Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Colt Legislativ

Reply
 
Thread Tools
Old 24-05-09, 14:21   #16
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re: M-a prins fara asigurare

Nu ai cum sa faci contestatie .. sau poti incerca dar nu ai temei legal
1 la mana te-a prins cu 148 IN LOCALITATE

si

2 Aveai asigurara expirata
__________________
Nu sunati , ies eu din cand in cand

Psycho is offline   Reply With Quote
Old 24-05-09, 15:23   #17
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: M-a prins fara asigurare

Quote:
Originally Posted by nos2techno View Post
Tie ti-ar conveni frate sa intre unul in tine fara asigurare si sa te lase fara masina? Sa stai sa te judeci cu el ani buni de zile ca e el inconstient si nu are asigurare, nu?
Dau pariu ca daca nu-l prindea politia, si acum mergea fara asigurare...
Nu-mi convine man stai linistit doar ca asa a sunat ..oricum sunt patit.....nu tocmai cu asigurarea ....s-a bagat in mine ..mam dat peste cap si ala a fugit de la locul accidentului si am ramas cu paguba ca militzia romana nu a facut nimik pt prinderea infractoruluii
__________________
BMW E36 Darth Vader ------>>>>> https://forum.4tuning.ro/643-masina-m...-by-ricko.html

RIcKO is offline   Reply With Quote
Old 03-06-09, 10:24   #18
lupanu1

Stage 2
 
lupanu1's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 33
Default Re: M-a prins fara asigurare

Quote:
Originally Posted by RIcKO View Post
dar totusi nu ai un termen de a reinnoii asigurarea ....zicea baiatul ca expirase de 3 zile.....nu exista o marja de o saptamana sau ceva ca sa iti reinnoiesti asigurarea ...cel putin in spania asa era ..2 saptamani chiar daca te opreau te lasau in pace si itzi atrageau atentia ca trebuie sa faci asigurarea......in spania cei drept nu e ca la noi ..acolo se face prin telefon si dureaza pana ajunge hartia acasa..si poate deaia..oricum ...e vina ta ...146 km / h cu restrictie de 70 sau 50 ...e ceva ...si permisul ..pe cate luni ?
3 luni
lupanu1 is offline   Reply With Quote
Old 14-06-09, 13:48   #19
FLAME

Stage 5
 
FLAME's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 892
Member of:
[Hyundai]
Default Re: M-a prins fara asigurare

Quote:
Originally Posted by lupanu1 View Post
3 luni
+ examen pentru redobandirea permisului auto
FLAME is offline   Reply With Quote
Old 14-06-09, 14:05   #20
Angel 5

Stage 5
 
Angel 5's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 878
Member of:
[Old School Cars]
[Echipa de sprijin]
Default Re: M-a prins fara asigurare

Quote:
Originally Posted by RIcKO View Post
Cred ca nu esti in masura sa il judeci tu pe baiatul asta...sunt sigur ca de asta s-au ocupat organele abilitate........tu cati ani ai frate de ii zici la asta ca la 20 de ani merge cu 150? sa stii ca sunt unii care au inclinatie pt soferit chiar daca au 18 19 20 de ani ....daca baiatul asta o fi campion la Karting .....te face pe sosea de itzi stergi mucii .....spre deosebire de unele persoane care spun ca au permis de 20 de ani si se mandresc cu chestia asta dar de fapt au condus de 5 ori in aia 20 de ani ....duminica la iarba verde ......nu imi zice mie ca tu nu ai depasit niciodata viteza legala ca nu te cred ....sau nu ai incalcat nici o regula de circulatie ...in fine..omul asta a cerut putin ajutor nu a postat aici ca sa vi tu sa critici ...bafta
Tu ce ai? Unde l-am judecat eu pe initiatorul thread-ului? Am zis doar ca bine i-a facut! ATAT! Scrie in profil cati ani am, dar sunt sigur ca deja ai vazut asta!
Nu cred ca e cazul de persoane cu inclinatie pentru "soferit", iar daca e campion la karting si vrea sa faca curse sa stii ca exista circuite, nu strazile localitatilor! Bineinteles ca am depasit viteza, dar niciodata in localitate si niciodata fara asigurare. Cand nu aveam asigurare nici nu miscam masina din parcare!
Ce ajutor a cerut? Sa faca contestatie? La ce? Hai, vezi mai intai pe ce ton raspunzi si dupa apuca-te de dat sfaturi!
__________________

Driving the Trabant like it's supposed to be driven!
Angel 5 is offline   Reply With Quote
Old 14-06-09, 15:46   #21
KAY_

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,029
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Style in Motion]
Default Re: M-a prins fara asigurare

ar fi de scuzat (intre noi ) faptu ca a uitat de expirarea asigurarii si nu a mers intentionat fara asigurare .
KAY_ is offline   Reply With Quote
Old 16-06-09, 01:23   #22
Ford_V6

Stage 5
 
Ford_V6's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 2,103
Member of:
[MERCEDES]
[FORD]
Default Re: M-a prins fara asigurare

cand mergi fara asigurare, cu numere expirate, baut, cu masina furata sau mai stiu eu ce bube in cap ... nu mergi cu 150 la ora prin oras ... daca faci asa si ti-o furi se cheama impozit pe prostie ...
__________________
punktsidelacapat.ro
Ford_V6 is offline   Reply With Quote
Old 27-09-09, 09:23   #23
b-power

Stage 4
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 298
Member of:
[Opel]
Default Re: M-a prins fara asigurare

Care e pedeapsa pentru mers fara asigurare auto? Ba am auzit ca dosar penal, ba amenda de vreo 1000 ron, si chiar sunt curios care e varianta corecta! Eu bat spre dosar penal
b-power is offline   Reply With Quote
Old 27-09-09, 11:33   #24
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: M-a prins fara asigurare

eu stiu ca e amenda daca te opreste la control si e dosar daca faci accident si nu ai asigurare
RIcKO is offline   Reply With Quote
Old 28-09-09, 20:10   #25
Ford_V6

Stage 5
 
Ford_V6's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 2,103
Member of:
[MERCEDES]
[FORD]
Default Re: M-a prins fara asigurare

12 milioane amenda daca nu ai la control si daca lovesti si nu ai, te da pagubitul in judecata sa-si recupereze paguba ... daca nu ai venituri dovedibile pagubitul o suge ...

Nu mai aruncati cu dosare penale si ***uri d'astea ... dosaru penal e greu si nu se face asa oricum
Ford_V6 is offline   Reply With Quote
Old 28-09-09, 22:36   #26
KAY_

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,029
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Style in Motion]
Default Re: M-a prins fara asigurare

depinde si cine te da in judecata .daca e pagubitu in persoana e mai bine, nu la multi le arde sa stea dupa tine cu procese etc...daca e cu casco aia se cam tin scai ani la rand ,dar cum spunea Ford V6 daca dovedesti ca nu ai venituri nu prea au ce sa ti faca .
KAY_ is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -