Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 28-01-10, 17:09   #1
earthquakero

Stage 4
 
earthquakero's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 210
Default Am nevoie de putin ajutor :)

Salz mi am luat si eu permisul de curand.. si imi doresc sa cumpar o masina.. ceva mai mic acolo un Golf 3 as prefera mai exact.. dispun cam de 2500 euro..

eu m-am uitat putin pe net.. as vrea sa cumpar masina deja inmatriculata in ro am vazut cateva anunturi si am vzt un golf la 2000 euro deja inmatriculat in ro in f buna stare din cate am vazut in poze da ma rog mai ramane sa l vad si in realitate

si acum ce as vrea sa stiu e urmatorul lucru.. daca ar fi sa cumpar masina asta care e 2000 deja inmatriculata.. eu cam ce taxe mai am de platit ? mai trebuie sa platesc taxe mari ? sau nu mai am de platit nimic ?

ms mult
earthquakero is offline   Reply With Quote
Old 28-01-10, 19:35   #2
plictisit

Stage 5
 
plictisit's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 5,135
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Inferno Motorsport]
[Echipa de sprijin]
[4Rally]
Default Re: Am nevoie de putin ajutor :)

mai ai de platit identificarea la rar, si inmatricularea daca o inmatriculezi, decat astea parca erau, dar nu mai stiu cat costa, dar oricum nu mult, cateva milioane, cred ca pana in 5
__________________
There's a simple rule when buying a car. If it's been modified, especially lowered, walk away.
plictisit is offline   Reply With Quote
Old 01-02-10, 08:45   #3
Luxian

Stock
 
Luxian's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 2
Default Re: Am nevoie de putin ajutor :)

Mai ai de platit cam asa:

- luarea in evidenta la primarie (52 lei - platita la primarie)
- taxa certificat de inmatriculare (37 lei - platita la CEC)
- identificare RAR (85 sau 100 lei - platita la RAR)
- asigurare (aproximativ 300 lei / 6 luni - plus minus in functie de cilindree)
- placutele cu numerele de inmatriculare (45 lei sau 85lei la preferinta - o platesti la ghiseu cand pui dosarul)

Total: 574 lei maxim

Preturile sunt aproximative, nu mai tin minte exact, dar parca asa erau acum vreo cateva luni.

Last edited by Luxian; 01-02-10 at 08:48.
Luxian is offline   Reply With Quote
Old 04-02-10, 07:30   #4
LAZ'u

Stage 4
 
LAZ'u's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 286
Member of:
[PEUGEOT]
[2 Roti]
Default Re: Am nevoie de putin ajutor :)

In 2500 euro iti iei o masina mai noua dupa parerea mea.
LAZ'u is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -