Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 15-09-08, 22:17   #1
criss_cars
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
criss_cars's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 892
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[FORD]
[Echipa de sprijin]
Default Fiat Coupe

Vreau sa stiu ce pareri aveti de Fiat Coupe. Nu ma intereseaza alternative alta masina nimic strcit legat de masina asta. Rog posesorii de Fiat in special despre fiabilitate consum tot ce stiti va rog sa imi spuneti.
criss_cars is offline   Reply With Quote
Old 15-09-08, 23:07   #2
Herbas

Stage 5
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 438
Member of:
[Fiat]
Default Re: Fiat Coupe

hmm.. e o masina foarte frumoasa, carosata de pininfarina dupa cum presupun ca sti deja. interiorul mi se pare superb, tinuta de drum demna de o sportiva, performante la fel.
cat despre motorizari, 1.8-2.0 amandoua si in variante turbo, putere intre 131 si 220 cp.
Am apucat sa merg doar in 1.8 16 v non-turbo, insa cu un raport power-to-weight de 110.17 cai/tona masina era foarte sprintena, facandu-se simtiti toti caii, iar sunetul motorului peste 5000 rpm fiind superb.
Detalii tehnice si despre intretinere nu stiu, probabil posesorii vor avea un cuvant de spus aici. Oricum... o masina extraordinara.
__________________
If you go fast you die fast
Herbas is offline   Reply With Quote
Old 16-09-08, 10:38   #3
criss_cars
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
criss_cars's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 892
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[FORD]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Fiat Coupe

Vreau o masina sport dar cand spun sport nu ma refer la masini sport precum Hyundai Coupe cu motor de 1.6 105cp mai putini decat are fratimio pe Megane. Masina asta chiar imi place cum arata dar nu prea stiu nimic despre ea si in plus vreau sa fac ceva frumos din ea nu va ramane stock mult timp.
criss_cars is offline   Reply With Quote
Old 16-09-08, 17:55   #4
Herbas

Stage 5
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 438
Member of:
[Fiat]
Default Re: Fiat Coupe

atunci mergi pe varianta 2.0 20v turbo 219cp, 310.0 Nm (229 ft·lb) (31.6 kgm)
@ 2500 rpm, 0-100 ~ 6.5s, Top speed 250 km/h (155 mph) , Power-to-weight 164.89 bhp/ton ....

Din cate am citit despre modelul asta de pe clubul fiat ar fi un adevarat monstru. "Ferrari-ul saracilor" dupa cum il supranumea cineva. Insa masina vine si cu un mare dezavantaj: tractiunea este fatza. Asadar in cazul in care vei decide sa ii maresti puterea te vei lovi de acest obstacol.
Si dak nu esti convins da un search pe youtube
Herbas is offline   Reply With Quote
Old 16-09-08, 20:56   #5
criss_cars
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
criss_cars's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 892
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[FORD]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Fiat Coupe

Sa inteleaga toti. Nu am Fiat Coupe ci intentionez sa cumpar. Am o suma destul de mare dar nu de ajuns sa imi cumpar M3 si intentionez sa cumpar o masina cat de cat sport deoarece nu am cu ce sa merg momentan pana strang banii de M3. Ideea e o masina pana in 10.000 cu potential de tuning. Variante pe langa Fiat Copue ar mai fi Nissan SX200 si Eclipse
criss_cars is offline   Reply With Quote
Old 17-09-08, 00:34   #6
Herbas

Stage 5
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 438
Member of:
[Fiat]
Default Re: Fiat Coupe

hmmm... dak vorbesti de suma de 22 000 euro cu care ai deschis alt thread... eu iti recomand un evo lancer sau un impresa wrx ceva.... sincer sunt niste masini care pe mine ma impresioneaza mai mult decat o va face vre-un m3 vreodata
Herbas is offline   Reply With Quote
Old 16-10-08, 20:20   #7
alxemanuel

Stock
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 4
Default Re: Fiat Coupe

cat consuma un coupe
alxemanuel is offline   Reply With Quote
Old 22-10-08, 19:34   #8
mobiles_de

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 424
Default Re: Fiat Coupe

La o masina sport nu e potrivita intrebarea *cat consuma*...sau schimbi vitezele la 2 mii de turatii sa te depaseasca un logan??? Pai nu...
mobiles_de is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -