Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 12-11-10, 14:05   #16
lupalb

Stage 5
 
lupalb's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 3,002
Member of:
[VW]
Default Re: EXCLUSIV 4TUNING: Cum ii jefuiesc romanii pe cumparatorii de masini online

Quote:
Originally Posted by ondin View Post
Eu am primit chiar si fila cec in acest sens de la un 'englez', care a gresit suma ceruta de mine si a trecut una de vreo 6 ori mai mare, chipurile ca sa imi retin eu cat consider de aici si sa ii trimit lui numai diferenta, de cateva mii de lire sterline.
Super baiat, nu?
Ii trimiti banii bucuros ca ai facut afacere si apoi cand vezi tu ca marele cec primit de la englez este lipsit de orice lira, deja este prea tarziu si teapa e gata luata.


Atentie mare la neatentie.
Uite asta e o chestie noua. Ceea ce romanii stiu si strainii sunt prea batuti in cap sa creada e ca NIMIC NU E GRATIS! NU PRIMESTI NICIODATA NIMIC GRATIS, NICIODATA NU GRESESTE NIMENI CU BANI....
Cam asta e de retinut....
__________________

Cineva zicea ca cercul de prieteni nu il faci cu compasul....
lupalb is offline   Reply With Quote
Old 12-11-10, 14:09   #17
Laptiucu

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 899
Default Re: EXCLUSIV 4TUNING: Cum ii jefuiesc romanii pe cumparatorii de masini online

stiu si eu povesti de-astea de acum vreo 5 ani ...
dar episodul doi nu l-ai spus in descrierea din primele posturi si anume ca:

- daca totusi preferi sa mergi personal dupa masina te bat aia bine si iti iau banii. deci oricare varianta ai alege-o tot in pierdere iesi )
Laptiucu is offline   Reply With Quote
Old 12-11-10, 14:11   #18
lupalb

Stage 5
 
lupalb's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 3,002
Member of:
[VW]
Default Re: EXCLUSIV 4TUNING: Cum ii jefuiesc romanii pe cumparatorii de masini online

daca te duci cu vreo 3 prieteni care sa arate ca un cub de 2m ...nu cred ca te mai bate nimeni, dar iti garantez eu ca daca te duci la "intalnire" nu vine nimeni...de frica politiei.
lupalb is offline   Reply With Quote
Old 12-11-10, 21:43   #19
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: EXCLUSIV 4TUNING: Cum ii jefuiesc romanii pe cumparatorii de masini online

Serios, tu te duci sa iti cumperi masina cu rugby-isti ??
Eu ma duc cu un unchi care are 1.70 si ~60 kg, dar e mecanic si se pricepe.
Deci s-ar putea sa ne bata bijnitzarii pe amandoi ))
eMH is offline   Reply With Quote
Old 13-11-10, 01:47   #20
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: EXCLUSIV 4TUNING: Cum ii jefuiesc romanii pe cumparatorii de masini online

Quote:
Originally Posted by Laptiucu View Post
si anume ca:

- daca totusi preferi sa mergi personal dupa masina te bat aia bine si iti iau banii. deci oricare varianta ai alege-o tot in pierdere iesi )
Bai baieti voi chiar o dati in filme pe bune!Cum am mai spus,trebuia sa se gaseasca 2-3 "patiti",ca deh,de fiecare data la fiecare poveste trebuie sa iasa cate unu in evidenta!
Daca vreti sa stiti mai multe despre asa zisele tepe consulati mai bine google.com fraude ebay si acolo o sa aflati destule,bineinteles majoritatea foarte inflorite de "patiti" si de presa!
Eu unul nu cunosc si nici nu am auzit vreodata de vreun roman tepuit pe net cu vreo masina sau vreun bun!
Sa fim seriosi
__________________
www.royal-amanet.ro
Amanet: Auto, Moto, Ambarcatiuni, Aur, Argint, Platina, Diamante, Electronice, GSM si alte obiecte de valoare
kidu2006 is offline   Reply With Quote
Old 13-11-10, 10:21   #21
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: EXCLUSIV 4TUNING: Cum ii jefuiesc romanii pe cumparatorii de masini online

Quote:
Originally Posted by lupalb View Post
Genul asta de "afacere" se numeste "fishing" si e un fel de spamming
Nu este FISHING ca nu da nimeni la peste ci este PHISHING, sugere de date iat cei ce se ocupa cu asa ceva de regula nu sīnt Romāni hackerii de la NIGERIA CONNECTION care sīnt activi si pe ebay de cel putin 10 ani.

Un exemplu de activitate NIGERIA CONNECTION de pe ebay destul de amuzanta:

Am vīndut notebook-ul defect a lui fica-mea si ma trezesc cu un mail unde īmi scrie unul precum ca EL locuieste īn ANGLIA dar lucreaza īn SUA vrea sa cumpere notebook-ul pt. nevasta-sa care sta īn SPANIA.

Sai- dau datele bancare ca sa faca viramentul de la banca lui din NIGERIA

Ia-m raspuns cu īntrebarea, oare cīt de prost ma crede si l-am īntrebat cine i-o cacat nasu de se crede asa de smecher?

N-a mai raspuns.

Cīnd am vīndut pe mobiles Sandero-ul avariat a lui fiu-meu, aceasi poveste.

Fara suparare dar cine-i asa de bou si l-e da datele lui astia sau vireaza bani īn NIRVANA nunui necunoscut, e mai prost decīt īi permite societatea īn care traieste.
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 13-11-10, 11:53   #22
OXXO

Stock
 
OXXO's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 4
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[FORD]
Default Re: EXCLUSIV 4TUNING: Cum ii jefuiesc romanii pe cumparatorii de masini online

Frumos... am tot vazut pe mobile si autoscout anunturile alea cu masini cu e-mail-ul pe poza, ridicol de ieftine dar nu stiam exact care e manevra, oricum stiam ca sunt teapa. Pai la ce sa ne duca capul pe noi romanii decat la hotzii ?

P.S. Baiatu' de mai sus... ai tastat pe intuneric?

Last edited by OXXO; 13-11-10 at 11:57.
OXXO is offline   Reply With Quote
Old 13-11-10, 12:29   #23
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: EXCLUSIV 4TUNING: Cum ii jefuiesc romanii pe cumparatorii de masini online

Quote:
Originally Posted by OXXO View Post

P.S. Baiatu' de mai sus... ai tastat pe intuneric?
Nu. Prea mult scrum de tigare pe tastataura
Sorry. N-a fost cu intentie.
CyberCSX is offline   Reply With Quote
Old 13-11-10, 15:19   #24
bufu.daniel

Stage 3
 
bufu.daniel's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 146
Default Re: EXCLUSIV 4TUNING: Cum ii jefuiesc romanii pe cumparatorii de masini online

hmmm .. sincer e forte veche smecheria .. intradevar stai si astepti ca nu e siguranta ca vine mereu ... dar faci bani frumusei ...
bufu.daniel is offline   Reply With Quote
Old 13-11-10, 21:17   #25
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: EXCLUSIV 4TUNING: Cum ii jefuiesc romanii pe cumparatorii de masini online

Mdea ... acu visati hackeri .. v-am mai spus,documentati-va putin pe google ce inseamna HACKER!Imi place nespus de mult titlul "CUM II JEFUIESC ROMANII ... "
Ie cul
kidu2006 is offline   Reply With Quote
Old 13-11-10, 21:49   #26
Laptiucu

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 899
Default Re: EXCLUSIV 4TUNING: Cum ii jefuiesc romanii pe cumparatorii de masini online

kidu tot timpul te kk pe tine in legatura cu parerea oricui. de cand urmaresc forumul asta nu a fost un topic/subiect/mesaj cu care sa fii tu deacord. iarta-ne ca nu suntem asa inteligenti ca tine. nu mai fi asa frustrat ok?

daca cei care au studiat fenomenul descris in primul post au spus ca sunt persoane patite (mers dupa masina batuti si luat banii) scuza-ma ... dar nu m-am dus in anglia sa ma interesez daca chiar au luat bataie sau nu ce i-am crezut pe cuvant. daca tu ai fost si ai aflat ca totul e abureala bravo tie.
Laptiucu is offline   Reply With Quote
Old 13-11-10, 22:57   #27
kimi
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
kimi's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,222
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: EXCLUSIV 4TUNING: Cum ii jefuiesc romanii pe cumparatorii de masini online

Quote:
Originally Posted by kidu2006 View Post
Mdea ... acu visati hackeri .. v-am mai spus,documentati-va putin pe google ce inseamna HACKER!Imi place nespus de mult titlul "CUM II JEFUIESC ROMANII ... "
Ie cul
Esti prost ?? Stai dracu cuminte...
kimi is offline   Reply With Quote
Old 13-11-10, 23:33   #28
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: EXCLUSIV 4TUNING: Cum ii jefuiesc romanii pe cumparatorii de masini online

Quote:
Originally Posted by Laptiucu View Post
kidu tot timpul te kk pe tine in legatura cu parerea oricui. de cand urmaresc forumul asta nu a fost un topic/subiect/mesaj cu care sa fii tu deacord. iarta-ne ca nu suntem asa inteligenti ca tine. nu mai fi asa frustrat ok?

daca cei care au studiat fenomenul descris in primul post au spus ca sunt persoane patite (mers dupa masina batuti si luat banii) scuza-ma ... dar nu m-am dus in anglia sa ma interesez daca chiar au luat bataie sau nu ce i-am crezut pe cuvant. daca tu ai fost si ai aflat ca totul e abureala bravo tie.
Pe net toti sunt cunoscatori Cred ca nu m-am facut inteles,ce va determinat pe voi sa spuneti ca ROMANII fac si dreg?De unde si pana unde sa dedus ca romanii sunt aia "negrii"?

Last edited by kidu2006; 13-11-10 at 23:38.
kidu2006 is offline   Reply With Quote
Old 14-11-10, 00:03   #29
Laptiucu

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 899
Default Re: EXCLUSIV 4TUNING: Cum ii jefuiesc romanii pe cumparatorii de masini online

Pe datele de plata trimise de vanzator, care ar trebui sa fie de fapt datele contului de la firma Trans Shipper, apare un nume romanesc: Marius Ristea.


ACCOUNT HOLDER: MARIUS RISTEA
BANK ADDRESS: 1 CHURCHILL PLACE, LONDON, E14 5HP. BARCLAYS BANK PLC
ACCOUNT #: 93720209
SORT CODE: 202937
IBAN : GB35 BARC 2029 3793 7202 09
SWIFT : BARCGB22


Banuiesc ca de aici?
Laptiucu is offline   Reply With Quote
Old 14-11-10, 01:41   #30
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: EXCLUSIV 4TUNING: Cum ii jefuiesc romanii pe cumparatorii de masini online

Sa le fie rusine
kidu2006 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -