Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 06-01-08, 11:07   #1
hassu

Stock
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1
Post sfaturi pentru un incepator

Va salut pe toti!
Sunt incepator si kut o masina pana la 5000E, o masina care este usor de intretinut, cu un consum acceptabil, si mai spatioasa(sunt un tip inalt, si va dati seama k-am nevoie de spatiu). Mersi.
hassu is offline   Reply With Quote
Old 06-01-08, 11:29   #2
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: sfaturi pentru un incepator

un opel vectra b 2.0dti 101cp ar fi foarte buna... numai ca e cam veche... dar presupun ca nu iti doresti o masina pe care sa o tii 1000 ani...
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 06-01-08, 18:53   #3
Cosmin255

Stage 5
 
Cosmin255's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,951
Member of:
[Moderators]
[AUDI]
Default Re: sfaturi pentru un incepator

vectra ar fi cea mai buna varianta...ai mai putea incerca cielo...desi opel cred ca ar fi masina pe care o cauti
Cosmin255 is offline   Reply With Quote
Old 06-01-08, 20:06   #4
mobiles_de

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 424
Default Re: sfaturi pentru un incepator

poate si un focus ar merge... insa la banii astia la fel ca si vectra...ceva mai vechiut si mai multi km .

______________________
INTERMEDIEZ ACHIZITIE DE MASINI DIN GERMANIA , PRET REZONABIL , CALITATE DEOSEBITA , KM REALI , VERIFICATE TEHNIC . CONTACT : mobiles_de@yahoo.com MessengerID : mobiles_de
mobiles_de is offline   Reply With Quote
Old 06-01-08, 20:13   #5
FIGHET

Stage 5
 
FIGHET's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,554
Member of:
[Opel]
Exclamation Re: sfaturi pentru un incepator

mai ales ca esti incepator si iti trebuie o masina mai noua care sa aiba cit mai putine probleme si cit mai fiabila nu neaparat puternica singura care se incadreaza in bani tai este un logan 1.4 cit de cit bunicel care il ti o vreme progresezi pe el si apoi il poti vinde cam cu aceiasi valoare care ai dat pe ea
gandestete bine este o masina care nu are prea mari pretenti dar fata de masini care au 7-8-chiar si 10 ani este peste cu o conditie sa o utilizezi cum trebuie
logan numai bun pt un incepator




nu sunt fan logan dar sunt realist ca este cea mai buna optiune

Last edited by FIGHET; 06-01-08 at 20:15.
FIGHET is offline   Reply With Quote
Old 07-01-08, 22:39   #6
no limits design


Stage 5
 
no limits design's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 4,037
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
[4Tuning International]
[AirBrush]
[4Rally]
Default Re: sfaturi pentru un incepator

chiar nu cred k loganul e o optiune buna
no limits design is offline   Reply With Quote
Old 07-01-08, 23:06   #7
SXG-ul

Stock
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 7
Default Re: sfaturi pentru un incepator

eu daca as fii incepator mi-as lua o Solenza sau un Cielo. nu sunt foarte vechi si sunt fiabile. nici consumul nu e chiar rau
SXG-ul is offline   Reply With Quote
Old 07-01-08, 23:08   #8
FIGHET

Stage 5
 
FIGHET's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,554
Member of:
[Opel]
Default Re: sfaturi pentru un incepator

Quote:
Originally Posted by no limits design View Post
chiar nu cred k loganul e o optiune buna
dc nu crezi ca golanul nu este o optiune buna , si daca nu este care ar fiii acea optiune buna???
FIGHET is offline   Reply With Quote
Old 08-01-08, 17:22   #9
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: sfaturi pentru un incepator

Quote:
Originally Posted by FIGHET View Post
mai ales ca esti incepator si iti trebuie o masina mai noua care sa aiba cit mai putine probleme si cit mai fiabila nu neaparat puternica singura care se incadreaza in bani tai este un logan 1.4 cit de cit bunicel care il ti o vreme progresezi pe el si apoi il poti vinde cam cu aceiasi valoare care ai dat pe ea
gandestete bine este o masina care nu are prea mari pretenti dar fata de masini care au 7-8-chiar si 10 ani este peste cu o conditie sa o utilizezi cum trebuie
logan numai bun pt un incepator




nu sunt fan logan dar sunt realist ca este cea mai buna optiune
ca incepator totusi ar avea nevoie de abs mai ales de vreme ca asta pt ca daca dai o frana tare de incepator pe zapada sau drum alunecos s-ar putea s-o patesti pt ca un sofer mai experimentat stie s-o redreseze...
22VIN is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -