Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 04-10-11, 22:09   #1
GoogleMe

Stage 1
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 10
Member of:
[VW]
Default Sfat achizitie auto buget 3000

Caut sa cumpar o masina buget 3000 euro de preferat inmatriculata, ceva mai sport eu ma gandeam la un fiat stilo Link , din cate am inteles piesele sunt cam scumpe la fiat de aceea am nevoie de mai multe pareri mersi anticipat
GoogleMe is offline   Reply With Quote
Old 05-11-11, 17:12   #2
Kinohop

Stock
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 3
Default Re: Sfat achizitie auto buget 3000

Parerea mea e ca ar trebui sa te orientezi catre Opel Corsa. Masina mica, fiabila, consum redus, piese ieftine, si chiar de n-ar fi inmatriculata nu costa decat 150-200 de euro daca e euro 4 pe benzina. La motorizarile diesel se schimba putin lucrurile in cazul in care nu este inmatriculata.

A doua varianta ar fi VW Polo, la fel de fiabil si cu un consum redus
Kinohop is offline   Reply With Quote
Old 08-12-13, 23:17   #3
alin_afronie

Stock
 
Join Date: Dec 2013
Posts: 1
Default Re: Sfat achizitie auto buget 3000

si eu tot in banii aia ma invart dar optez pt un golf 4 ,ford fiesta sau peugeot 307 chiar daca as mai pune vreo 500E
alin_afronie is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -