Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 29-08-13, 17:06   #16
lord_wader

Stage 5
 
lord_wader's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,379
Default Re: ANUNTURI DE EVITAT !! Masini cu defecte nespecificate in anunt !

Cum e cu proprietarii care nu pot oferi certificat fiscal? sunt toti samsari? Daca imi place o masina si e si mai ieftina pot sa ma risc?
lord_wader is offline   Reply With Quote
Old 29-08-13, 19:52   #17
Budy_

Stage 5
 
Budy_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 2,351
Default Re: ANUNTURI DE EVITAT !! Masini cu defecte nespecificate in anunt !

Quote:
Originally Posted by lord_wader View Post
Cum e cu proprietarii care nu pot oferi certificat fiscal? sunt toti samsari? Daca imi place o masina si e si mai ieftina pot sa ma risc?
Daca nu ai fiscal nu o poti trece pe numele tau !
Si daca ai probleme pe viitor....talon luat...doar prop din talon in poate ridica. Daca crezi ca o sa mergi mereu legal si nu o sa ai probleme.asta e
__________________


~ Haters make me Famous ~
Budy_ is offline   Reply With Quote
Old 29-08-13, 21:05   #18
jemis90
Opel Driver

Stage 5
 
jemis90's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 361
Member of:
[Opel]
Default Re: ANUNTURI DE EVITAT !! Masini cu defecte nespecificate in anunt !

Cine e vanzator serios si totusi are ceva bube iti da fiscalul pe loc in urmatorul fel : plateste amenzi&impozit +etc din pretul cerut . - Acolo, de fata cu noul cumparator. Dureaza 2 minute sa iti manance banii aia de la primarie.

Eu asa am facut, ca aveam 900lei de plata - am platit pe loc din banii clientului. La fel si cu urmatoarea vanzare.
http://www.auto vit.ro/bmw-725-C24114273.html - nu este deloc vopsit la moft, este matuit + Scoate fum binisor + scartaie (incheieturile) pe strada.
__________________
Renault Megane2 Actual

Corsa b-sold / Rover 25-sold /Clio Mk1 sold
Family - /Logan 2005,Ibiza 2012,MCV 2013\
jemis90 is offline   Reply With Quote
Old 31-08-13, 15:54   #19
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: ANUNTURI DE EVITAT !! Masini cu defecte nespecificate in anunt !

Quote:
Originally Posted by jemis90 View Post
Cine e vanzator serios si totusi are ceva bube iti da fiscalul pe loc in urmatorul fel : plateste amenzi&impozit +etc din pretul cerut . - Acolo, de fata cu noul cumparator. Dureaza 2 minute sa iti manance banii aia de la primarie.

Eu asa am facut, ca aveam 900lei de plata - am platit pe loc din banii clientului. La fel si cu urmatoarea vanzare.
http://www.auto vit.ro/bmw-725-C24114273.html - nu este deloc vopsit la moft, este matuit + Scoate fum binisor + scartaie (incheieturile) pe strada.
Motor diesel (nu-i trecut in acte), ca vrem masina de smecheri da` nu ne permitem. Scriem 750 pe ea, oricum.
Numai la bmw vezi asa ceva )
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 24-01-14, 19:11   #20
Aeroport
 
Join Date: Jan 2014
Posts: 0
Default Re: ANUNTURI DE EVITAT !! Masini cu defecte nespecificate in anunt !

Evitati acest dealer auto, neserios, km nereali,vicii ascunse la masini.BEST AUTOMOBILE 4 YOU
Str. Calea Ploiesti, Nr.1, 130145 Targoviste,
Telefon: +4 0725859708 +4 0766611875
Aeroport is offline   Reply With Quote
Old 17-03-15, 15:55   #21
darcosilviu
 
Join Date: Mar 2015
Posts: 0
Default Re: ANUNTURI DE EVITAT !! Masini cu defecte nespecificate in anunt !

Si eu am cumparat de la "ei":
1.actele nu le faci cu societatea(Best Automobile 4 You), ci cu o persoana fizica din alta localitate, care nici macar nu e de fata (actele se fac la o primarie, nu din targoviste)” - EVAZIUNE FISCALA etc,
2.desi am platit verificarea la reprezentanta ford am fost dezamagit:
a.cel ce verifica stratul de vopsea vorbea la telefon cu o operatoare gsm,
b.nu au putut sau nu au vrut sa-mi spuna daca e umblat la kilometraj si cam cat (in bord erau sub 120k),
c.la turatii de aprox. 3000 mi s-a spus ca se aude un zgomot ciudat (un furtun ce facea legatura intre turbina si filtrul de aer era rupt). m-istul de la BA4Y mi-a spus ca-l gasesc la 200lei, dar era cu 900 la ford + manopera (am gasit tot original la 650lei),
d.cand am ajuns acasa un vecin mi-a zis ca nu am antena (in pozele ce le facusem in parcarea ford nu era). m-am uitat pe deviz si scria ca antena era la verificare. mi-am dat seama ca i-am platit degeaba. Am luat legatura cu ford si BA4Y, unul mai kknar k altul.
Suntem o tara de hoti, de aia suntem unde suntem.
ps: am vrut sa-mi iau direct din germania, dar am avut un asa "prieten" de m-a lasat balta.
apoi am mers in bucuresti (focus berlina 2010 cu "50k", care arata la tabla mai rau ca slz mea) si cluj (nici n-am vazut masina cica o vandu-se, desi seara vb cu el ca dim ajung).

Per total sunt multumit de masina, dar dezgustat de multitudinea de misei pe care am dat (institutii, societati, samsari).

Aviz celor ce citesc si vor sa cumpere: si eu am gasit o postare referitoare la egr si tot am cumparat ulterior, pt ca mi-am asumat km nereali si pt ca am "verificat-o" la reprezentanta.”
darcosilviu is offline   Reply With Quote
Old 24-03-15, 20:40   #22
djmix7388

Stock
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 9
Default Re: ANUNTURI DE EVITAT !! Masini cu defecte nespecificate in anunt !

Feriti-va de samsarul din Targoviste. Cristi il cheama.

Mi-a prezentat masina cu tot ce trebuie pe ea, totul fiind ok. Dupa cateva zile am cumparat-o, crezand ca totul este in regula. Mai mult, mi-a facut si RAR-ul... Am descoperit recent din pacate ce a facut inainte sa o cumpar: mi-a deconectat modulul ABS din instalarile CAN, astfel incat sa nu am avarii in bord.

Sper sa nu se supere moderatorii ca fac referinta la un alt forum... este postat tot de mine. Vreau sa vedeti pozele cu ce puteti pati daca cumparati de la acesti oameni. Eu am patit-o.
http://vwforum.ro/topic/115849-achiz...2#entry2545009
djmix7388 is offline   Reply With Quote
Old 25-03-15, 00:42   #23
djmix7388

Stock
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 9
Default Re: ANUNTURI DE EVITAT !! Masini cu defecte nespecificate in anunt !

Bineinteles, a inlocuit cu piese defecte, piesele bune pe care le folosea cand venea omul sa faca teste cu masina. Iar daca il suni face pe ... ala care nici nu stie ce defecte are masina cand o cumpara din afara...
djmix7388 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -