Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 01-07-06, 07:49   #1
morrowind_24

Stock
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 9
Default achizitie masina

am 9000 de euro si as vrea daca se poate sa ma ajutati sa ma indrept catre cea mai buna varianta ce masina sa-mi iau...logan exclus (nu sunt anti logan , am avut un 1.4 mpi cunosc si 1.5 si dci , dar presimt ca nu sunt durabile , calitatea caroseriei isi va spune in timp cuvantul ). astept raspuns
morrowind_24 is offline   Reply With Quote
Old 01-07-06, 18:17   #2
sebaaa

Stage 5
 
sebaaa's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,662
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: achizitie masina

ai asa..Aveo, Fabia...Albea..si ar mai fi Kia..dar nush ce sa zic de kia..mai sunt si altele..oricum ..bafta
CIP sau DDP?
Leasing sau cash?
vrei de familie sau mai sportiva asa?
diesel sau benzina?
sebaaa is offline   Reply With Quote
Old 02-07-06, 16:28   #3
morrowind_24

Stock
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 9
Default Re: achizitie masina

Quote:
Originally Posted by sebaaa
ai asa..Aveo, Fabia...Albea..si ar mai fi Kia..dar nush ce sa zic de kia..mai sunt si altele..oricum ..bafta
CIP sau DDP?
Leasing sau cash?
vrei de familie sau mai sportiva asa?
diesel sau benzina?
mersi mult pentru mesaj....dar am uitat sa precizez...ca vreau o masina straina second hand......am fost sa caut ....si ma cam invurt in jurul unui opel astra 2.0 dti full option
morrowind_24 is offline   Reply With Quote
Old 02-07-06, 23:01   #4
wolfyman

Stage 3
 
wolfyman's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 78
Default Re: achizitie masina

uita-te si dupa un ford focus tdci de 115 cp. sa fie dupa 2002! eu am unu si sunt multumit din toate punctele de vedere! mai putin unul. costa asigurarea casco foarte mult din cauza ca masina de noua a costat cam 20000 euro
wolfyman is offline   Reply With Quote
Old 02-07-06, 23:08   #5
morrowind_24

Stock
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 9
Default Re: achizitie masina

Quote:
Originally Posted by wolfyman
uita-te si dupa un ford focus tdci de 115 cp. sa fie dupa 2002! eu am unu si sunt multumit din toate punctele de vedere! mai putin unul. costa asigurarea casco foarte mult din cauza ca masina de noua a costat cam 20000 euro
Din cate am auzit eu stiu ca ford focus..1.8 tdci parca are.90 cp. s-ar putea ca modelul tau sa fie mai nou sau full option... eu am gasit un astra 2.0 dti de 101 cp nush f ciudat..ca e cu gps un ecran mare...in loc de clasicul ala de la astra...piele neagra.incalzire scaune, pilot automat..niste jante in 16 spite doua cate doua..originale opel..aer..cd cu magazie...super...dar mi-e o asa frica..sa o iau..mai ales ca pretul de plecare e 9300 euro..iar modelul e din 2000... super fordul tau..dar oare cate sanse am eu sa gasesc unul pana in 9000-10000 euro? nu cred...partea proasta e ca in constanta..de unde sunt..preturile sunt mult prea umflate....cu cca 1000 euro minim mai mult... dar...mersi mult de tot de sfat...e o masina super...insa..imi place f mult astra datorita interiorului...eu sunt adeptul masinilor si formelor mai patratoase...dar mai astept sfaturi....va rog mult chiar
morrowind_24 is offline   Reply With Quote
Old 03-07-06, 13:43   #6
RA_2fast4u
Ford Driver

Stage 5
 
RA_2fast4u's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 2,611
Member of:
[FORD]
[FOTO]
Default Re: achizitie masina

Quote:
Originally Posted by morrowind_24
Din cate am auzit eu stiu ca ford focus..1.8 tdci parca are.90 cp. s-ar putea ca modelul tau sa fie mai nou sau full option... eu am gasit un astra 2.0 dti de 101 cp nush f ciudat..ca e cu gps un ecran mare...in loc de clasicul ala de la astra...piele neagra.incalzire scaune, pilot automat..niste jante in 16 spite doua cate doua..originale opel..aer..cd cu magazie...super...dar mi-e o asa frica..sa o iau..mai ales ca pretul de plecare e 9300 euro..iar modelul e din 2000... super fordul tau..dar oare cate sanse am eu sa gasesc unul pana in 9000-10000 euro? nu cred...partea proasta e ca in constanta..de unde sunt..preturile sunt mult prea umflate....cu cca 1000 euro minim mai mult... dar...mersi mult de tot de sfat...e o masina super...insa..imi place f mult astra datorita interiorului...eu sunt adeptul masinilor si formelor mai patratoase...dar mai astept sfaturi....va rog mult chiar
ai putea incerca un ww golf........ sau poate daca cauti gasesti si un ford mondeo... o skoda octavia, dar mai slab echipate.... sau un seat leon ai mai putea sa cauti... la banii aia gasesti ceva destul de calumea bafta
RA_2fast4u is offline   Reply With Quote
Old 03-07-06, 16:20   #7
morrowind_24

Stock
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 9
Default Re: achizitie masina

mersi mult de tot baieti pentru sfaturi......e un site super misto...si sincer pentru mine cel mai ok.....oricum...daca mai exisa sfaturi....eu va ascult pe toti...si iau in calcul tot...in nu am achizitionat automobilul...dar imediat cum o voi face...am sa incerc sa scriu primele impresii si sfaturi pentru altii..care sunt in situatia mea...
morrowind_24 is offline   Reply With Quote
Old 20-07-06, 01:41   #8
RaZv

Stage 5
 
RaZv's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 348
Default Re: achizitie masina

9000 Euro=Golf IV 1.9TDi bunicel!
RaZv is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -