Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Consiliere achizitie auto

Consiliere achizitie auto Ai o suma fixa de bani si nu stii ce masina ti s-ar potrivi perfect ? Aici afli Raspunsul. Ai prins un pont despre o masina si nu stii daca merita ? Tot aici afli raspunsul. Ai orice intrebare legata de achizitionarea unei masini ? Aici e locul unde o pui

Reply
 
Thread Tools
Old 15-07-09, 15:58   #1
flaviuf

Stage 5
 
flaviuf's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 415
Member of:
[RENAULT]
[Old School Cars]
[4Rally]
Default Verificare inainte de cumparare

Mi s-a cam pus pata sa iau o masina din cele returnate catre o firma leasing. Consider ca exista avantaje fata de a lua un sh adus de afara...cel putin dpdv al kilometrajului, cartii service, etc.
Deoarece omul patit sufla si-n iaurt ma gandesc sa solicit un test la un service inainte de a ma arunca...in special ma intereseaza sa vad daca n-a avut vreun accident mai nasol si daca nu e dus motorul.
Imi puteti recomanda un service in Bucuresti care sa faca treaba asta? Si daca se poate un pret estimativ.

Multumesc anticipat.

PS. E vorba de un Mitubishi Colt CZ3 din 2006.
__________________
F..k NATO! f..k USA! f..k Bill Clinton! Asta-i gara mea!
flaviuf is offline   Reply With Quote
Old 15-07-09, 17:28   #2
manumeciu

Stage 5
 
manumeciu's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 648
Default Re: Verificare inainte de cumparare

Quote:
Originally Posted by flaviuf View Post
Mi s-a cam pus pata sa iau o masina din cele returnate catre o firma leasing. Consider ca exista avantaje fata de a lua un sh adus de afara...cel putin dpdv al kilometrajului, cartii service, etc.
Deoarece omul patit sufla si-n iaurt ma gandesc sa solicit un test la un service inainte de a ma arunca...in special ma intereseaza sa vad daca n-a avut vreun accident mai nasol si daca nu e dus motorul.
Imi puteti recomanda un service in Bucuresti care sa faca treaba asta? Si daca se poate un pret estimativ.

Multumesc anticipat.

PS. E vorba de un Mitubishi Colt CZ3 din 2006.
Eu stiu ca la autovit fac inclusiv test la vopsea (sa vada daca anumite parti au fost revopsite). Insa eu zic ca la reprezentanta poti sa o verifici pe partea mecanica.

PS: La ce pret ai gasit-o ?
__________________
NU TE LAUDA CU CE NU-TI APARTINE !! CINE ARE STIE .
manumeciu is offline   Reply With Quote
Old 15-07-09, 17:31   #3
flaviuf

Stage 5
 
flaviuf's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 415
Member of:
[RENAULT]
[Old School Cars]
[4Rally]
Default Re: Verificare inainte de cumparare

manumeciu: in jurul la 6000 Euro.
flaviuf is offline   Reply With Quote
Old 15-07-09, 21:33   #4
peter

Stage 5
 
peter's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,588
Member of:
[Xtreme Club Emotion]
[Hyundai]
[VW]
[SKODA]
Default Re: Verificare inainte de cumparare

la ce firma de leasing ai gasit ?
peter is offline   Reply With Quote
Old 15-07-09, 23:51   #5
manumeciu

Stage 5
 
manumeciu's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 648
Default Re: Verificare inainte de cumparare

Bun pret pt CZ3 (daca masina iese OK la test) .
manumeciu is offline   Reply With Quote
Old 16-07-09, 12:23   #6
LAZ'u

Stage 4
 
LAZ'u's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 286
Member of:
[PEUGEOT]
[2 Roti]
Default Re: Verificare inainte de cumparare

Ce firma de leasing ca si eu caut o masina de la returnari daca poti pune si niste linkuri su nr de contac ar fi ok.
LAZ'u is offline   Reply With Quote
Old 16-07-09, 19:16   #7
flaviuf

Stage 5
 
flaviuf's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 415
Member of:
[RENAULT]
[Old School Cars]
[4Rally]
Default Re: Verificare inainte de cumparare

In principiu cam orice site al firmelor de leasing are mai nou rubrica de masini care s-au recuperat si sunt repuse la vanzare. Acolo gasiti si date de contact iar la cerere vi se trimite lista extinsa. Daca aveti prieteni, cunostinte puteti afla chiar de super oferte. Tocmai o prietena care lucreaza la o astfel de firma mi-a spus ca au scos la vanzare chiar si masini la care mai ramasese doar valoarea reziduala.
Parerea mea este ca la ora actual e cea mai buna metoda de a lua un sh...Luni vizionez masina, va tin la curent...din pacate nu va pot spune unde, deoarece ajung printr-o persoana care e posibil sa aiba un mic comision si nu mi-a spus unde mergem.

Dar Marti o sa revin cu detalii.
flaviuf is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -