Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 21-01-07, 03:21   #31
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Ce sa-mi iau de 7000 dar sa fuga cat de cat?

ice_ldv....nu vad cum ai fi putut vorbi altfel decat personal.Si nu inteleg ce treaba ai tu cu parerea vanzatorului,din moment ce pretul masinii este clar specificat: 9600euro...si mai este si usor negociabil. Si cei doi ani posibil petrecuti in showroom crezi ca au daunat masinii mai mult decat doi ani petrecuti pe strada?!...nu ma refer numai la motor/caroserie/articulatie,ci chiar si la interior. Nu stiu cati gainati de pasari vei gasi pe o masina expusa sau de cate ori a fost dus motorul+transmisia la limita in cei doi ani.Si nici nu cred ca s-au urcat in ea multi potentiali clienti care sa stea la cateva tigari si doua-trei beri...si nici cu animale de companie nu cred ca au venit oamenii in showroom sa vada masina....in fine,tu stii mai bine ce ai vrut sa spui...eu nu reusesc sa-nteleg,ma depaseste cu mult logica pe care te bazezi......"zice ca arata impecabil"...poate n-o arata chiar impecabil insa masina este Bertone Turbo(la acelasi pretz pe care unii l-au considerat foarte bun pt....1.8!-si mai lipsesc si cateva optiuni nu-i vb numai de motor,cutie,frane...mult mai bune),daca n-ai retinut...deci un astra care nu-i coupe doar pentru a face economie la usi
Numai bine...Oricum cred ca ar trebui inchis topicul.
__________________
...
un cumul de idei si de concepte, menite sa ne confere identitate, inglobate intr-un pachet avand capacitatea de a le perpetua...
*Ma destind jongland cu propriile-mi ganduri in vasta cultura de amintiri trecute si viitoare*
Gold_Fm - purest form of entertainment music; Romānia Muzical - only music.
lascarica is offline   Reply With Quote
Old 22-01-07, 20:53   #32
ice_ldv

Stage 3
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 109
Default Re: Ce sa-mi iau de 7000 dar sa fuga cat de cat?

Lascarica...mai sus ai zis ca exista la banii aceia si opel astra bertone turbo, si daca nu ma insel eu am zis ca exista acel opel astra bertone care a stat 2 ani in showroom,nu cred ca am zis ca arata cumva mai rau...Nu?Eu unu am fost de acord cu afirmatia ta CA PRETUL E BUN si real ...zic eu...Si DI NOU SUNT DE ACORD CU dumneavoastra/tine ca ar trbui inchis topicul
ice_ldv is offline   Reply With Quote
Old 04-02-07, 00:21   #33
Pantino

Stage 2
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 32
Default Re: Ce sa-mi iau de 7000 dar sa fuga cat de cat?

eu zic sa-ti iei un treiar din germania si ai terminat povestea
Pantino is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -