Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 26-04-08, 01:38   #1
daniel barb

Stock
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 4
Question Crisler PT Cruiser

Va rog sa-mi dati shi mie un sfat bun intrucat intentzionez sa achizitzionez un Crisler PT Cruiser (probabil Diessel -pt ca ash dori un consum mai mic ) .
Ash vrea sa shtiu cam ce probleme tehnice ridica aceste mashini, care sunt punctele lor slabe ? Daca sunt scumpe piesele de schimb(mai ales dat fiind faptul ca mai mult ca sigur voi opta pt o mashina la mana a doua) ? Daca se gasesc ushor in Romania piese pentru ele ? Daca exista Importatori in Romania ? Alte sugestii ......shi ....daca merita din punct de vedere calitate/pret sa o achizitionez ? Cum se conduce ?Va multzumesc din suflet !
daniel barb is offline   Reply With Quote
Old 26-04-08, 13:45   #2
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Crisler PT Cruiser

Pt Cruiser e pe punte rigida pe spate (ca dacia 1300), deci te va arunca in toate partile daca stai pe bancheta, si vadauna stabilitatii daca nu sta nimeni. Altfel, e o masina foarte frumoasa, destul de fiabila. Piesele nu-s scumpe, sunt mai ieftine ca la vag.
__________________

Official Porsche hater.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 26-04-08, 15:41   #3
extasy_cristU

Stage 3
 
extasy_cristU's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 103
Default Re: Crisler PT Cruiser

stiu ca are un motor de mertz..nushtiu exact de pe ce model dar ...fiabilitate strong
extasy_cristU is offline   Reply With Quote
Old 26-04-08, 19:41   #4
Sindrom

Stage 5
 
Sindrom's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,744
Member of:
[PEUGEOT]
[FORD]
Default Re: Crisler PT Cruiser

erau alea cu camel pe ele am inteles de la baietii care le conduceau ca le picau cutiile de viteze...nu stiu mai mult...in rest e o masina frumoasa ...ceva mai speciala
__________________


De ce sa-ti iei audi????? Cand exista ALFA ROMEO
si pentru ca n-am avut bani nici de audi nici de Alfa Romeo, mi-am luat Peugeot.
Sindrom is offline   Reply With Quote
Old 26-04-08, 22:47   #5
Pugralph

Stage 4
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 210
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Crisler PT Cruiser

Ia-ti Pt Cruiser frate !!!!!E masina fff buna!Are un prieten de-al meu!O pot compara cu un A klasse dar e mult mai deosebita!
Pugralph is offline   Reply With Quote
Old 26-04-08, 23:15   #6
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Crisler PT Cruiser

Quote:
Originally Posted by Pugralph View Post
Ia-ti Pt Cruiser frate !!!!!E masina fff buna!Are un prieten de-al meu!O pot compara cu un A klasse dar e mult mai deosebita!
cum dracu s-o compari cu a-klasse??? PT Cruiser e la nivelul lui C-Klasse.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 29-04-08, 08:16   #7
Pugralph

Stage 4
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 210
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Crisler PT Cruiser

Zici tu!C classe e alta caroserie !Frateeeeeee!Nu cu A dar cu B-klasse!Depinde si de dotarii!SI spune-mi dak intr-un Pt Cruiser ai loc cat ai intr-un C klasse t asigr ca nu!
Pugralph is offline   Reply With Quote
Old 29-04-08, 18:28   #8
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Crisler PT Cruiser

Quote:
Originally Posted by Pugralph View Post
Zici tu!C classe e alta caroserie !Frateeeeeee!Nu cu A dar cu B-klasse!Depinde si de dotarii!SI spune-mi dak intr-un Pt Cruiser ai loc cat ai intr-un C klasse t asigr ca nu!
Da, ai loc intr-un PT cat intr-un C-Klasse. E alt gen de caroserie, dar fac parte din aceeasi clasa. Nu conteaza dotarile, un S-Klasse slab dotat nu-l compari cu un Golf.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 29-04-08, 20:50   #9
mobiles_de

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 424
Default Re: Crisler PT Cruiser

PT e masina foarte buna...o singura problema are : e greu de revandut nu e pe gustul oricui caroseria . Deci daca vrei sa o pastrezi mai mult timp nu e un pas gresit
mobiles_de is offline   Reply With Quote
Old 01-05-08, 07:55   #10
Pugralph

Stage 4
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 210
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Crisler PT Cruiser

Asa e are mare dreptat e e greu de vandut!Pt k romanii nu au simtul frumosului !Sti c zic multi k e o masina urata dar mie mi-a placut de cand a iesit!
Pugralph is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -