Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 01-07-09, 14:56   #16
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Motiv gresit , proces verbal gresit .

Nu conteaza daca ai semnat sau nu... procesul verbal trebuie completat in totalitate si fara greseala. Orice greseala duce la anularea procesului verbal.
Te duci frumos la judecatoria sectorului respectiv, unde ai luat amenda, si te interesezi acolo de ce ai nevoie pt contestatie, dar nu mai tarziu de 30 zile (parca). Faci contestatie pe motivul completarii gresite a datelor: adresa ta, adresa unde s-a constat fapta etc... ce mai e gresit pe acolo, nu te legi de faptul ca era filtru pt X motiv, sau ca ei nu aveau dreptul sa hotarasca "dupa ureche" nivelul decibelilor. Si daca dai o petrecere acasa si se face reclamatie, sectoristii nu au decibelmetru si totusi dau amenda pt "disturbarea linistii si ordinii publice"... in cazul de fata, s-au sesizat "din oficiu".
Legat de judecatorie... nu e mare lucru, problema e ca o sa pierzi 2-3 zile... alergat dupa acte si depus, plus cele 1-2 infatisari.
__________________
"Stiu ca sunt prost...dar cand ma uit in jurul meu, ma simt mult mai bine" (Ion Creanga)
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 14-01-10, 00:30   #17
aleyx_oltcit
Fiat Driver

Stage 5
 
aleyx_oltcit's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 785
Member of:
[Fiat]
Default Re: Motiv gresit , proces verbal gresit .

cand se intocmeste procesul te intreaba daca ai alte mentiuni...pe mine nu ma intrebat si mi-a scris el...ca am oprit in prima faza si dupa aia am trecut pe rosu...recunosc ca am fortat dar se poate face contestatie? ca mia scris el si nu ma intrebat..am avut martor cu mn care ar putea declara acest lucru...recunosc ca am gresit dar sunt la a2-a abatere si mi se anuleaza permisul,el era singur eu cu cnv .pls un raspuns

Last edited by aleyx_oltcit; 14-01-10 at 00:38.
aleyx_oltcit is offline   Reply With Quote
Old 01-02-10, 17:20   #18
TunerInProgres

Stage 5
 
TunerInProgres's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 914
Member of:
[Opel]
[VW]
Default Re: Motiv gresit , proces verbal gresit .

Quote:
Originally Posted by aleyx_oltcit View Post
cand se intocmeste procesul te intreaba daca ai alte mentiuni...pe mine nu ma intrebat si mi-a scris el...ca am oprit in prima faza si dupa aia am trecut pe rosu...recunosc ca am fortat dar se poate face contestatie? ca mia scris el si nu ma intrebat..am avut martor cu mn care ar putea declara acest lucru...recunosc ca am gresit dar sunt la a2-a abatere si mi se anuleaza permisul,el era singur eu cu cnv .pls un raspuns
nu cred ca ai putea rezolva ceva doar daca e credibil martorul si il poti aude in instanta ca nu si-a facut treaba cum trebuie...
TunerInProgres is offline   Reply With Quote
Old 01-02-10, 23:48   #19
Ovi407
VW Driver

Stage 5
 
Ovi407's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,749
Member of:
[VW]
[RENAULT]
[PEUGEOT]
Default Re: Motiv gresit , proces verbal gresit .

ce ai rezolvat pana la urma? din cate stiu eu curcanii trebuie sa fie cate 2, caci daca e singur e cuvantul tau impotriva cuvantului lui asa ca ai toate sansele mai ales daca tu ai avut martor. bafta!
Ovi407 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -