Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 07-01-08, 14:45   #1
Nevermind

Stage 1
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 20
Default Honda Civic 5D

Salut,
Doresc sa imi achizitionez o masina noua si mi s-a cam pus pata pe acest model, Honda Civic 5D. Stiu ca problema hatchurilor si a masinilor in pretul acesta a fost/este foarte dezbatuta pe forum insa nu am vazut nicaieri o abordare directa a acestui model. Asa ca va rog mult dati-va cu parerea . Ce parere aveti despre aceasta masina? Ma intereseaza echiparea 1.8 Executive, 1.8 v-tech 140 cai. Trage bine masina (preferabil cei ce au condus-o) ? M-am tot uitat pe site-ul Honda si pe site-ul unor dealeri, nici unu nu precizeaza nimic de optiuni extra in afara dotari executive, oare nu se pot modifica configuratiile astea a lor prestabilite ? Nu zic, modelul executive are cam de toate, ma gandeam poate la upgrade-uri la audio sau ce stiu eu.
Orice pareri, impresii, informatii legate de acest model sunt binevenite !

Mersi anticipat !

PS: Daca aveti variante mai bune in pretul acesta sunt binevenite ( nu ziceti GTC dupa care mor insa e cu 3 usi si nu sunt dispus sa dau atatia bani pe o maisna cu 3 usi momentan )
Nevermind is offline   Reply With Quote
Old 07-01-08, 14:59   #2
Nevermind

Stage 1
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 20
Default Re: Honda Civic 5D

Si nu in ultimul rand, ce fel de tractiune are ? fata/spate
Nevermind is offline   Reply With Quote
Old 07-01-08, 15:05   #3
RA_2fast4u
Ford Driver

Stage 5
 
RA_2fast4u's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 2,611
Member of:
[FORD]
[FOTO]
Default Re: Honda Civic 5D

Quote:
Originally Posted by Nevermind View Post
PS: Daca aveti variante mai bune in pretul acesta sunt binevenite ( nu ziceti GTC dupa care mor insa e cu 3 usi si nu sunt dispus sa dau atatia bani pe o maisna cu 3 usi momentan )
De ce? ai avut vreo masina in 2 usi pana acuma? doar ca de cateva ori cand duci mai multi juniori trebuie ala din dreapta (deh nu o sa te ridici tu nu? ) ) sa se dea jos sa poata cobora altii? asa ziceam si eu.. masina in 2 usi.. vaii.. nasool... pana cand m-am intrebat.. de ce? so what.. nu ai familie.. nu trebuie sa te chinui sa bagi pempersii in spate.. si daca trebuie ai portbagaj.. so? doar pentru ca conceptia noastra e ca o masina trebuie sa aiba 4 usi? ... da cand ai familie, caine , ani multi. Stiai ca o masina transporta in medie undeva pe la 1.3 (sau 1.4? ) persoane. si in + ori cum tu nu stai in spate )

Asta era pledoaria in legatura cu 2 usi. Sa nu intelegi ca votez pentru gtc. Probabil sa fiu in situatia ta as alege civicul. Dar nici gtc-ul nu e rau. Si daca iti place asa de mult de ce sa nu sari pe el.. doar ca poti sa vezi sub fusta la prietena-ta cand se apleaca ca sa intre in spate?

Tractiune ambele au fata . Si inca ceva, daca vrei detalii despre optionale fugi pe la o reprezentanta, evnetual fa si un drive test. nu te costa nimic, si asa poate aflii si de ceva oferte.. cine stie?

Last edited by RA_2fast4u; 07-01-08 at 15:08.
RA_2fast4u is offline   Reply With Quote
Old 07-01-08, 15:08   #4
Nevermind

Stage 1
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 20
Default Re: Honda Civic 5D

Imi place dar in mom asta imi place Civicul mai mult. Mersi ptr parerea ta.
Astept pareri despre Civic in continuare
Nevermind is offline   Reply With Quote
Old 07-01-08, 16:08   #5
alex_102

Stage 5
 
alex_102's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 483
Default Re: Honda Civic 5D

motorul de 1.8 benzina trage impresionant si consuma foate putin. masina este o alegere excelenta, mai ales prin prisma motorizarii. configuratiile sunt prestabilite. nu lucrez la honda ) am condus civic sedan 1.8 si civic 5d 2.2 diesel.
__________________
Mazda MX5 NC

http://www.americanmusclecars.ro/
alex_102 is offline   Reply With Quote
Old 08-01-08, 18:50   #6
Nevermind

Stage 1
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 20
Default Re: Honda Civic 5D

Mai astept pareri !
Nevermind is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -