Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 09-12-07, 15:10   #1
CSU SIBIU

Stage 2
 
CSU SIBIU's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 66
Question Ford Probe ?

Ce imi puteti spune despre aceasta masina ? Din cate am inteles ar fi f puternica,dar deloc fiabila si mare consumatoare. Ca pret pare ieftina,mai ales daca se scoate sau se reduce taxa de prima inmatriculare. Astept pareri de la toti cei ce cunosc aceasta masina,eventual fosti/actuali proprietari.
Ms anticipat
CSU SIBIU is offline   Reply With Quote
Old 09-12-07, 16:42   #2
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Ford Probe ?

nu o cunosc dar ai inteles bine. doar e masina americana. nemanevrabila, putere cat cuprinde, cuplu mare, consum pe masura si materiale de constructii proaste. nu stiu daca mai gasesti vreuna intreaga toate pe care le-am vazut erau cam cazute. nu ti-o recomand. mai bine iei o japoneza de vechimea aia si iesi mult mai bine.
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 09-12-07, 23:00   #3
laurentiu_tim

Stage 5
 
laurentiu_tim's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,043
Member of:
[SKODA]
Default Re: Ford Probe ?

am vrut sami cumpar asa ceva,daca chiar vrei o masina cu un aspect mai deosebit si destul de rara si consum mare si de pe alta planeta iao,daca ai nevoie de ceva practic si te intereseaza consumu no lua
__________________
TRACTARI AUTO 24/7

https://forum.4tuning.ro/208-zona-com...ml#post5788074
laurentiu_tim is offline   Reply With Quote
Old 18-01-08, 19:59   #4
dj05dpx
Guest
 
Posts: n/a
Default Re: Ford Probe ?

Probe utilizeaza platforma si motorizarile Mazdei mx-6,e mai grea,consuma mai mult,mai putin manevrabila,plasticle ieftine fata de mx-6.Pana si la acceleratii au reusit americanii s-o faca mai lenta decat mx-6.Eu te sfatuiesc sa NU cumperi asa ceva.
  Reply With Quote
Old 18-01-08, 22:16   #5
mobiles_de

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 424
Default Re: Ford Probe ?

da...parerile difera...dar poate ajuta o socoteala simpla :

Ford Probe e o masina sport !
O masina sport in general e ceva mai scumpa!
Intrebarea e cum se face ca Probe e asa ieftin ??? De buna ce este

Ford oricum e o masina slabuta (intre marcile germane)...Probe este...fara cuvinte. Iar ca sa raspund la ce am citit mai sus , chiar asa simplu nu e cu piese de schimb in germania.

______________________________
INTERMEDIEZ ACHIZITIE DE MASINI DIN GERMANIA , PRET REZONABIL , CALITATE DEOSEBITA , KM REALI , VERIFICATE TEHNIC . CONTACT : mobiles_de@yahoo.com MessengerID : mobiles_de
mobiles_de is offline   Reply With Quote
Old 16-12-08, 19:52   #6
wolverine

Stage 5
 
wolverine's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,204
Member of:
[BMW]
Default Re: Ford Probe ?

dar din toti care va dati aici cu pareara a`ti condus careva probe?
wolverine is offline   Reply With Quote
Old 16-12-08, 20:14   #7
laurentiu_tim

Stage 5
 
laurentiu_tim's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,043
Member of:
[SKODA]
Default Re: Ford Probe ?

eu am condus probe 1 si probe 2 si sincer nu mor impresionat deloc
laurentiu_tim is offline   Reply With Quote
Old 21-12-08, 08:41   #8
LAZ'u

Stage 4
 
LAZ'u's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 286
Member of:
[PEUGEOT]
[2 Roti]
Default Re: Ford Probe ?

Si cand ma gandesc ca Probe vroia sa inlocuiasaca Mustangu!Oricum in locul tau mi-as lua altceva !O fi masina nervoasa si trage de rupe dar gandeste-te la japoneze!
LAZ'u is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -