: Inmatriculare pe comuna ?

se poate inmatricula pe comuna. cel mai bine mergi la primarie si ceri detalii de exemplu la mine in comuna sunt aro, tractoare,scutere care sunt de 125cmc,numai trebuie sa ii cunosti un pic si pe cei din primarie si se poate rezolva.
FkR is offline   Reply With Quote
Old 20-02-12, 11:02   #4
costzik

Stage 2
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 47
Default Re: Inmatriculare pe comuna ?

Se poate, nu se inmatriculeaza ci se inregistreaza pe comuna de care apartii. Vei avea placute din acelea galbene ca la scutere de ex. si nu vei putea circula cu ea decat pe raza comunei respective .
costzik is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -