Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 22-11-06, 17:27   #1
claudiu_toncean

Stage 1
 
claudiu_toncean's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 24
Question Preluare contract de leasing

Poate ma ajutati voi si imi explicati cum sta treaba atunci cand vrei sa preiei un contract de leasing pentru o masina de la o alta persoana fizica. Cum stau treburile in astfel de situatii?
Ce conditii trebuie sa indeplinesti atunci cand vrei sa cumperi o masina de la cineva, daca aceasta a luat-o la randul lui in leasing. Sunt cateva oferte pe site-urile cu vanzari de masini care intr-asdevar tenteaza. M-ar interesa si pe mine, daca joci rolul unei persoane care doreste sa cumpere o masina ce a fost luat in leasing de o alta persoana, ce conditii tre' sa indeplinesti?
Adica aia de la firma de leasing te "purica" si pe tine ca si cum af fi tu cel care cumpara primul masina, sau sunt mai ingaduitori si nu te obliga sa indeplinesti aceleasi conditii ca si primul cumparator. Astept replicile voastre. Mersi anticipat.
claudiu_toncean is offline   Reply With Quote
Old 05-02-07, 21:18   #2
TheMadMan
Sun Racers Member

Stage 5
 
TheMadMan's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 321
Member of:
[Sun Racers]
[PEUGEOT]
Default Re: Preluare contract de leasing

trebuie sa indeplinesti conditiile pentru cat a mai ramas de plata.
in consecinta conditii mai decente.

majoritatea leasingurilor juridice se cedeaza si catre pers fizica, deci nu e chiar obligatoriu sa fie leasing pe pers fizica.

al meu asa este. bafta
TheMadMan is offline   Reply With Quote
Old 05-02-07, 21:50   #3
sebaaa

Stage 5
 
sebaaa's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,662
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Preluare contract de leasing

cel mai probabil trebuie sa indeplinesti si tu conditiile lui
alea de varsta..adik sa ai pana in 65 de ani (maxim) in data terminarii leasing-ului - dar nu cred k e cazul tau
dar mai imp e criteriul de venit
si rata lunara cel mai probabil o sa fie la fel..
sebaaa is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -