Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 27-09-09, 21:02   #1
amber2joker

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 310
Default Un sfat va rog.

Ce sa aleg intre un Nissan Almera din 2006 1.5(benzina) 100 cp, 60.000 km, luata de noua, revizii la zi la reprezentanta, cu dublu climatronic, 4 geamuri electrice, oglinzi electrice incalzite, jante... un Opel astra h 2005 1.7 cdti 120.000 km, importata de 2 ani, aer cond, 2 geamuri electrice... focus 2 1.6 diesel, 127.000 km 2 geamuri electrice, aer cond?

Toate 3 sunt la pretul de 6500 euro si nu stiu ce sa aleg...
Va rog nu fiti zgarciti cu sfaturile.

Multumesc.
amber2joker is offline   Reply With Quote
Old 27-09-09, 21:50   #2
JunKer_hP
Old School Cars

Stage 5
 
JunKer_hP's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,343
Member of:
[VW]
[2 Roti]
[Old School Cars]
Default Re: Un sfat va rog.

pai sa iti zic...daca vrei sa o ti putin masina ti-as recomanda focusul sau opelul , totusi parca mai bine focusul , daca masina vrei sa o ti mai multi ani as zice sa meri pe almera care are km putini , revizii la zi si dotari multe
__________________
PLM Games
JunKer_hP is offline   Reply With Quote
Old 28-09-09, 00:02   #3
amber2joker

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 310
Default Re: Un sfat va rog.

M-ar interesa si niste sfaturi referitoare la tehnica, probleme uzuale, dar nu cred ca sunt prea multi posesori de nissan pe aici...
amber2joker is offline   Reply With Quote
Old 28-09-09, 23:23   #4
cn3azu

Stage 2
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 56
Default Re: Un sfat va rog.

ia-o pe almera si du-te tare...macar esti mai deosebit...celelalte nu au dotari decente...inca mai vrei sa dai la manivela in 2009? hai las-o moarta), almera e masina ok si dragutza... am oameni cu nissan cunoscuti, chiar prietena mea...(are un micra), pot spune ca...sunt masini ok si optimizate la consum...aratoase si au balans bun calitate pret...reprezentante e plin, si piesele sunt cam costisitoare dar au calitate (scumpe ca sunt cu renault) ) cam asta ar fi pe scurt...
__________________
Chrysler 300 M 2.7...Jaguar S-Type 4.2....
cn3azu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -