Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 17-06-07, 16:09   #1
supreme88

Stage 2
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 57
Default opinia voastra...opel vectra !

salut
am gasit un opel vectra 2006 ,30 de mii de km motor de 1.8 benzina vrea 11 800 fara taxa. Am vb cu omu l-am intrebat daca e de accord sa o bag pe rampa la calc. a zis ca da. Mi-e mi se pare cam ieftina, voi ce ziceti are probleme sau cam asa is preturile? si cei care au motor de 1.8 daca ati putea sami ziceti consumu? ms
supreme88 is offline   Reply With Quote
Old 17-06-07, 22:20   #2
zambrotta

Stage 2
 
zambrotta's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 60
Member of:
[PEUGEOT]
[X-Team Racing Club]
[VW]
Default Re: opinia voastra...opel vectra !

la pret e buna,dar depinde si ce dotari are.
cel mai bine o duci la tester la reprezentanta .. si aflii acolo.daca nu are nici o problema e buna,dar daca are vreuna majora nu te risca.
sa nu uiti sa verifici la reprezentanta daca km sunt reali (daca e adusa de afara)
la consum nu ma pot pronunta pentru ca nu detin o Vectra.
in rest ,succes si sa ne anunti ce ai rezolvat la tester
zambrotta is offline   Reply With Quote
Old 17-06-07, 23:33   #3
FIGHET

Stage 5
 
FIGHET's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,554
Member of:
[Opel]
Default Re: opinia voastra...opel vectra !

Din Cite A M Inteles Consuma In Jur De 11 In Oras Si Ceva Mai Mult De 7 In Afara
Dar Nu Este Oficial
FIGHET is offline   Reply With Quote
Old 17-06-07, 23:46   #4
supreme88

Stage 2
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 57
Default Re: opinia voastra...opel vectra !

mai ca dotari are 8 airbaguri, climatronic, geamuri electrice fatza,ogl .electrice. da normal ca o duc la reprezentantza am sa vad zilele astea sa ma int cu omu.
si in leg.cu consumu cam asa am auzit si yo .
ms
supreme88 is offline   Reply With Quote
Old 19-06-07, 13:51   #5
zambrotta

Stage 2
 
zambrotta's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 60
Member of:
[PEUGEOT]
[X-Team Racing Club]
[VW]
Default Re: opinia voastra...opel vectra !

Quote:
Originally Posted by supreme88 View Post
mai ca dotari are 8 airbaguri, climatronic, geamuri electrice fatza,ogl .electrice. da normal ca o duc la reprezentantza am sa vad zilele astea sa ma int cu omu.
si in leg.cu consumu cam asa am auzit si yo .
ms
doamne cum poate Opel in anul 2006 sa faca o masina ca Vectra fara geamuri electrice pe spate se mai vrea o masina care tinde spre segmentul premium
eu am o boala cu masinile ,sa aiba 4geamuri electrice .. si climatronic ,eventual dublu climatronic.
important e daca iti place tie masina,daca da, merita ...
zambrotta is offline   Reply With Quote
Old 19-06-07, 17:12   #6
TURBOSS

Stage 5
 
TURBOSS's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 589
Default Re: opinia voastra...opel vectra !

Quote:
Originally Posted by zambrotta View Post
doamne cum poate Opel in anul 2006 sa faca o masina ca Vectra fara geamuri electrice pe spate se mai vrea o masina care tinde spre segmentul premium
eu am o boala cu masinile ,sa aiba 4geamuri electrice .. si climatronic ,eventual dublu climatronic.
important e daca iti place tie masina,daca da, merita ...
si crezi ca nu e ?depinde de optiunile alese de primul prop. care a cumparato din fabrica !

adevarul ca este prea ieftina...dar este o masina f buna aspect+calitate+fiabilitate+costuri mici de intretinere...
TURBOSS is offline   Reply With Quote
Old 19-06-07, 17:15   #7
zambrotta

Stage 2
 
zambrotta's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 60
Member of:
[PEUGEOT]
[X-Team Racing Club]
[VW]
Default Re: opinia voastra...opel vectra !

Quote:
Originally Posted by TURBOSS View Post
si crezi ca nu e ?depinde de optiunile alese de primul prop. care a cumparato din fabrica !

adevarul ca este prea ieftina...dar este o masina f buna aspect+calitate+fiabilitate+costuri mici de intretinere...
dap la dotarile care le are...nu e.
mie nu-mi plac opelurile nici chip doar astra si corsa astea noi ,in rest toate sunt o apa si un pamant.
in fine ..ce ai rezolvat la tester?
zambrotta is offline   Reply With Quote
Old 19-06-07, 18:49   #8
supreme88

Stage 2
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 57
Default Re: opinia voastra...opel vectra !

poi inca nu am testat masina omul este plecat din localitate.ideea e ca masina are nr provizorii de germania , dar cu galben in colt si nu cu rosu cum au de obicei masinile aduse de la nemti. Omul a zis ceva ca a fost leasing acolo ,n-am inteles exact.Ma gandesc ca ea costa doar 11 800 pt. ca e cu predare de leasing !? stiti cumva daca se poate ?Si alta problema e ca ma cam sperie consumu 11 12 in oras. Oricum sper pana la sf sapt. sa incerc masina.
supreme88 is offline   Reply With Quote
Old 21-06-07, 00:34   #9
mph/km/h

Stage 3
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 88
Default Re: opinia voastra...opel vectra !

cam 10 in oras, dar in buc, la traficul ala infect TOT ce e posibil !

oricum am ramas impresionat placut de vectra ! am condus o vectra 1.8 1000 km intr-o zi si nu ma obosit !
mph/km/h is offline   Reply With Quote
Old 21-06-07, 01:04   #10
FIGHET

Stage 5
 
FIGHET's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,554
Member of:
[Opel]
Default Re: opinia voastra...opel vectra !

atunci dac te simti bine in ia si iti place ce s a mai cumparo si nu mai sta pe ginduri sa nu o pierzi totusi este an destul de bun
nui rea deloc , si mai incearca poate mai lasa ceva omu!!!
FIGHET is offline   Reply With Quote
Old 21-06-07, 12:55   #11
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: opinia voastra...opel vectra !

Quote:
Originally Posted by zambrotta View Post
doamne cum poate Opel in anul 2006 sa faca o masina ca Vectra fara geamuri electrice pe spate se mai vrea o masina care tinde spre segmentul premium
eu am o boala cu masinile ,sa aiba 4geamuri electrice .. si climatronic ,eventual dublu climatronic.
important e daca iti place tie masina,daca da, merita ...
asa si daca tot timpul merg in acea masina 2 insi? la ce au nevoie de geamuri electrice spate? de cate ori se merge cu geamul din spate deschis? de cate ori se merge cu geamurile deschise cand ai a/c respectiv climatronic? e normal sa ai aceasta optiune ba chiar si optiunea de a nu avea deloc geamuri electrice daca vrei aceasta masina si te axezi pe motor scump, sau alte optiuni scumpe si nu-ti mai ajung banii si pentru geamuri automate?
la mine in masina nu se deschid niciodata geamurile spate de-aia am luat opelul cu manivela pe spate, iar audi-ul are obligatoriu electrice...
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 21-06-07, 18:05   #12
zambrotta

Stage 2
 
zambrotta's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 60
Member of:
[PEUGEOT]
[X-Team Racing Club]
[VW]
Default Re: opinia voastra...opel vectra !

Quote:
Originally Posted by amphetamine View Post
asa si daca tot timpul merg in acea masina 2 insi? la ce au nevoie de geamuri electrice spate? de cate ori se merge cu geamul din spate deschis? de cate ori se merge cu geamurile deschise cand ai a/c respectiv climatronic? e normal sa ai aceasta optiune ba chiar si optiunea de a nu avea deloc geamuri electrice daca vrei aceasta masina si te axezi pe motor scump, sau alte optiuni scumpe si nu-ti mai ajung banii si pentru geamuri automate?
la mine in masina nu se deschid niciodata geamurile spate de-aia am luat opelul cu manivela pe spate, iar audi-ul are obligatoriu electrice...
deci la o masina care tinde spre segmentul premium si care costa de la 20 000 euro in sus.. nu vad unde ar fii economia la 100-200 euro pentru geamurile electrice spate si acum nu dau vina pe primu proprietar care a luato fara aceasta optiune ci pe firma in sine.
masina este buna , e frumoasa ,dar e opel.sa nu imi ziceti ca e masina nemtzeasca si ca e printre cele mai bune etc ca nu are nici o treaba opelul cu audi/bmw/mercedes( adevaratele masini nemtzesti).e departe rau de tot.
zambrotta is offline   Reply With Quote
Old 21-06-07, 18:22   #13
DrDMX

Stage 4
 
DrDMX's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 196
Member of:
[Opel]
Default Re: opinia voastra...opel vectra !

opel - vw ,........audi , bmw ,mercedes .... sunt din alta clasa asta e clar
DrDMX is offline   Reply With Quote
Old 21-06-07, 18:24   #14
zambrotta

Stage 2
 
zambrotta's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 60
Member of:
[PEUGEOT]
[X-Team Racing Club]
[VW]
Default Re: opinia voastra...opel vectra !

nici macar cu vw nu se poate compara opelul. dar nu mai critic firma atat ca imi pun in cap posesorii de astfel de masini.
zambrotta is offline   Reply With Quote
Old 21-06-07, 23:18   #15
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: opinia voastra...opel vectra !

ce masina ai zambrotta? ca-s curios...
22VIN is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -