Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 03-07-07, 07:40   #31
isahori

Stock
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 4
Default Re: opinia voastra...opel vectra !

Ca sa nu mai deschid un topic nou,va intreb si eu aici ce parere aveti de un opel vectra c din 2003 cumparat din Romania de unicul proprietar al ei;are 80.000 km,carti service si revizii facute la reprezentanta de unde a fost cumparata.In dotari are cam tot ce-mi trebuie sau place mie,dublu climatronic,comp bord,tempomat(am inteles ca asta e pilotul automat),ecran mare,10 airbaguri,servo total,motor 1.6 si 100CP (mentionez ca nu sunt fan need for speed in viata reala),Abs,esr si toate celelalte care oricum nu prea stiu ce inseamna..
La minusuri as trece ca nu are geamuri electrice spate,nici jante aliaj (nu ca m-as omora dupa ele),mici puncte pe unde a mai sarit cate o piatra,sesizabile la o privire foarte atenta.Pret 11.000 euro si a spus ca negociaza foarte putin.
isahori is offline   Reply With Quote
Old 03-07-07, 09:27   #32
serbica

Stage 3
 
serbica's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 166
Default Re: opinia voastra...opel vectra !

ce pot sa iti zic : pretu e acceptabil ,la fel si masina care e aproape full, si yo unu sunt fan benzina asha ca 1.6 motor e chiar ok pt greutatea ei......
si crede-ma am condus vectra c si e super masina , si la intretinut dar mai ales e fiabila.....

parerea mea e ca dak tie iti place masina yo zic sa o iei si nu conteaza dak nu ai mai vazut altele sau ce zic alti (poate de afara o iei un pic mai ieftin cu tot cu taxa la noi...dar e multa bataie de cap)...

asha ca iti doresc sa fii proprietar de vectra c....bafta!
serbica is offline   Reply With Quote
Old 09-07-07, 17:07   #33
isahori

Stock
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 4
Default Re: opinia voastra...opel vectra !

Quote:
Originally Posted by serbica View Post
ce pot sa iti zic : pretu e acceptabil ,la fel si masina care e aproape full,
Revin tot aici.Nu am cumparat inca masina,iar astazi am observat ca masina are cam tot ce am spus mai sus,mai putin computerul de bord!!!Initial proprietarul mi-a spus ca are cam tot pe ea,eu intelegand si calculatorul acela,neinchipundu-mi ca daca are pilot automat,climatronic,abs,...tocmai asta sa lipseasca.Eu nu sunt asa familiarizat cu toate lucrurile astea si am observat azi la primul test de condus ca nu pot vedea care e consumul in momentul respectiv si nici cati km mai pot merge cu benzina din rezervor;temperatura era afisata plus celelalte inscrisuri pe ecranul ala mare inducandu-ma initial in eroare.(Ce-i drept am ramas putin dezamagit)


Acum vreau sa va intreb,lipsa lui...ce implica?Poate fi montat ulterior unul?Se merita ori chiar e un motiv sa renunt la masina?
isahori is offline   Reply With Quote
Old 09-07-07, 18:02   #34
isahori

Stock
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 4
Default Re: opinia voastra...opel vectra !

Nu am mai gasit butonul edit,asa ca postez tot aici.Am citit pe alte forumuri ca vezi doamne masina de fapt are computer de bord,dar trebuie activat la un service opel.
Are in maneta de la stergator acele butoane de navigatie si similarul de la enter...Oare sa existe si sa nu se fi stiut de el.Unii asa spun.Este cineva aici care s-a mai intalnit cu chestia asta?
isahori is offline   Reply With Quote
Old 11-07-07, 05:12   #35
B-87-CTE
Dacia Driver

Stage 5
 
B-87-CTE's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 801
Member of:
[DACIA]
Default Re: opinia voastra...opel vectra !

dc nu are se poate monta usor ,nu am mai intalnit prb asta ?????!!!!!
B-87-CTE is offline   Reply With Quote
Old 13-07-07, 18:41   #36
isahori

Stock
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 4
Default Re: opinia voastra...opel vectra !

Problema calculatorului de bord a fost rezolvata.Are calculator de bord,numai ca trebuia activat la un service opel.
isahori is offline   Reply With Quote
Old 12-08-07, 11:40   #37
gabitzUU

Stage 5
 
gabitzUU's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,056
Member of:
[VW]
Default Re: opinia voastra...opel vectra !

Imi pare rau ca revin tocmai acum la OFF-Topicurile baietilor cu scandal intre renault si opel,dar baiatul cu renaultul....e pa...Renaultu e foarte scump la piese,foarte prost,are forma aia de zici ca e ascutitoare....nu am nimic ca iti place tie,pt k gusturile nu se discuta,dar nu mai zice de opel ca e prost ca vb aiurea
gabitzUU is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -