Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 16-10-07, 19:36   #31
Pisicu'

Stage 1
 
Pisicu''s Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 23
Default Re: 8.000 euro disponibili...grea decizie...ma ajutati???

Quote:
Originally Posted by rocky_cosmin89 View Post
ms k ma aprobi
iar pt Pisicu': sugerez sa te uiti si dupa un seat leon modelul precedent....sigur gasesti un 1,9 tdi de 90 sau 101 cai....dar nu kred k sub 150k km la banii de kre dispui tu....dar te-ai incadra cu tot cu taxa de prima inmatriculare in astia 8000 de euro
Nu vreau o masina cu atat de multi km, fie ea si pe motorina...as vrea ceva pana in 100mii km si la leon nu ma incadrez...
Pisicu' is offline   Reply With Quote
Old 16-10-07, 19:38   #32
Pisicu'

Stage 1
 
Pisicu''s Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 23
Default Re: 8.000 euro disponibili...grea decizie...ma ajutati???

Quote:
Originally Posted by H0lyBoy View Post
Fiecare stie cate ceva:P....oricum incearca sa le conduci pe mai toate....asa iti dai shy seama care e mai fiabila,mai potrivita pt tine....Uite de exemplu eu am un Golf 4 TDI si sunt foarte multumit de el...consum foarte redus...6 % in oras, 5,5 % afara....de piese nu mai vorbesc....ieftine shy gasesti oriunde...shy ink o chestie buna pt Golf este ca gasesti piese de tuning foarte repede....plus ca marea majoritate a mecanicilor stiu foarte multe despre Golf...eu am 130000 de km si nu am schimbat nimik la masina mea(in afara de consumabile)...oricum ramane alegerea ta....dar nu merita sa te grabesti....incearca marfa prima data:P
Asta sper si eu de la masina sa nu am probleme cu ea in afara de schimbul consumabilelor si piese accesibile la pret :d Sper sa nu cer prea multe
Pisicu' is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -