Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 03-04-08, 01:05   #46
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Vreau sa cumpar o masina !

Tii neaparat sa ne laudam cu ce masini avem?
Am avut si Cl 55 AMG, si Chevy Tahoe, si Dodge RAM SRT 10 si Escalade si E 55 AMG...si R8. Nu le-am trecut acolo pentru ca nu mi-au fost dragi cum mi-au fost cele din semnatura. Ce nu intelegi tu e ca omul nu cauta ce avem noi in semnaturi sau cu ce ne laudam pe forumuri. Dar...deh...prostul nu e prost destul...stii restul.
__________________

Official Porsche hater.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 03-04-08, 01:39   #47
tzatzichi

Stage 5
 
tzatzichi's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 500
Default Re: Vreau sa cumpar o masina !

bozgore sa-ti dam la...stii restul
tzatzichi is offline   Reply With Quote
Old 03-04-08, 02:00   #48
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Vreau sa cumpar o masina !

Quote:
Originally Posted by tzatzichi View Post
bozgore sa-ti dam la...stii restul
te-ai suparat? hai ca te las in pace
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 03-04-08, 16:55   #49
phaeton
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
phaeton's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 954
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[SKODA]
Default Re: Vreau sa cumpar o masina !

Quote:
Originally Posted by tzatzichi View Post
bozgore sa-ti dam la...stii restul
da de ce incepi sa injuri ? nu mai ai argumente ?
continua`ti pledoaria pt masinile nemtesti...
phaeton is offline   Reply With Quote
Old 03-04-08, 16:59   #50
tzatzichi

Stage 5
 
tzatzichi's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 500
Default Re: Vreau sa cumpar o masina !

Quote:
Originally Posted by phaeton View Post
da de ce incepi sa injuri ? nu mai ai argumente ?
continua`ti pledoaria pt masinile nemtesti...
dar nu l-a injurat nimeni..pai il las pe el sa isi spuna parerea despre nemtesti ca vad ca a avut mai multe nemtesti decat am avut eu...el a avut AMG-uri,a avut R8...dar acum a trecut la ceva mai serios la un oltcit wrc si la un suzuki baleno
tzatzichi is offline   Reply With Quote
Old 03-04-08, 23:11   #51
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Vreau sa cumpar o masina !

tu chiar nu mai termini? care-i problema ta cu ce masini am eu? Oltcitul si Suzuki sunt luate pe sudoarea fruntii mele, bai planto, nu pe milogit la parinti si platit rate la banca. Am avut AMG-uri si R8-uri pentru ca meseria asta imi aduce mancare pe masa, momentan. Dar din banii firmei mele le-am platit, nu m-am rugat de nimeni sa-mi dea.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 04-04-08, 21:05   #52
CSU SIBIU

Stage 2
 
CSU SIBIU's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 66
Default Re: Vreau sa cumpar o masina !

Eu zic ca discutia asta in contradictoriu masini nemtesti vs restul lumii nu-si are rostul. A trecut vremea cand masinile germane erau cele mai bune,acum globalizarea isi spune cuvantul:fiecare constructor isi da silinta sa-si atraga cumparatori,fiecare masina are o serie de plusuri si de minusuri.Mi se pare de prost gust sa desconsideri pe cineva in functie de gusturile pe care le are in materie de masini,la fel cum mi se pare mitocanie sa claxonezi aiurea o dacie 1300 pe strada doar pt ca sta in calea bolidului tau sau sa razi cu gura la urechi de unul care si-a cumparat logan pt ca n-ar fi fost suficient de smecher incat sa-si ia golf 4 second.
Pt. cel care a deschis threadul: ia-ti ce masina consideri ca ti se potriveste, sunt banii tai,tu stii ce vrei de la masina,ce stil de condus si ce pretentii ai de la masina. Inspira-te din parerile celorlalti,dar sa stii ca in ultima instanta tu trebuie sa fi multumit de alegerea facuta
__________________
Eu ii spun DiaBLo
Prietenii imi spun DeBiL
Beware of the DBL
CSU SIBIU is offline   Reply With Quote
Old 04-04-08, 22:23   #53
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Vreau sa cumpar o masina !

Quote:
Originally Posted by tzatzichi View Post
uite deontologii unde erau...stiti vorba aia..."vulpea care nu ajunge la struguri zice ca sunt acri"...bai baieti,in special amphetamine si ionut_cluj...daca ma uit ce masini conduceti...cred k sunteti ultimii in masura sa dati sfaturi in alegerea unei masini...si mai ales sa va mai spuneti si pararea in legatura cu audi A6,passat,golf...sunteti penibili
gica fibra... am avut audi a6 2002 1.8T multitronic piele si toate cele in afar' de navigatie. crezi ca nu stiu ce-i aia? crezi ca nu stiu ce inseamna intretinere la audi? taci ca nu stii despre ce e vorba
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 05-04-08, 00:56   #54
FIGHET

Stage 5
 
FIGHET's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,554
Member of:
[Opel]
Default Re: Vreau sa cumpar o masina !

opel astra h 1.6 sau 1.8 te aranjeaza cel mai bine
FIGHET is offline   Reply With Quote
Old 05-04-08, 12:45   #55
phaeton
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
phaeton's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 954
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[SKODA]
Default Re: Vreau sa cumpar o masina !

Quote:
Originally Posted by FIGHET View Post
opel astra h 1.6 sau 1.8 te aranjeaza cel mai bine
te inseli..
citeste mai sus si ai sa vezi, ce pretentii are de la o masina.
phaeton is offline   Reply With Quote
Old 14-05-08, 04:47   #56
Medox

Stage 5
 
Medox's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 386
Default Re: Vreau sa cumpar o masina !

Quote:
Originally Posted by criss_cars View Post
amphetamine nu stiu daca ai fost la 4tuning days dar crede-ma ca au fost destule golfuri mai mult decat tineresti cel putin golful de la Hifonics a fost mult prea tineresc. Iar in ceea ce priveste dieselul sa nu uitam ca a aparut Audi R8 care e TDI si nu cred k e tractoras.
Sa revin la topic cred ca e mai inteleapta ideea de a lua un Golf e mai usor de manevrat e mai mic mai nou si mai dotat decat pasatul in banii astia.
1 aphetamine ai drepatate cu TDI-urile. De cand e ma R8 diesel ? ))) , poate s-a scos dupa benzinar si un diesel, asta da e adevarat, dar de la nastere n-a fost diesel r8 ...Multi stiu, putini cunosc
Medox is offline   Reply With Quote
Old 14-05-08, 04:48   #57
Medox

Stage 5
 
Medox's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 386
Default Re: Vreau sa cumpar o masina !

ala de mai sus era offtopic, scuze.omu a facut threadu ca sa afle pareri nu sa ne certam restu Respect pt cine merita
Medox is offline   Reply With Quote
Old 14-05-08, 12:00   #58
caddylac_slk

Stage 1
 
caddylac_slk's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 12
Default Re: Vreau sa cumpar o masina !

ce mai conteaza acum , treaba e sa iau bacu , masini gasesc pe toate drumurile , acum dupa cum v-am zis sper din ce in ce mai mult la un audi , ) dar nu e nimnik sigur , asa ca sa ne ajute Dumnezeu sa ne implinim toti fanteziile cu masinile noastre sau pe care le dorim ,

Last edited by caddylac_slk; 14-05-08 at 12:03.
caddylac_slk is offline   Reply With Quote
Old 14-05-08, 12:03   #59
caddylac_slk

Stage 1
 
caddylac_slk's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 12
Smile Re: Vreau sa cumpar o masina !

Va multumesc pt sfaturi , si daca mai aveti ceva de adaugat n-am nimic importiva ! O singura intrebare as avea m-am contrazis cu un prieten , era vorba de marirea une puteri la o masina , io am spus k ori ce cal in plus aduce autotmat si consum in plus , asa este ? ma insel ioh ? nush ... astept sa mah lamuriti si pe mn
caddylac_slk is offline   Reply With Quote
Old 14-05-08, 12:35   #60
phaeton
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
phaeton's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 954
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[SKODA]
Default Re: Vreau sa cumpar o masina !

depinde la ce metoda te referi...in principiu ai dreptate.

dar se poate intampla si contrariul. daca faci o resoftare la o masina, vei avea mai multe putere. daca mergi LA FEL ca inainte cu ea, consumul nu va creste deoarece ai mai multa putere, iar turatia va fi putin mai scazuta.
de exemplu, la 150 de cai, cu a4a la 100km ai 3100 de turatii.
dupa resoftare ai 190 de cai, iar cu a4a la 100 vei avea mai putine turatii, de unde rezulta consum mai mic.
phaeton is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -